Menu
menu      Strona Główna
menu      Artur Andrus Teksty
menu      Artur Boruc Fotki
menu      Artur i Minimki Gry
menu      Artur Rojek Mp3
menu      Artur Rojek Robinsonowie
menu      Artur 66
menu      Artur Adam
menu      Artur Arcis
menu      Artur Balazs
menu      Artur Banachowski
menu      Artur Boruc
menu      Artur Ceyrowski
menu      Artur charakterystyka
menu      Artur Dudek
menu      Artur Gold
 • motywu na samsung e250
 • treiber fur ati radeon 7200
 • porody psow
 • narcyze hurt
 • manifest pkwn 160
 • Widzisz wypowiedzi znalezione dla hasła: Artur Krawczyk

  Temat: Śpiący Lew

  Czy w sercu Bytomia stanie pruski pomnik?
  Gdzie ma stanąć lew, którego bytomianom odda Warszawa? - Rzeźba powinna być częścią pomnika, który przed wojną stał na rynku - uważa Jerzy Gorzelik, szef Ruchu Autonomii Śląska, i przekonuje, że władze miasta powinny odtworzyć monument, który upamiętniał żołnierzy poległych w wojnie francusko-pruskiej.

  Lew to rzeźba Theodora Kalidego, która zniknęła z bytomskiego parku w latach 50. minionego stulecia. Wcześniej lew zwieńczał pomnik poświęcony mieszkańcom powiatu bytomskiego, którzy zginęli w czasie wojny francusko-pruskiej w latach 1870-1871. Przed dwoma laty w warszawskim zoo odlew odnaleźli śląscy historycy.

  Bytom rozpoczął walkę o odzyskanie rzeźby. Stolica długo wzbraniała się przed zwrotem lwa. W końcu miastom udało się porozumieć. Wygląda na to, że oryginał trafi do Bytomia, a kopią zadowoli się stolica. - Jesteśmy dobrej myśli, ale ostateczna decyzja będzie znana pod koniec maja - unikają jednoznacznej odpowiedzi bytomscy urzędnicy, choć na internetowej witrynie urzędu miejskiego można już zagłosować, gdzie powinien stanąć lew. Oprócz rynku i placu Grunwaldzkiego mieszkańcy mogą również wskazać inne miejsce.

  - Nasz apel spotkał się z dużym odzewem. Ludzie dzwonią i przysyłają swoje propozycje drogą elektroniczną. Wiele osób sugeruje, że płyta rynku jest zbyt nowoczesna, żeby znowu stanął tu lew. Oprócz placu Grunwaldzkiego i Akademickiego bytomianie najczęściej wskazują skwer przy ul. Dworcowej - mówi Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzeczniczka bytomskiego magistratu.

  Tymczasem Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, nie ma wątpliwości, że najlepszym miejscem dla lwa jest rynek. - Lew znowu powinien zwieńczać pomnik Ślązaków poległych w wojnie francusko-pruskiej. Mamy zdjęcia i pełną listę nazwisk, która była wyryta na tablicach. Na tej podstawie bez problemu można by odtworzyć pomnik, który stał na rynku - przekonuje Gorzelik. Zapewnia, że RAŚ nie chce w żadnym wypadku gloryfikować pruskiego nacjonalizmu, a śpiący lew miał w tym czasie wymiar uniwersalny. - Gdyby to była triumfująca personifikacja Germanii, która królowała na pomnikach z tamtego okresu, to oczywiście nie proponowalibyśmy jej powrotu. Lew jest na tyle uniwersalny, że może również upamiętniać Ślązaków, którzy zginęli w późniejszych konfliktach - dodaje Gorzelik.

  Damian Doniec, radny z PO, przyznaje, że pomysł jest godny uwagi. - Taka była historia i nie ma sensu się z nią kłócić. Powinniśmy również zastanowić się nad takim rozwiązaniem - mówi.

  Jednak ta propozycja nie podoba się Arturowi Krawczykowi (PiS), przewodniczącemu rady miejskiej. - To był pruski pomnik, a, jak wiadomo, polityka Prus z niczym dobrym się w Polsce nie kojarzy. Lew powinien wrócić i stać się po prostu ozdobą parku lub któregoś z bytomskich palców - uważa Krawczyk.

  Jan Kazimierz Czubak, przedstawiciel bytomskiej lewicy w radzie miejskiej, również ma zastrzeżenia do pomysłu Gorzelika: - On nie jest nawet mieszkańcem Bytomia, dlatego powinniśmy poczekać na oficjalną propozycję prezydenta, jak najlepiej wyeksponować lwa. Nie odrzucam niczego z góry. Można by się zastanowić nad takim rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że chodzi o upamiętnienie poległych Ślązaków, a nie triumfu państwa pruskiego - zaznacza radny.

  Zdaniem prezydenta Piotra Koja kwestia gdzie i w jakiej formie stanie lew jest wciąż otwarta. Choć, jak zaznacza, nie jest entuzjastą propozycji RAŚ-u.

  http://miasta.gazeta.pl/k...19,5232524.html


  Temat: Zmiana ochrony na G1/G2 - Powrót Sigmy
  Szanowni Państwo,

  w odpowiedzi na poruszone przez Państwa tematy związane z proponowaną zmianą ochrony budynków 25A i 25B chcielibyśmy służyć kilkoma wyjaśnieniami. Wszystkich Państwa zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami lub spotkania, gdyż nie wszystkie kwestie, szczególnie finansowe, mogę znaleźć się w miejscu dostępnym dla osób spoza naszej Wspólnoty.

  Poruszona przez Państwa kwestia braku informowania o zmianie ochrony: cały luty prowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami odnośnie wspólnej ochrony i możliwych wyborów firmy, zbieraliśmy opinie, informacje oraz wyciągaliśmy wnioski ze składanych pism i maili. Mieliśmy zaledwie 6 tygodni na stworzenie planu gospodarczego, którego podstawą musi być konkretna decyzja co do przyszłego kształtu ochrony (wspólna 4 osoby w dzień i 3 w nocy lub oddzielna po 2 osoby na wspólnotę). Informację o propozycji zarządu przekazaliśmy każdemu członkowi na piśmie – skuteczniej poinformować wszystkich już nie można. Faktycznie mogliśmy tę informację umieścić na stronie internetowej – czego nie zrobiliśmy. W przyszłości postaramy się przykładać większą uwagę do przekazywania informacji przez www.
  Sprawę zmiany ochrony celowo poruszamy przed Zebraniem Ogółu Właścicieli, żeby wszystkim Państwu dać możliwość wypowiedzi, złożenia wniosku formalnego, niegodzenia się, przekonania większości członków Wspólnoty. Zdajemy sobie sprawę z podziału zdań na temat ochrony wśród członków Wspólnoty o czym świadczy zarówno ankieta jak i uchwała z 2008 roku. Nie ma innego, większego forum i jednocześnie organu Wspólnoty, dającego taką możliwość. W przypadku podjęcia decyzji np. w lipcu nie mielibyście Państwo takiej możliwości i to można nazwać postawieniem przed faktem. Obecna sytuacja jest wręcz przeciwna.
  Kwestia ceny: na podstawie licznych sygnałów od członków Wspólnoty (wielokrotne prośby o obniżenie zaliczki eksploatacyjnej, rozłożenia na raty nawet niewielkich niedopłat oraz informacji o problemach finansowych w domach) uznaliśmy, że jednym z priorytetów jest utrzymanie sumy opłat na podobnym, bądź niższym poziomie pomimo znacznego wzrostu cen (wywóz śmieci, energia elektryczna, gaz, woda, konserwacja, itp.)
  Opłata za ochronę stanowi znaczną część opłat – dla przeciętnego mieszkania około 10%. Przy wspólnej ochronie oszczędność na 12 roboczogodzinach na dobę jest niebagatelna (około 48 000zł rocznie.). Konkretne kwoty możemy podać Państwu przy osobistym spotkaniu – zapraszamy.
  Zarzuty i pochwały kierowane są pod adresem każdej firmy ochroniarskiej. Opinie są podzielone, a tu musieliśmy ustalić wspólne stanowisko z sąsiednią Wspólnotą. Nie jest to kwestia przejmowania czyjegoś zdania, a jedynie próba wypracowania konsensusu. Tylko we współpracy możemy osiągnąć korzyści płynące ze wspólnej ochrony.

  Odnośnie wynagrodzenia Zarządu zwracamy uwagę na fakt, że postulaty z 2007 roku oraz z Zebrania Właścicieli 2008 roku zostały zrealizowane, a wynagrodzenie obniżone od czerwca 2008 roku o 30%. Oprócz planów należy porównywać faktycznie wydane pieniądze (sprawozdanie finansowe). Wszystkie szczegóły finansowe wraz z wyjaśnieniem możecie Państwo od nas uzyskać przy osobistym spotkaniu.

  Jolanta Krawczyk
  Artur Milewski

  Temat: Dadci, Żemła-Krajewska, Krawczyk jadą na igrzyska !
  Dadci, Żemła-Krajewska, Krawczyk jadą na igrzyska
  PAP 13:55

  Adriana Dadci, Anna Żemła-Krajewska i Robert Krawczyk zdobyli prawo startu w olimpijskim turnieju judo w Atenach.

  Krawczyk nominację olimpijską wywalczył w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Osace, sięgając po brązowy medal w wadze 81 kg. Dadci i Żemła-Krajewska prawo startu wywalczyły w turniejach kwalifikacyjnych.

  Judoczki zakończyły już turniejową serię kwalifikacji. Ostatnie punkty do olimpijskiego rankingu będą mogły zebrać w majowych mistrzostwach świata w Bukareszcie. Przewaga Dadci i Żemły- Krajewskiej nad innymi pretendentkami do startu na olimpiadzie jest jednak tak znaczna, że nie wypadną poza czołową piątkę. A w przypadku judoczek piąte miejsce w rankingu, w każdej wadze, daje prawo startu w Atenach (u judoków - dziewiąte).

  Dadci jest liderką rankingu w wadze 70 kg, Żemła-Krajewska zajmuje trzecie miejsce w kategorii 48 kg.

  "Dadci i Żemła-Krajewska zdobyły miejsca w ekipie olimpijskiej. Reszta musi o to jeszcze walczyć w mistrzostwach Europy. Wymagania są wysokie. Np. Barbara Bukowska i Inga Gołaszewska, by wyjechać na olimpiadę, muszą wywalczyć w mistrzostwach Europy co najmniej piąte lokaty, dziewczęta z wagi 63 kg - finał ME, z kategorii najcięższych - brązowe medale" - powiedział dyrektor sportowy PZJudo, Jarosław Wołowicz.

  Dodał, iż także co najmniej pięciu polskich judoków ma jeszcze szansę wyjazdu na igrzyskach. Zawodników jednak czeka jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny, na początku kwietnia w Tbilisi, który - jak podkreślił - może poprzewracać aktualne dziś listy kwalifikacyjne.

  W mistrzostwach Europy będzie można do rankingu zdobyć 120 punktów za wicemistrzostwo, 80 - za trzecie miejsce, 40 - za piąte ...Mistrz Europy, bez względu na miejsce zajmowane w rankingu, zdobędzie automatycznie prawo startu w igrzyskach (dla kraju - jak we wszystkich kwalifikacjach).

  Czołowe miejsca w europejskim rankingu i miejsca Polaków:

  Kobiety:

  48 kg: 1. Alina Alexandra Dumitru (Rumunia) - 310; 2. Lubow Bruletowa (Rosja) - 270; 3. Anna Żemła-Krajewska - 270 (Rosjanka wygrała turniej SuperA, Polka "tylko" turniej kategorii A)

  52 kg: 1. Ilse Heylen (Belgia) - 285; 2. Telma Monteiro (Portugalia) - 240; 3. Petra Nareks (Słowenia) - 195; 7. Barbara Bukowska - 72

  57 kg: 1. Isabel Fernandez (Hiszpania) - 380; 2. Lena Goeldi (Szwajcaria) - 230, 3. Sophie Cox (W. Brytania) - 150; 9. Inga Gołaszewska - 72; 14. Monika Cabaj - 25

  63 kg: Lucie Decosse (Francja) - 310; 2. Claudie Heill (Austria) - 240; 3. Sara Alvarez (Hiszpania) - 205; 10. Ewa Iwańska-Wiwatowska - 47; 13. Aneta Szczepańska - 31; 14. Weronika Raińczuk - 28

  70 kg: 1. Adriana Dadci - 330; 2. Rasa Sraka (Słowenia) - 290; 3. Catherine Jacques (Belgia) - 220

  78 klg: 1. Anastasija Matrosowa (Ukraina) - 280; 2. Lucia Morico (Włochy) - 270; 3. Uta Kuehnen (Niemcy) - 240; 7. Barbara Wójcicka - 56; 9. Agnieszka Chlipała - 19

  +78 kg: 1. Anne Sophie Mondiere (Francja) - 200; 2. Lucija Polouder (Słowenia) - 180; 3. Cwetana Bożiłowa (Bułgaria) - 131; 10. Magdalena Kozioł - 58, 12. Urszula Sadkowska - 35

  Mężczyźni:

  60 kg: 1. Ludwig Paischer (Austria) - 310; 17. Artur Kłys - 13 66 kg: 1. Dawid Morgoszwili (Gruzja) - 215; 17. Mateusz Michałek - 24 73 kg: 1. Kiyoshi Uematsu (Hiszpania) - 220; 6. Krzysztof Wiłkomirski - 121 81 kg: Dmitrij Nosow (Rosja) - 231. Robert Krawczyk zdobył awans olimpijski w MŚ 90 kg: Mark Huizinga (Holandia) - 215; 7. Przemysław Matyjaszek - 130 100 kg: 1. Ariel Zeevi (Izrael) - 335; 9. Paweł Smoliniec - 77; 12. Ppaweł Nastula - 64 +100 kg: 1. Juri Rybak (Białoruś) - 150; 9. Grzegorz Eitel - 54; 11. Janusz Wojnarowicz - 47.  Temat: 18.11 Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA??
  Na zawodach dopisała publiczność oraz wystąpiła duża liczba zawodników.

  W wynikach podaje kolejno: imię, nazwisko, przynależność klubowa,wagę, sposób wygrania oraz czas.

  kategoria do 66 kg. , pierwszy krok
  Mateusz Pikuliński, MMA W-wa, 64,5kg wygrana przez balache w 4 min.-Sergiusz Machczyński, Kontakt W-wa, 64,8 kg.

  kategoria do 73 kg. , pierwszy krok
  Szymon Szymański, Dragon Sochaczew, 73.0 przez dżwignie na nogę w 3 min.-Kamil Wójcicki, Orkan Sochaczew, 67,2

  Dominik Każmierczak, Orkan Soch., 75.4, przez balache w 3 min.-Maciej Ćwiklak, MMA W-wa, 72.8

  kategoria do 83 kg. , pierwszy krok
  Leszek Wojtczyk, MMA Piotrków, 79.7 przez decyzje-Kasper Niedzielski, KSW Champion, 78.7

  Marcin Kruk, bez klubu W-wa, 79.9- Piotr Kolon, MMA W-wa, 81.4, przez balache w 4 min.

  Dariusz Nowara, MMA W-wa, 79.0- Marcin Szczepanowski, MMA Piotrków, 80.4, przez gilotyne w 1 min.

  Kolon, trójkąt w 4 min.-Kamil Grochulski, MMA Piotrków, 81.5

  kategoria do 93 kg. , pierwszy krok
  Mateusz Cieślukowski, MMA Augustów, 91.1, przez balache w 2 min -Łukasz Kosiorek, Bone Breakers Zgierz, 89.7

  Sławomir Cypel, Dragon, 88.6, przez kimure w 3 min- Janusz Trzepałka, MMA Józefów, 87.5

  Dariusz Czarnocki, MMA W-wa, 91.5- Artur Muszyński, MMA Pabianice, 93.0, decyzja

  Roman Drabik, MMA Piotrków, 86.2, TKO 1 min.- Kamil Żuchewicz, MMA W-wa, 89.9

  Mateusz Kalbarczyk, MMA W-wa, 84.7, TKO w 4 min.-Drabik

  kategoria od 93 kg. , pierwszy krok
  Krzysztof Młyński, MMA Olsztyn, 101.7-Tomasz Wiśniewski, MMA W-wa, 98.6, kimura w 4 min.

  Krzysztof Arazyn, MMA Józefów, 94.7-Piotr Darmofal, MMA Olsztyn, 101.6, duszenie w 3 min.

  Sebastian Kobierecki, Dragon, 99.7, poddanie w 4 min.-Karol Celiński, MMA Olsztyn, 104.7

  Borys Pardus, Nastula JFC, 114.9-Tomasz Wilk, MMA Olsztyn, 129.0, TKO w 2

  kategoria do 66 kg. , zaawansowani
  Przemysław Zbiciak, MMA Olsztyn,59 kg przez trójkąt w 2 min.-Artur Wojdak, MMA W-wa, 65,2

  Łukasz Rutkiewicz, MMA w-WA, 59,9-Sebastian Sadlej, AFC, 59,7 przez mata leo w 2 min.

  Zbiciak, balacha w 3 min.-Sadlej

  1.Zbiciak
  2.Sadlej
  3. Wojdak i Rutkiewicz

  kategoria do 73 kg. , zaawansowani
  Kuba Lejwoda, MMA W-wa, 73.0 przez TKO w 3 min.-Artur Okólski, RKT Radom, 71.3

  Jarosław Jarosz, AFC, 68.9 , przez gilotynę w 4 min.-iotr Kurowski, Klub Saska, 71.7

  Michał Elsner, RKT Radom, 72.5, przez trójkątne nogami w 5 min.-Sebastian Pietrowicz, KSW, 66.9

  Mateusz Sieja, AFC, 68.9 -wolny los
  ---------------------------------------------------------------

  Lejwoda- Jarosz przez decyzje

  Elsner przez decyzje - Sieja

  --------------------------------------------------------------

  Jarosz przez gilotyne w 3 min.- Elsner

  1. Jarosz
  2. Elsner
  3. Lejwoda i Sieja

  kategoria do 83 kg. , zaawansowani
  Sebastian Dorobek, FMS Namysłów, 81.1-Islam Merzhoev, MMA W-wa, 77.1, przez TKO w 4 min.

  Łukasz Christ, AFC, 82.3-Jarosław Faryna, RKT, 80.7, przez decyzje

  Łukasz Markułajtis, MMA Olsztyn, 83.0 - wolny los

  -----------------------------------------------

  Faryna przez dżwignie na noge w 5 min. - Markułajtis

  Merzhoev przez decyzje- Faryna

  1. Merzhoev
  2. Faryna
  3. Markułajtis

  kategoria do 93 kg. , zaawansowani
  Krzysztof Anuszewski, MMA W-wa, 90.4-Tomasz Majchrzak MMa Pabianice, 92.6, decyzja

  Anuszewski przez balache w 2 min.-Arkadiusz Krawczyk, MMA Pabianice, 87.9

  Majchrzak ,przeciwnik nie przystąpił do walki- Anuszewski

  1.Majchrzak
  2. Anuszewski
  3. Krawczyk

  kategoria od 93 kg. , zaawansowani
  Łukasz Porębski, MMA Olsztyn, 97.6 -Wojciech Orłowski, MMA Warszawa, 97.0, decyzja

  Paweł Morawski, MMA W-wa, 95.0 przez poddanie w 3 min.- Porębski

  Orłowski przez losowanie- Morawski

  1. Orłowski
  2. Morawski
  3. Porębski  Temat: Polacy na ME
  Dzisijsza prasa podała:

  Artur Kłys pojechał do Mariboru na ME w judo, ale... Nie spełnił minimum

  Od dziś do niedzieli w Mariborze odbywać się będą mistrzostwa Europy seniorów i seniorek w judo.

  W słoweńskim mieście przebywa już 13 naszych judoków, którzy zostali zgłoszeni do turnieju indywidualnego.6 innych reprezentantów Polski, zgłoszonych do turnieju drużynowego, do rywalizacji przystąpi w niedzielę (większość z nich wyjedzie z kraju dopiero w sobotę; zadecydowały o tym względy oszczędnościowe).
  Oto skład reprezentacji Polski:
  kobiety
  - 48 kg: Anna Żemła-Krajewska (AZS AWF Gdańsk),
  52 kg: Barbara Bukowska (Czechowice-Dziedzice),
  57 kg: Inga Gołaszewska (Gwardia Integrum BGŻ Warszawa),
  63 kg: Aneta Szczepańska (Olimpijczyk Włocławek),
  70 kg: Adriana Dadci (AZS AWF Gdańsk),
  78 kg: Barbara Wójcicka (Błękitni Tarnów),
  ponad 78 kg: Magdalena Kozioł (AZS AWF Gdańsk);
  mężczyźni -
  66 kg: Tomasz Adamiec (UKJ Ryś Warszawa),
  73 kg: Adam Zajkowski (WOSS KS Warszawa),
  81 kg: Robert Krawczyk,
  90 kg: Przemysław Matyjaszek (obaj Czarni Bytom),
  100 kg: Paweł Nastula (WOSS KS Warszawa),
  ponad 100 kg: Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom).

  Ponadto do startu w turnieju drużynowym przewidziani są: kobiety - 52 lub 57 kg: Monika Cabaj, 70 kg: Paulina Raińczuk, 78 kg: Agnieszka Czepukojć (wszystkie AZS AWF Gdańsk; mężczyźni - 60 kg: Artur Kłys (Wisła Code Kraków), 81 kg: Bronisław Wołkowicz (AZS Gliwice), ponad 100 kg: Grzegorz Eitel (Gwardia Integrum BGŻ Warszawa).
  Przed rokiem, w ME w Paryżu, brązowy medal zdobyła Dadci, a piąte miejsca zajęli Żemła-Krajewska, Matyjaszek i Wołkowicz.

  Wielce utalentowany, 20-letni wiślak Artur Kłys- który w ubiegłym roku w ME juniorów w Budapeszcie zajął piąte miejsce, a w ME seniorów wystąpi po raz pierwszy - rywalizować będzie tylko w turnieju drużynowym. Nie spełnił on minimum, jakim było zajęcie dwukrotnie co najmniej 7. lokaty w turniejach kategorii "A" (był dwukrotnie dziewiąty). Jego trener klubowy Marek Tabaszewski sugerował prezesowi Polskiego Związku Judo Józefowi Wiśniewskiemu i szefowi wyszkolenia PZJ Jarosławowi Wołowiczowi włączenie Kłysa do reprezentacji mimo braku spełnienia minimum, ale nic nie wskórał. - Artur bił się w sześciu turniejach, ale miał problemy z barkiem i nie wypełnił minimum. Jest jednak w kadrze olimpijskiej Ateny 2006 i gdzieś powinien zaczynać sprawdzać swoje możliwości. Tym bardziej że w jego kategorii - do 60 kilogramów - nikt z Polaków nie wystartuje - powiedział wiślacki szkoleniowiec. Kłys udał się do Mariboru już wczoraj wraz z jednym z zawodników z Warszawy i jego ojcem. Wszyscy pojechali prywatnie, na własny koszt. Oficjalnie Kłys będzie w Mariborze dopiero w niedzielę. Wczoraj także do Mariboru udał się Tabaszewski, zaproszony na ME przez PZJ z innymi trenerami. Cała eskapada kosztuje go zaledwie 235 zł. Do tej pory polscy judocy w ME zdobyli 95 medali, w tym 17 złotych (po 3 złote Bogusława Olechnowicz, Beata Maksymow i Paweł Nastula). (FIL)

  Pozdrawiam

  Misiek2  Temat: 18.11 Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA??
  Ok.
  Rzeczywiście wygląda to niejasno.
  Zwycięzców "wyboldowałem"

  kategoria do 66 kg. , pierwszy krok
  Mateusz Pikuliński, MMA W-wa, 64,5kg wygrana przez balache w 4 min.-Sergiusz Machczyński, Kontakt W-wa, 64,8 kg.

  kategoria do 73 kg. , pierwszy krok
  Szymon Szymański, Dragon Sochaczew, 73.0 przez dżwignie na nogę w 3 min.-Kamil Wójcicki, Orkan Sochaczew, 67,2

  Dominik Każmierczak, Orkan Soch., 75.4, przez balache w 3 min.-Maciej Ćwiklak, MMA W-wa, 72.8

  kategoria do 83 kg. , pierwszy krok
  Leszek Wojtczyk, MMA Piotrków, 79.7 przez decyzje-Kasper Niedzielski, KSW Champion, 78.7

  Marcin Kruk, bez klubu W-wa, 79.9- Piotr Kolon, MMA W-wa, 81.4, przez balache w 4 min.

  Dariusz Nowara, MMA W-wa, 79.0- Marcin Szczepanowski, MMA Piotrków, 80.4, przez gilotyne w 1 min.

  Kolon, trójkąt w 4 min.-Kamil Grochulski, MMA Piotrków, 81.5

  kategoria do 93 kg. , pierwszy krok
  Mateusz Cieślukowski, MMA Augustów, 91.1, przez balache w 2 min -Łukasz Kosiorek, Bone Breakers Zgierz, 89.7

  Sławomir Cypel, Dragon, 88.6, przez kimure w 3 min- Janusz Trzepałka, MMA Józefów, 87.5

  Dariusz Czarnocki, MMA W-wa, 91.5- Artur Muszyński, MMA Pabianice, 93.0, decyzja

  Roman Drabik, MMA Piotrków, 86.2, TKO 1 min.- Kamil Żuchewicz, MMA W-wa, 89.9

  Mateusz Kalbarczyk, MMA W-wa, 84.7, TKO w 4 min.-Drabik

  kategoria od 93 kg. , pierwszy krok
  Krzysztof Młyński, MMA Olsztyn, 101.7-Tomasz Wiśniewski, MMA W-wa, 98.6, kimura w 4 min.

  Krzysztof Arazyn, MMA Józefów, 94.7-Piotr Darmofal, MMA Olsztyn, 101.6, duszenie w 3 min.

  Sebastian Kobierecki, Dragon, 99.7, poddanie w 4 min.-Karol Celiński, MMA Olsztyn, 104.7

  Borys Pardus, Nastula JFC, 114.9-Tomasz Wilk, MMA Olsztyn, 129.0, TKO w 2

  kategoria do 66 kg. , zaawansowani
  Przemysław Zbiciak, MMA Olsztyn,59 kg przez trójkąt w 2 min.-Artur Wojdak, MMA W-wa, 65,2

  Łukasz Rutkiewicz, MMA w-WA, 59,9-Sebastian Sadlej, AFC, 59,7 przez mata leo w 2 min.

  Zbiciak, balacha w 3 min.-Sadlej

  1.Zbiciak
  2.Sadlej
  3. Wojdak i Rutkiewicz

  kategoria do 73 kg. , zaawansowani
  Kuba Lejwoda, MMA W-wa, 73.0 przez TKO w 3 min.-Artur Okólski, RKT Radom, 71.3

  Jarosław Jarosz, AFC, 68.9 , przez gilotynę w 4 min.-iotr Kurowski, Klub Saska, 71.7

  Michał Elsner, RKT Radom, 72.5, przez trójkątne nogami w 5 min.-Sebastian Pietrowicz, KSW, 66.9

  Mateusz Sieja, AFC, 68.9 -wolny los
  ---------------------------------------------------------------

  Lejwoda- Jarosz przez decyzje

  Elsner przez decyzje - Sieja

  --------------------------------------------------------------

  Jarosz przez gilotyne w 3 min.- Elsner

  1. Jarosz
  2. Elsner
  3. Lejwoda i Sieja

  kategoria do 83 kg. , zaawansowani
  Sebastian Dorobek, FMS Namysłów, 81.1-Islam Merzhoev, MMA W-wa, 77.1, przez TKO w 4 min.

  Łukasz Christ, AFC, 82.3-Jarosław Faryna, RKT, 80.7, przez decyzje

  Łukasz Markułajtis, MMA Olsztyn, 83.0 - wolny los

  -----------------------------------------------

  Faryna przez dżwignie na noge w 5 min. - Markułajtis

  Merzhoev przez decyzje- Faryna

  1. Merzhoev
  2. Faryna
  3. Markułajtis

  kategoria do 93 kg. , zaawansowani
  Krzysztof Anuszewski, MMA W-wa, 90.4-Tomasz Majchrzak MMa Pabianice, 92.6, decyzja

  Anuszewski przez balache w 2 min.-Arkadiusz Krawczyk, MMA Pabianice, 87.9

  Majchrzak ,przeciwnik nie przystąpił do walki- Anuszewski

  1.Majchrzak
  2. Anuszewski
  3. Krawczyk

  kategoria od 93 kg. , zaawansowani
  Łukasz Porębski, MMA Olsztyn, 97.6 -Wojciech Orłowski, MMA Warszawa, 97.0, decyzja

  Paweł Morawski, MMA W-wa, 95.0 przez poddanie w 3 min.- Porębski

  Orłowski przez losowanie- Morawski

  1. Orłowski
  2. Morawski
  3. Porębski  Temat: Sportowe podsumowanie roku 2007 - WYNIKI
  WYNIKI

  W głosowaniu wzięło udział 79 osób (rekord)

  1. SPORTOWIEC ROKU
  1 Marcin Nowacki 275
  2 Kimberly Williams 214
  3 Tomasz Leśniak 198
  4 Joei Clyburn 173
  5 Łukasz Ogorzelec 172
  6 Tomasz Jaworski 166
  7 Marcin Stefaniszyn 146
  8 Marcin Pawluk 142
  9 Tomasz Rabanda 129
  10 Leszek Majdański 123
  11 Kamil Smuga 115
  12 Maciej Stępień 115
  13 Khaili Sanders 102
  14 Łukasz Szczucki 99
  15 Anna Marczewska 88
  16 Andrej Kowalew 83
  17 Krzysztof Pachołek 79
  18 Artur Zagórski 75
  19 Olena Proszczenko 74
  20 Marek Zagórski 72
  ważnych 48

  2. MŁODZIEŻOWIEC ROKU
  1 Adrian Tekliński 99
  2 Andrzej Bartkiewicz 87
  3 Bartosz Krocz 85
  4 Anna Krawczyk 83
  5 Natalia Bajor 78
  6 Mariusz Gnatowicz 76
  7 Paweł Boczarski 76
  8 Aleksandra Teklińska 74
  9 Natalia Jędrzejko 63
  10 Sebastian Gołębiewski 59
  ważnych 52

  3. OBCOKRAJOWIEC ROKU
  1 Kimberly Williams 167
  2 Joei Clyburn 142
  3 Olena Proszczenko 91
  4 Khaili Sanders 73
  5 Andrej Kowalew 68
  6 Ałła Jurlagina 41
  7 Jekaterina Dworska 34
  8 Amber Watts 30
  9 Ludmiła Lubarska 29
  ważnych 45

  4. TRENER ROKU
  1 Mariusz Andruchowicz 97
  2 Łukasz Zieliński 85
  3 Paweł Pietraszek 69
  4 Franciszek Moszumański 59
  5 Krzysztof Kubiak 56
  6 Janusz Korcala 51
  7 Robert Karlikowski 50
  8 Marek Szulczewski 49
  9 Krzysztof Leroch 45
  10 Jerzy Rusin 39
  ważnych 40

  5. KOSZYKARKA ROKU
  1 Kimberly Williams 134
  2 Justyna Daniel 84
  3 Joei Clyburn 79
  4 Joanna Chełczyńska 63
  5 Olena Proszczenko 60
  6 Mirela Pułtorak 59
  7 Khaili Sanders 55
  8 Anna Marczewska 44
  9 Magdalena Rzeźnik 39
  10 Daria Cybulak 13
  ważnych 42

  KOSZYKARSKA PIĄTKA ROKU (kobiety)
  Kimberly Williams, Justyna Daniel, Joei Clyburn, Joanna Chełczyńska, Olena Proszczenko

  6. KOSZYKARZ ROKU
  1 Maciej Stępień 101
  2 Adam Adamczyk 93
  3 Marcin Kucharski 69
  4 Krzysztof Pachołek 66
  5 Paweł Pacuła 62
  6 Tomasz Pieszyński 59
  7 Artur Zagórski 56
  8 Grzegorz Łyczkowski 39
  9 Marek Soroka 29
  10 Grzegorz Jarosławski 26
  ważnych 40

  KOSZYKARSKA PIĄTKA ROKU (mężczyźni)
  Maciej Stępień, Adam Adamczyk, Marcin Kucharski, Krzysztof Pachołek, Paweł Pacuła

  7. PIŁKARZ ROKU
  1 Marcin Nowacki 92
  2 Tomasz Jaworski 83
  3 Paweł Boczarski 58
  4 Kamil Smuga 54
  5 Janusz Fabijaniak 42
  6 Łukasz Bonar 37
  7 Bartosz Kruk 35
  8 Piotr Grzyb 30
  9 Tomasz Rabanda 28
  10 Mariusz Świtoń 24
  11 Artur Adasik 19
  12 Mariusz Zuzek 19
  13 Stefan Karnatowski 19
  14 Marek Zagórski 17
  15 Tomasz Raczyński 15
  16 Łukasz Błaszczyk 15
  17 Łukasz Szpak 14
  18 Kamil Mazurkiewicz 12
  19 Zenon Białek 9
  20 Grzegorz Wierzba 8
  ważnych 42

  PIŁKARSKA JEDENASTKA ROKU
  Kamil Smuga - Piotr Grzyb, Artur Adasik, Mariusz Zuzek, Marcin Nowacki, Paweł Boczarski, Janusz Fabijaniak, Łukasz Bonar, Bartosz Kruk, Tomasz Jaworski, Tomasz Rabanda

  8. SZCZYPIORNIAK ROKU
  1 Łukasz Ogorzelec 134
  2 Marcin Stefaniszyn 78
  3 Kamil Herudziński 67
  4 Mateusz Janklowski 56
  5 Bartosz Galar 53
  6 Łukasz Szczucki 49
  7 Tomasz Pociecha 38
  8 Krzysztof Bort 38
  9 Sebastian Gołębiewski 37
  10 Maciej Golda 26
  11 Szymon Suwiczak 25
  12 Konrad Betka 24
  13 Piotr Sendra 23
  14 Waldemar Stanoszek 23
  15 Piotr Łabowski 19
  ważnych 46

  SIÓDEMKA SZCZYPIORNISTÓW ROKU
  Marcin Stefaniszyn - Łukasz Ogorzelec, Kamil Herudziński, Mateusz Janklowski, Bartosz Galar, Łukasz Szczucki, Tomasz Pociecha

  9. KOLARZ ROKU
  1 Tomasz Leśniak 120
  2 Adrian Tekliński 110
  3 Andrzej Bartkiewicz 83
  4 Łukasz Młodynia 64
  5 Kajetan Skrobich 59
  6 Paweł Pac 59
  7 Wojciech Pszczolarski 51
  8 Dominika Żukowska 36
  9 Mateusz Łysy 36
  10 Damian Zagajski 12
  ważnych 42

  10. POLSKI SPORTOWIEC ROKU
  1 Euzebiusz Smolarek 272
  2 Robert Kubica 252
  3 Adam Małysz 209
  4 Otylia Jędrzejczak 162
  5 Agnieszka Radwańska 147
  6 Paweł Korzeniowski 146
  7 Paweł Zagumny 145
  8 Marek Plawgo 140
  9 Grzegorz Tkaczyk 135
  10 Justyna Kowalczyk 129
  11 Tomasz Adamek 117
  12 Mateusz Sawrymowicz 91
  13 Leszek Blanik 76
  14 Szymon Kołecki 64
  15 Sylwia Gruchała 57
  16 Tomasz Gollob 44
  17 Lidia Chojecka 43
  18 Piotr Reiss 33
  19 Przemysław Stańczyk 29
  20 Dorota i Mariusz Siudkowie 19
  ważnych 42  Temat: XV Wojewódzkie Biegi Przełajowe "Czerwonka 2008"
  Wyniki - Kategoria VII - klasa VI chłopcy

  Miejsce Nazwisko i Imię Szkoła Gmina punkty
  1 Czubkowski Damian Bukwałd Dywity 20
  2 Mielnicki Karol SP 3 Biskupiec Biskupiec 15
  3 Radziszewski Roger Jeziorany Jeziorany 12
  4 Szulc Marcin Czerwonka Biskupiec 9
  5 Stefański Jakub Tuławki Dywity 7
  6 Trzciński Piotr SP 3 Biskupiec Biskupiec 5
  7 Tałałaj Wiktor Radostowo Jeziorany 4
  8 Podralski Jakub Bredynki Biskupiec 4
  9 Dąbrowski Filip SP 3 Biskupiec Biskupiec 4
  10 Wojciechowski Kornel Radostowo Jeziorany 4
  11 Radomski Sylwester Borki Wlk. Biskupiec 3
  12 Kieza Cezary Jeziorany Jeziorany 3
  13 Sobolewski Cezary Tuławki Dywity 3
  14 Brakoniecki Damian Jeziorany Jeziorany 3
  15 Worona Artem SP 2 Biskupiec Biskupiec 3
  16 Gołaszewski Marek Lutry Kolno 3
  17 Szmalc Mateusz SP 3 Biskupiec Biskupiec 3
  18 Zawadzki Artur Olsztynek Olsztynek 3
  19 Połoch Marcin Dzietrzychowo Sępopol 3
  20 Kiżewski Patryk Dzietrzychowo Sępopol 3
  21 Stundzis Mateusz SP 3 Biskupiec Biskupiec 2
  22 Sobótka Alan Dywity Dywity 2
  23 Banaś Kamil Lutry Kolno 2
  24 Śmiech Tomasz Kandyty Górowo Iławeckie 2
  25 Kownacki Konrad Dzietrzychowo Sępopol 2
  26 Karwowski Paweł Dywity Dywity 2
  27 Piekarski Patryk Czerwonka Biskupiec 2
  28 Oszmiańczuk Marek Franknowo Jeziorany 2
  29 Radomski Mateusz SP 2 Biskupiec Biskupiec 2
  30 Pawlicki Szymon Olsztynek Olsztynek 2
  31 Szwydowski Patryk Jeziorany Jeziorany 2
  32 Kośnik Łukasz Lutry Kolno 2
  33 Szuwarski Mateusz Dywity Dywity 2
  34 Raciborski Kamil Dywity Dywity 2
  35 Płóciennik Kacper Borki Wlk. Biskupiec 2
  36 Kurek Artur Kobułty Biskupiec 2
  37 Wojciechowski Jakub Łankiejmy Korsze 2
  38 Grabowski Artur Czerwonka Biskupiec 2
  39 koleśnik Michał Czerwonka Biskupiec 2
  40 Chądzyński Adam Dywity Dywity 2
  41 bugaj Cezary Czerwonka Biskupiec 2
  42 Uliszewski Rafał Kobułty Biskupiec 2
  43 Orzechowski Adam Woszczele Ełk 2
  44 Budny Arkadiusz Franknowo Jeziorany 2
  45 Adamiec Cezary Radostowo Jeziorany 2
  46 Zakrzewski Piotr Kandyty Górowo Iławeckie 2
  47 Kozar Paweł Lutry Kolno 2
  48 Paszko Karol Woszczele Ełk 2
  49 Brodziński Paweł Olsztynek Olsztynek 2
  50 Bzdyra Krystian SP 3 Biskupiec Biskupiec 2
  51 Reinl Tomasz SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
  52 Kowalik Seweryn Radostowo Jeziorany 1
  53 Piątkowiak Bartosz Lutry Kolno 1
  54 Romańczuk Paweł SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
  55 Klimaszeski Mateusz Węgój Biskupiec 1
  56 Dać Patryk Dzietrzychowo Sępopol 1
  57 Mendyk Szymon SP 3 Biskupiec Biskupiec 1
  58 Jarząbek Rafał SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
  59 Fordoński Mateusz SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
  60 Wójtowicz Michał Czerwonka Biskupiec 1
  61 Traks dariusz Bredynki Biskupiec 1
  62 Frątczak Maciej SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
  63 Ostrówka Paweł Lutry Kolno 1
  64 Rokita Oskar SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
  65 Bartoń Mateusz SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
  66 Masłowski Adam Czerwonka Biskupiec 1
  67 Miśków Adam Straduny Ełk 1
  68 Krawczyk Tomasz Straduny Ełk 1
  69 Świsłocki Paweł SP 2 Biskupiec Biskupiec 1  Temat: Prasówki
  http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,4 ... 16885.html

  [Częstochowa] Bez nocnych autobusów nie ma życia (nocnego)

  Częstochowa po godz. 23 zamiera, ponieważ tylko nielicznych stać na taksówki, a tramwaj nocny nie dociera do większości dzielnic. W czwartek radni rozpatrzą wniosek o dołożenie MPK 400 tys. zł na uruchomienie dwóch nocnych linii autobusowych.

  Z miast porównywalnej wielkości tylko w Kielcach jest - jak w Częstochowie - jedna linia nocna. Podobnie w o połowę mniejszym Opolu, lecz w pozostałych miastach komunikacja jest bardziej rozbudowana (patrz ramka).

  Tramwaj nocny już dawno przestał Częstochowie wystarczać - gdy uruchamiano go pół wieku temu, nie było bloków Parkitki, osiedla na Wyczerpach, a Grabówka czy Lisiniec miały rzadszą zabudowę. - Ludzie wychodzą z barów o godz. 22, żeby zdążyć na ostatni autobus. A mogliby przecież spokojnie posiedzieć do godz. 1-2, przynosząc zyski barom, knajpkom, dyskotekom - mówi student Artur Michalski.

  M.in. przez brak nocnej komunikacji ul. Wieluńska ledwie egzystuje. Bo na taksówki nie każdego stać.

  To właśnie korzystający z uroków życia - a nie jak w PRL-u piekarze, zdążający przed świtem do pracy - są od dwóch dekad głównymi klientami komunikacji nocnej. - Dziś jest ona niedostosowana do ich potrzeb. A przecież mieszkańcy mają prawo do komfortu podróży i swobodnego dostępu do komunikacji o każdej porze - także w nocy - mówi radny Jacek Krawczyk, który do projektu budżetu na 2008 r. złożył poprawkę o przyznaniu MPK dodatkowych 400 tys. zł na rozbudowę komunikacji nocnej. Będzie głosowana we czwartek.

  Krawczyk przedstawił jednocześnie kompletny projekt nowych połączeń, opracowany przez Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej (CKMKM). Wzorowany jest na sprawdzonych w Polsce i Europie rozwiązaniach: ? częstsze kursy w noce poprzedzające dni wolne, a także do godz. 1.30, bo później ruch zamiera ? łatwy do zapamiętania rozkład - czyli odjazdy o stałej końcówce minutowej ? bezpieczeństwo podróży, a więc w każdym nocnym autobusie i tramwaju monitoring, bądź ochroniarz zapobiegający ekscesom (i przejazdom na gapę) ? przesiadki bez czekania.

  Nocą kursowałby, jak dziś, tramwaj oraz dwie linie autobusowe. O jednej porze zjeżdżałyby się w Alejach, gdzie miałyby parominutowy postój. - Po to, by wygodnie przesiąść się, jadąc np. z Lisińca na Stradom - wyjaśnia CKMKM.

  Trasa tramwaju oczywiście nie zmieniłaby się, za to jeździłby częściej: w ciągu tygodnia do godz. 1.30 co 30 minut, później co godzinę. W noce przed dniami wolnymi kursowałby do północy co 15 min., następnie co 30.

  Natomiast dwie linie autobusowe, w próbnym okresie - CKMKM wspomina o roku - funkcjonowałyby tylko w noce przed dniami wolnymi. - Tak właśnie organizują komunikację miasta średniej wielkości w Europie - przekonuje klub. - Oczywiście w razie potrzeby można by rozszerzyć kursowanie autobusów na cały tydzień.

  Linia nr "N2" łączyłaby Błeszno, przez Zawodzie i centrum, z Parkitką, Grabówką i Lisińcem, zaś "N3" - Wyczerpy, przez śródmieście, ze Stradomiem. Autobusy "N2" pojawiałyby się na przystankach co 30 min., a nad ranem co 60. "N3" kursowałby co godzinę. Nocą wyjeżdżać miałyby najstarsze jelcze, które są sukcesywnie wycofywane z eksploatacji. Montaż kamer oraz dodatkowe zabezpieczenie kabiny kierowcy miałyby zapewnić bezpieczeństwo.

  "Ogromnie ważna jest promocja komunikacji. Plakaty reklamowe, zwierające mapkę i rozkład, powinny wisieć w pubach i kawiarenkach. Musi je wykonać profesjonalna agencja reklamowa, by młodzi ludzie potraktowali ją poważnie" - konstatuje CKMKM.

  Co na to MPK? - Dopiero zaczęliśmy analizować projekt. Dlatego nic na razie nie mogę powiedzieć - mówi "Gazecie" wiceprezes Andrzej Głuch.

  Podstawowe pytanie brzmi: czy 400 tys. zł - jeśli radni zgodzą się w ogóle je przyznać - starczy na nocną komunikację? CKMKM szacuje: autobusy i tramwaje przejadą rocznie 100 tys. km, czyli dopłata za kilometr wyniesie 4 zł. W miastach, gdzie na obsługę linii urządza się przetargi, przewoźnicy żądają 4,50-5 zł za km. Ale bez utargu za bilety, który zabiera miasto. - Jeśli MPK nie zechce jeździć nocą, to można rozpisać otwarty przetarg. Może znajdzie się chętny - nie zniechęca się Krawczyk.

  Nocą w innych miastach

  ? Białystok - 3 linie kursujące od poniedziałku do soboty (bez niedziel) ? Kielce - 1 linia ? Lublin - 3 linie, które kursują z czwartku na piątek, z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę ? Olsztyn - 2 linie ? Opole - 1 linia ? Rzeszów - 2 linie ? Toruń - 3 linie, z tego jedna kursuje tylko w noce poprzedzające dni wolne od pracy.  Temat: Sportowe podsumowanie roku 2007 - WYNIKI
  REGULAMIN KONKURSU
  1. W głosowaniu mogą brać udział tylko zarejestrowani użytkownicy forumbrzeg.pl
  2. Głosujemy na formularzu umieszczonym na stronie www.forumbrzeg.pl/plebiscyt
  3. Plebiscyt zawiera 10 kategorii
  4. Nie trzeba głosować we wszystkich kategoriach
  5. Aby w danej kategorii głos był ważny należy wypełnić w niej wszystkie pola
  6. Aby oddany głos był ważny konieczne jest podanie swojego nicka z forumbrzeg.pl oraz adresu e-mail
  7. Forumowicze zarejestrowani na forum do końca 2007 roku podają tylko nick
  8. Forumowicze zarejestrowani w 2008 roku oprócz nicka muszą podać dodatkowo swoje imię i nazwisko
  9. Głosujemy do końca 2 lutego 2008 roku

  TU GŁOSUJEMY

  KATEGORIE I KANDYDACI
  Kandydaci zostali wybrani głównie na podstawie wyboru sportowców i trenerów poszczególnych miesięcy w 2007 roku oraz plebiscytów klubowych.

  1. SPORTOWIEC ROKU
  Joei Clyburn (koszykówka)
  Tomasz Jaworski (piłka nożna)
  Andrej Kowalew (szachy)
  Tomasz Leśniak (kolarstwo)
  Leszek Majdański (brydż)
  Anna Marczewska (koszykówka)
  Marcin Nowacki (piłka nożna)
  Łukasz Ogorzelec (piłka ręczna)
  Krzysztof Pachołek (koszykówka)
  Marcin Pawluk (baseball)
  Olena Proszczenko (koszykówka)
  Tomasz Rabanda (piłka nożna)
  Khaili Sanders (koszykówka)
  Łukasz Szczucki (piłka ręczna)
  Kamil Smuga (piłka nożna)
  Marcin Stefaniszyn (piłka ręczna)
  Maciej Stępień (koszykówka)
  Kimberly Williams (koszykówka)
  Artur Zagórski (koszykówka)
  Marek Zagórski (piłka nożna)

  2. MŁODZIEŻOWIEC ROKU
  Natalia Bajor (tenis stołowy)
  Andrzej Bartkiewicz (kolarstwo)
  Paweł Boczarski (piłka nożna)
  Mariusz Gnatowicz (koszykówka)
  Sebastian Gołębiewski (piłka ręczna)
  Natalia Jędrzejko (piłka nożna)
  Anna Krawczyk (softball)
  Bartosz Krocz (lekkoatletyka)
  Adrian Tekliński (kolarstwo)
  Aleksandra Teklińska (koszykówka)

  3. OBCOKRAJOWIEC ROKU
  Joei Clyburn (koszykówka)
  Jekaterina Dworska (koszykówka)
  Ałła Jurlagina (koszykówka)
  Andrej Kowalew (szachy)
  Ludmiła Lubarska (koszykówka)
  Olena Proszczenko (koszykówka)
  Khaili Sanders (koszykówka)
  Amber Watts (koszykówka)
  Kimberly Williams (koszykówka)

  4. TRENER ROKU
  Mariusz Andruchowicz (kosz/piłka)
  Robert Karlikowski (piłka ręczna)
  Janusz Korcala (piłka nożna)
  Krzysztof Kubiak (koszykówka)
  Krzysztof Leroch (koszykówka)
  Franciszek Moszumański (kolarstwo)
  Paweł Pietraszek (piłka ręczna)
  Jerzy Rusin (piłka ręczna)
  Marek Szulczewski (piłka ręczna)
  Łukasz Zieliński (baseball)

  5. KOSZYKARKA ROKU
  Joanna Chełczyńska
  Joei Clyburn
  Daria Cybulak
  Justyna Daniel
  Anna Marczewska
  Olena Proszczenko
  Mirela Pułtorak
  Magdalena Rzeźnik
  Khaili Sanders
  Kimberly Williams

  6. KOSZYKARZ ROKU
  Adam Adamczyk
  Grzegorz Jarosławski
  Marcin Kucharski
  Grzegorz Łyczkowski
  Krzysztof Pachołek
  Paweł Pacuła
  Tomasz Pieszyński
  Marek Soroka
  Maciej Stępień
  Artur Zagórski

  7. PIŁKARZ ROKU
  Artur Adasik
  Zenon Białek
  Łukasz Błaszczyk
  Paweł Boczarski
  Łukasz Bonar
  Janusz Fabijaniak
  Piotr Grzyb
  Tomasz Jaworski
  Stefan Karnatowski
  Bartosz Kruk
  Kamil Mazurkiewicz
  Marcin Nowacki
  Tomasz Rabanda
  Tomasz Raczyński
  Kamil Smuga
  Łukasz Szpak
  Mariusz Świtoń
  Grzegorz Wierzba
  Marek Zagórski
  Mariusz Zuzek

  8. SZCZYPIORNIAK ROKU
  Konrad Betka
  Krzysztof Bort
  Bartosz Galar
  Maciej Golda
  Sebastian Gołębiewski
  Kamil Herudziński
  Mateusz Janklowski
  Piotr Łabowski
  Łukasz Ogorzelec
  Tomasz Pociecha
  Piotr Sendra
  Waldemar Stanoszek
  Marcin Stefaniszyn
  Szymon Suwiczak
  Łukasz Szczucki

  9. KOLARZ ROKU
  Andrzej Bartkiewicz
  Tomasz Leśniak
  Mateusz Łysy
  Łukasz Młodynia
  Paweł Pac
  Wojciech Pszczolarski
  Kajetan Skrobich
  Adrian Tekliński
  Damian Zagajski
  Dominika Żukowska

  10. POLSKI SPORTOWIEC ROKU
  Tomasz Adamek (boks)
  Leszek Blanik (gimnastyka)
  Lidia Chojecka (lekkoatletyka)
  Sylwia Gruchała (szermierka)
  Tomasz Gollob (żużel)
  Otylia Jędrzejczak (pływanie)
  Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów)
  Paweł Korzeniowski (pływanie)
  Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
  Robert Kubica (Formuła 1)
  Adam Małysz (skoki narciarskie)
  Marek Plawgo (lekkoatletyka)
  Agnieszka Radwańska (tenis)
  Piotr Reiss (piłka nożna)
  Mateusz Sawrymowicz (pływanie)
  Dorota i Mariusz Siudkowie (łyżwiarstwo figurowe)
  Euzebiusz Smolarek (piłka nożna)
  Przemysław Stańczyk (pływanie)
  Grzegorz Tkaczyk (piłka ręczna)
  Paweł Zagumny (siatkówka)[/b]  Temat: IV Liga 2008/09
  Derby brzeskiego powiatu pomiędzy Olimpią Lewin Brzeski, a GKS Grodków zakończyło się podziałem punktów.
  Oba zespoły bardzo ostrożnie rozpoczęły to spotkanie i na pierwszy groźny strzał na bramkę trzeba było czekać aż do 15. minuty, kiedy to Marcin Worek uderzał z dystansu na bramkę Olimpii. Piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż nad poprzeczką. Chwilę później pod druga bramką przed swoją szansa stanął Daniel Wolny, ale będąc sam na sam z bramkarzem uderzył bardzo niecelnie. Po tych dwóch akcjach na boisku zarysowała się przewaga grodkowian, którzy częściej przebywali na połowie Olimpii. Gospodarze z kolei mieli kłopoty z przedostaniem się pod bramkę gości, którzy szybko rozbijali ich ataki. W 20. minucie groźnym strzałem głową popisał się Rafał Wołowicz, ale udana interwencją popisał się Sławomir Szkuta. Ataki grodkowian zostały zwieńczone sukcesem w 29. minucie, kiedy to na indywidualna akcje zdecydował się zaledwie 17-letni Daniel Szylar, który strzałem w „długi róg” uzyskał prowadzenie dla GKS. Jeszcze przed przerwą GKS miał okazję do tego, by podwyższyć prowadzenie, ale swoich szans nie wykorzystali Marcin Worek i Paweł Witkowski. Na wyrównanie miała też szansę Olimpia, ale strzały Artura Tomaszewskiego i Daniela Wolnego również nie znalazły drugi do bramki.
  Po przerwie piłkarze z Lewina Brzeskiego wyszli bardzo zmobilizowani, z ogromną chęcią na odwrócenie losów spotkania i już po kilkudziesięciu sekundach gry Daniel Wolny uderzał na bramkę gości, ale znów był to niecelny strzał. Zespół Olimpii w drugiej połowie był znacznie groźniejszym zespołem niż przed przerwą, ale grodkowianie umiejętnie bronili swojego prowadzenia. Było tak jednak tylko do 81. minuty. Wówczas dobre podanie Daniela Wolnego wykorzystał Sebastian Pasternak, wyrównując stan meczu na 1:1. Do końca meczu pozostawało niewiele czasu, a remis nie satysfakcjonował żadnego z zespołów. W końcowym fragmencie meczu oba zespoły rzuciły się więc do ataku i ten okres obfitował w wiele akcji, które powinny były zakończyć się zdobyczami brakowymi. W zespole z Grodkowa dwukrotnie strzelał najskuteczniejszy zawodnik IV ligi – Piotr Tuchowski oraz Daniel Szylar, a w Olimpii najlepszą okazję zmarnował ponownie Daniel Wolny, który będąc tylko przed bramkarzem Maciejem Stopińskim posłał piłkę wysoko nad bramkę.
  Wynik meczu już nie uległ zmianie i skończyło się na podziale punktów. Boisko Olimpii pozostało więc niezdobyte, zespól ten zaliczył bowiem kolejny 20 mecz ligowy bez porażki na własnym boisku. Lewinianie ostatnio przegrali u siebie 19 maja 2007 w meczu z Klasy A z LZS Popielów 0:1.

  Olimpia Lewin Brzeski – GKS Grodków 1:1 (0:1)
  0:1 – Daniel Szylar (29); 1:1 – Sebastian Pasternak (81)
  Olimpia: Sławomir Szkuta – Adam Oliwa, Tomasz Maternowski, Maciej Moczko, Marek Kita, Grzegorz Krzyżanowski (66, Rafał Tomaszewski), Artur Tomaszewski, Kamil Tramsz, Kamil Koziarski (49, Roman Krawczyk), Sebastian Pasternak, Daniel Wolny; trener Rafał Tomaszewski
  GKS: Maciej Stopiński – Paweł Gąsior, Marcin Włodarczyk, Przemysław Porębski, Wojciech Żarów, Grzegorz Maryszczak, Ireneusz Gortowski, Marcin Worek, Paweł Witkowski (58, Mateusz Wojda), Daniel Szylar, Rafał Wołowicz (64, Piotr Tuchowski); trener Marcin Włodarczyk  Temat: Judo Bukareszt
  Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) uplasował się na 3. pozycji w wadze 100 kg w turnieju o Puchar Świata w judo w Bukareszcie. Polak w pojedynku o miejsce na podium pokonał Brytyjczyka Petera Cousinsa. W wadze tej triumfował Rosjanin Aschab Kostojew.

  Pięciu innych polskich judoków walczących w niedzielę odpadło z rywalizacji w eliminacjach - w wadze 81 kg mistrz Europy Robert Krawczyk (Czarni Bytom) i Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa), 90 kg: Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków) oraz +100 kg Janusz Wojnarowicz (Czerni Bytom) i Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa).

  W sobotę piąte miejsce w turnieju zajął Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa), w wadze 73 kg.

  W Bukareszcie najlepiej spisali się judocy z Białorusi, którzy triumfowali w dwóch kategoriach.

  60 kg:
  1. Nestor Chergiani (Gruzja),
  2. Pavel Petrikov (Czechy),
  3. Georgij Zantaraja (Gruzja) i Ludwig Paischer (Austria)

  66 kg:
  1. Dux Elmot (Holandia),
  2. Javier Delgado (Hiszpania),
  3. Pedro Dias (Portugalia) i Oscar Penas (Hiszpania)

  73 kg:
  1. Vsevolods Zelonijs Łotwa),
  2. Gennadij Biłodid (Białoruś),
  3. Akos Braun (Węgry) i Sezer Huysuz (Turcja),
  5. Jaromir Jeżek (Czechy) i Krzysztof Wiłkomirski (Polska)

  81 kg
  1. Siarhej Szundzikau (Białoruś)
  2. Antonio Ciano (Włochy)
  3. Saba Gawaszeliszwili (Gruzja) i Giorgi Bainduraszwili (Gruzja)

  90 kg
  1. Ilias Nikolaos Iliadis Grecja)
  2. Andrej Kazusionak (Białoruś)
  3. Irakli Cirekidze (Gruzja) i Henk Grol (Holandia)

  100 kg
  1. Aschab Kostojew (Rosja)
  2. Daniel Hadfi (Wegry)
  3. Asłan Unaszchotłow (Rosja) i Przemysław Matyjaszek (Polska)

  +100 kg
  1. Juri Rybak (Białoruś)
  2. Jauheni Kawaluski (Białoruś)
  3. Matthieu Thorel (Francja) i Martin Padar (Estonia)

  Wyniki Polaków:

  60 kg:
  Mariusz Rowicki (Ryś Warszawa) –
  Remus Hilitanu (Rumunia) 3:0,
  Pavel Petrikov (Czechy) 0:10,
  repesaże: Fabrice Flamond (Belgia) 10:0,
  Joao Cardoso (Portugalia) 0:7

  66 kg:
  Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa) –
  Zvi Szafran (Izrael) 3:0,
  Johannes Herzig (Niemcy) 10:0,
  Miklos Ungvari (Węgry) 3:0,
  Deniss Kozlovs (Łotwa) 0:10,
  repesaże: Pedro Dias (Portugalia) 0:3

  Artur Kłys (Wisła Kraków) –
  Simon Mohorovic (Słowenia) 0:10

  73 kg:
  Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa) –
  Aleksandr Buryłow (Rosja) 5:0,
  Bryan van Dijk (Holandia) 3:0,
  Akos Braun (Węgry) 0:10,
  repesaże: Kanstancin Samionau (Białoruś) 3:0,
  Matthew Purssey (W. Brytania) 3:0,
  o 3 miejsce: Sezer Huysuz (Turcja) 0:3.

  81 kg:
  Robert Krawczyk (Czarni Bytom) -
  Christoph Keller (Niemcy) 0:10

  Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa) –
  Florian Rinnenthaler (Austria) 7:0
  Kamił Magomiedow (Rosja) 10:0
  Giorgi Bainduraszwili (Gruzja) 0:7

  90 kg:
  Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków) -
  Igor Spasojevic (Słowenia) 10:0
  Karolis Bauza (Litwa) 0:10

  100 kg
  Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) -
  Rju Mijalkovic (Serbia) 7:0
  Benjamin van Leeuwaarde (Holandia) 10:0
  Nodar Metreweli (Gruzja) 10:0
  Daniel Hadfi (Węgry) 0:10
  o 3. miejsce: Peter Cousins (W. Brytania) 10:0

  +100 kg
  Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) -
  Zoltan Csizmadia (Wegry) 0:10

  Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa) -
  Jose de Mingo (Hiszpania) 0:7.

  budo.pl  Temat: Odszkodowanie po wypadku dostaniesz szybciej  Odszkodowanie po wypadku dostaniesz szybciej - nowelizacja kodeksu cywilnego

  Firmy ubezpieczeniowe straciły uprzywilejowaną pozycję w kontakcie z klientami. Od wczoraj obowiązuje nowelizacja kodeksu cywilnego, która lepiej chroni osoby ubezpieczone. Co to oznacza? Zdecydowanie szybciej będą wypłacane odszkodowania - pisze DZIENNIK.

  "Tak naprawdę chodziło o dostosowanie prawa do realiów gospodarki. Dotychczasowe przepisy pochodziły z lat 60., kiedy występowały inne relacje między firmą ubezpieczeniową a klientem" - mówi DZIENNIKOWI Krystyna Krawczyk, dyrektor Biura Rzecznika Ubezpieczonych. "Najważniejsze było złagodzenie nierówności między obiema stronami" - dodaje.

  Rzeczywiście nowe przepisy są wyjątkowo prokonsumenckie. Firmy ubezpieczeniowe w ciągu 30 dni od zdarzenia będą musiały wypłacić odszkodowanie osobie, która ucierpiała w wypadku drogowym. Nie będą też mogły odmówić odszkodowania w przypadku, gdy klient spóźni się kilka dni z opłaceniem składki.
  Kierowcy nie ukrywają radości. Pan Marek w maju zeszłego roku miał wypadek w Łodzi. Jego auto zostało doszczętnie zniszczone. Na samą decyzję o przyznaniu odszkodowania czekał dwa miesiące. "Pieniądze dostałem dopiero pod koniec sierpnia. Cztery miesiące byłem uziemiony" - opisuje.

  W podobnym tonie wypowiada się gdańszczanin Izydor Sławiński, właściciel uszkodzonego volkswagena golfa. "Nareszcie prawo nakłada jakieś obowiązki na ubezpieczycieli, a nie tylko na nas, klientów. Cieszę się tym bardziej, że stłuczka, w której ucierpiało moje auto, nie była zawiniona przeze mnie. Gdybym do tego miał jeszcze użerać się z ubezpieczycielem, uważałbym to za wyjątkowo niesprawiedliwe" - mówi DZIENNIKOWI.

  Pod nowymi przepisami podpisują się też właściciele warsztatów samochodowych. "Do tej pory często to ubezpieczyciel był panem sytuacji. Nieraz widziałem, jak poszkodowani uczestnicy kolizji musieli jeszcze dopłacać firmom ubezpieczeniowym. A i ja sam się cieszę, że w przypadku rozliczeń bezgotówkowych szybko i bez problemu otrzymam zwrot kosztów poniesionych podczas naprawy aut moich klientów" - twierdzi Artur Sobótka, właściciel warsztatu blacharskiego z Gdańska.

  Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego pomagającego osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, uważa jednak, że nowe przepisy nie zawsze będą przestrzegane. "Zabrakło zapisów umożliwiających pociągnięcie ubezpieczycieli do odpowiedzialności za działania niezgodne z prawem" - wytyka błędy Popiel.

  Co na to przedstawiciele firm ubezpieczeniowych? Coraz głośniej się mówi, że po nowelizacji kodeksu podniosą składki. "Trwają prace nad wytycznymi odnośnie do zmiany przepisów, dlatego do momentu ich zakończenia powstrzymam się od komentarza" - ucina Magdalena Olborska z biura prasowego PZU SA.

  Bardziej rozmowny jest Marek Dmytryk, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych w firmie Uniqa. "Prawo daje nowe uprawnienia klientom i patrząc na inne rynki europejskie, zmiany były konieczne. Przepisy wprowadzają pewne utrudnienia dla nas, ale na razie nie narzekamy. Zobaczymy, jak nowa wykładnia będzie sprawdzała się w praktyce" - mówi i zapewnia w DZIENNIKU, że firma nie podniesie cen.

  A Zbigniew Kwaśniewski, rzecznik konsumentów z Łodzi, ma nadzieję, że nowelizacja prawa spowoduje, że mniej osób będzie się skarżyło na ubezpieczycieli. "W zeszłym roku mieliśmy ponad sto zgłoszeń, w tym roku zapowiadało się, że będzie podobnie" - podlicza.  Temat: Myslovitz idzie na zasłużony odpoczynek
  Ostatnie koncerty i co dalej z Myslovitz?

  Jeszcze tylko dwa koncerty i Myslovitz zaczyna roczną przerwę. Co muzycy będą robić w 2008 r.? Czy potem znów się zejdą i będą razem grać? Fani zadają sobie te pytania już od kilku miesięcy.

  Przed wakacjami Myslovitz ogłosił, że przez cały rok 2008 nie będzie grać koncertów. Nie jest tajemnicą, że za tą decyzją stoi lider grupy Artur Rojek. - Bardzo się z tej przerwy cieszę. Od dawna o tym myślałem. Wolałbym nawet, żeby to były dwa lata. Ale ustaliliśmy, że przez rok nie gramy koncertów i tak będzie - mówi wokalista.

  Dla pozostałych muzyków rok to jednak za dużo. Bracia Jacek (bas) i Wojtek (perkusja) Kuderscy woleliby, żeby przerwa była krótsza.

  - Granie w Myslovitz to od lat mój stały dochód. W przyszłym roku będzie inaczej, ale dam radę. Lepsze byłoby pół roku, bo jednak okres letni to dużo koncertów i pieniędzy - mówi bez ogródek perkusista.

  - Wiem, że dla zespołu to trudna sytuacja: wokalista zarządził przerwę, więc przerwa musi być, bo wokalistę trudno zastąpić. Nie jestem w stanie uszczęśliwić wszystkich, a nie chcę unieszczęśliwiać siebie. W związku z brakiem koncertów każdy z nas będzie uboższy finansowo, ja też. Ale nie znaczy to, że nie będę na siebie zarabiał w inny sposób. Od lat działam poza Myslovitz - mówi Rojek. Nie wyklucza nagrania solowej płyty, bo ma "dużo odłożonych swoich piosenek". W przyszłym roku będzie organizował trzecią edycję Off Festivalu, ma prowadzić audycję radiową, cały czas pisze też recenzje płytowe i współpracuje z innymi artystami.

  Własny album na wiosnę zapowiada basista Jacek Kuderski. - Pracowałem nad nim kilka lat. Będzie nazywał się "Eksperyment 2004-2007". Sam nagrałem wszystkie instrumenty i wokale, taka jednoosobowa orkiestra. To będą piosenki, ale nie rockowe. Wyrzuciłem wszystkie, które mogłyby kojarzyć się z Myslovitz - wyjawia.

  Dla jego brata Wojtka muzycznym priorytetem na przyszły rok jest wydanie drugiej płyty Penny Lane (założył ją razem z Mietallem Walusiem z Negatywu) i jej promocja koncertowa. Perkusista od roku jest mysłowickim radnym, teraz chce jeszcze bardziej zająć się problemami miasta.

  - Nie znaczy to, że dotąd je olewałem, bo grałem dużo koncertów. Reaguję na wszystkie sygnały, jakie dostaję od mieszkańców miasta - zapewnia.

  Solowy album chce nagrać gitarzysta i klawiszowiec Przemek Myszor. - To będzie płyta z moimi piosenkami, ale zaproszę na nią gości, bo jestem towarzyski. Kilku artystów prosiło mnie też o pomoc w kwestiach kompozytorskich i aranżacyjnych. Jeśli ze wszystkim zdążę, to w przyszłym roku powinny ukazać się trzy płyty z moim udziałem. Mam też plan na projekt studyjny z Pawłem Krawczykiem (Hey) i Mariuszem Szypurą (Silver Rocket) - wymienia Myszor.

  Najmniej konkretne plany ma gitarzysta Wojtek Powaga, wciąż zaskoczony decyzją o rocznej przerwie. Nie ukrywa, że wcale go ona nie cieszy (tak naprawdę z całej grupy zadowolony jest tylko Rojek). - Muzyk to mój wymarzony zawód. Zawsze chciałem grać. Kiedyś, jeszcze w szkole, jeździłem przez miesiąc na praktyki do Huty Szopienice. Musiałem wstawać o czwartej rano. Postanowiłem sobie, że zrobię wszystko, żebym nie musiał pracować na szóstą rano - mówi. Ale przyszły rok przeznacza na odpoczynek. - Może zapiszę się na karate, może będę jeździł po świecie. Na pewno pojadę na narty - dodaje.

  Obu braciom Kuderskim niedawno urodziły się córki: Jackowi - Tamara, Wojtkowi - Pola Maria. Również kilkumiesięcznego potomka - Franciszka - doczekał się Rojek. Dzięki przerwie będą mieli więcej czasu dla domu i rodziny.

  - Nie bez znaczenia jest życie prywatne - przyznaje lider zespołu. - Będę więcej z synem i żoną, bo chcę głównie pracować w domu. Ale ta przerwa jest potrzebna wszystkim. Mam nadzieję, że spowoduje zmiany, które pomogą nam w nagraniu następnej płyty.

  Myslovitz nie zamierza bowiem, jak obawia się wielu fanów, kończyć działalności. Na pierwsze próby muzycy mają spotkać się we wrześniu. - "2009" to nowa płyta Myslovitz - mówią.

  - Rok to dużo czasu, a wiadomo jaki mamy rynek. Ale Myslovitz jest mocną marką. Mam nadzieję, że przez ten czas nie zniknie ze świadomości ludzi. Jak znów zaczniemy grać, to przyjdą na koncerty choćby po to, żeby zobaczyć, czy wyrosły nam wąsy, brzuchy czy rogi - kończy Wojtek Powaga.

  Na czwartkowy, pożegnalny koncert Myslovitz w katowickim Mega Clubie nie ma biletów już od tygodnia. Na szybko zorganizowano więc występ dodatkowy w tym samym miejscu (wtorek 18 grudnia, godz. 19.30, bilety 32 i 37 zł)

  Gazeta Wyborcza Katowice  Temat: Czerna - rekolekcje 2009
  Program rekolekcji CZERNA 2009

  Styczen

  9-11 Sw. Pawel Apostolem nadziei. Listy do Tesaloniczan i 2 List do Koryntian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Bartlomiej J. Kucharski OCD

  16-18 Sw. Pawel o godnosci malzenstwa. List do Efezjan. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Rafal Myszkowski OCD

  Luty

  5-9 "Niebo miejcie w duszy" (o. Anzelm). Rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 18 roku zycia. Mateusz Bochenski OCD

  13-15 Zyc ku chwale Bozego majestatu. Dni skupienia z bl. Elzbieta od Trójcy Przenajswietszej otwarte dla wszystkich. Krzysztof Zywczynski OCD

  16-20 Jestes dla nas wedrowców jak zorza poranna. Ze Swietymi Karmelu rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 18 roku zycia. Krzysztof Urbanski OCD

  20-22 Pokochac swoja slabosc - dni skupienia ze sw. Teresa od Dzieciatka Jezus. Otwarte dla wszystkich. Grzegorz Irzyk OCD

  Marzec

  6-8 Sw. Pawel Apostolem pokory. List do Kolosan. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Andrzej Szewczyk OCD

  13-15 "Dziwna to rzecz, Pawle!" (DGK II, 22, 12). Sw. Jan od Krzyza i sw. Pawel Apostol. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Piotr Linka OCD

  20-22 "Zacheuszu, zejdz predko". Dni skupienia o spowiedzi otwarte dla wszystkich. Krzysztof Górski OCD

  27-29 "Wyszedl na zewnatrz i gorzko zaplakal" (Lk.22,62). Grzech i doswiadczenie przebaczenia. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Grzegorz Irzyk OCD

  Kwiecien

  19-22 "Otworzylem swe Serce jako zywe zródlo milosierdzia, niech z niego czerpia wszystkie dusze" (Dz. 1520). Dla Czcicieli Milosierdzia Bozego. Grzegorz Irzyk OCD

  24-26 Wszystko jest laska. Dla rodzin Sióstr Karmelitanek Bosych i Kleryków Prowincji Krakowskiej. Andrzej Ruszala OCD

  29-4.05 Nie jestes juz niewolnikiem, lecz synem. Droga wzrastania w dojrzalosci chrzescijanskiej. Otwarte dla wszystkich. Andrzej Szewczyk OCD

  Maj

  8-10 Dom na skale. Dni skupienia dla malzenstw. Adam Hrabia OCD

  13-18 "...aby czlowiek Bozy byl doskonaly..." (2 Tm 3, 17). Droga zycia ze sw. Pawlem w pelni prawdy i milosci do chwaly. Otwarte dla wszystkich. Rafal Maria Prusko OCD

  22-24 Dobra Nowina w moim zyciu wg sw. Pawla. Dni skupienia dla czytelników dwumiesiecznika "Glos Karmelu". dr Danuta Piekarz - o. Bartlomiej J. Kucharski OCD

  Czerwiec
  3-8 Wielkosc wezwania - wielkosc slabosci. Droga Dzieciectwa Duchowego wedlug sw. Teresy od Dzieciatka Jezus. Formacyjne I rok. Krzysztof Górski OCD

  12-14 Sw. Pawel - Apostol milosci. 1 List do Koryntian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Pawel Porwit OCD

  20-25 Dawid - berlo i miecz - III cz. Otwarte dla wszystkich. Albert Wach OCD

  26-30 Zaufaj Panu juz dzis. Ze Swietymi Karmelu rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 15 roku zycia. Krzysztof Urbanski OCD

  Lipiec

  1-6 Laska nawrócenia i madrosci. Rekolekcje ze sw. Edyta Stein i Romanem Brandstaetterem - otwarte dla wszystkich. Bartlomiej J. Kucharski OCD

  7-12 Sw. Pawel Apostol: Wydobyty dla Ewangelii. Otwarte dla wszystkich. Piotr Scibor OCD

  13-16 Karmelitanski skarb. Rekolekcje maryjne otwarte dla wszystkich. Jan Krawczyk OCD

  17-22 Tajemnica Apokalipsy - jak zyc w trudnych czasach. Dla nauczycieli i wychowawców. Marian Zawada OCD

  23-28 Eucharystia uswieceniem naszej rodziny. Dla malzenstw. Adam Hrabia OCD

  29-2.08 "...Jezus prosi was, abyscie byli prorokami nowej epoki, poslancami Jego milosci..." (Benedykt XVI). Rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 18 roku zycia. Lukasz Nowak OCD

  Sierpien

  21-24 VI Spotkanie Mlodych ze Swietymi Karmelu. Sw. Jan od Krzyza. Wszelkie informacje i zgloszenia: Pawel Porwit OCD, nr tel. (012)2583070 lub 784621684, e-mail: powolania@karmel.pl

  25-30 Piekno kontemplacji. Formacyjne o modlitwie - IV etap. Bartlomiej J. Kucharski OCD

  Wrzesien

  11-13 Kosciól w nauczaniu sw. Pawla. 1 List do Koryntian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Arkadiusz Smagacz OCD

  16-21 "...zyc w posluszenstwie Jezusowi Chrystusowi" (Regula Karmelu, 2), bo jakze inaczej? Otwarte dla wszystkich. Rafal Maria Prusko OCD

  Pazdziernik

  2-4 Spotkanie przy studni w upalne poludnie. Dni skupienia o modlitwie otwarte dla wszystkich. Krzysztof Górski OCD

  9-11 Wierze w Ducha Swietego kierujacego moim zyciem. Otwarte dla wszystkich. Grzegorz Firszt OCD

  16-18 Z Patronka misji - sw. Teresa od Dzieciatka Jezus - w szkole sw. Pawla. Otwarte dla wszystkich. Szczepan Praskiewicz OCD

  23-25 dni skupienia dla dziewczat.

  Listopad

  6-11 "Szukajcie Mnie a zyc bedziecie" (Am 5, 4). Rekolekcje ze sw. Teresa od Jezusa otwarte dla wszystkich. Artur Rychta OCD

  27-29 Sw. Pawel - Apostol wiary. List do Rzymian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Albert Wach OCD

  Grudzien
  11-13 Sw. Pawel - Apostol wiary. List do Rzymian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Albert Wach OCD

  Inne szczególy na stronie: http://www.karmel.pl/rekolekcje/index.php  Temat: Sprawozdanie z Advocaconu
  Właściwie to mieliśmy uzgodnić wspólną wersję z Danielem i Zbyszkiem,
  ale coś Zbyszek się nie odezwał jeszcze (miał jakieś kilkanaście
  minut ;-)), więc to taka wersja robocza sprawozdanka.  Oczywiście
  jest chronologiczna inaczej, ale nie chce mi się już poprawiać. :-

  Advocacon zaczął się o 13:13 Pod^W w Ogródku.  Gdy przyszedłem na miejscu
  byli już [poprawić, bo pewnie kogoś pominąłem :-] Grzesiek Sapijaszko
  z synem, Zbyszek Okoń, Marcin Jagodziński, Jakub Martyński, Radek Gancarz
  oraz grupa z Ircozaura: Mirosław 'Jubal' Baran, Janusz 'Alex' urbanowicz,
  Antek Goldstein oraz Marta i Artur Bartniccy.  Furorę zrobiły małe
  metalowe napisy "advocacon" (i jeden taki wieelki, śliczny też :-))
  Wkrótce potem przybyła grupa, skąd inąd charakterystyczna dla MKHMów:
  Robert Maron, Kasia Kulpa, Ziemek Borowski, Grzesiu Grudziński,
  Magdalena Maria 'Skrzacik' Bodnarowska.  Następnie przyszła Ewa Pawelec.
  Rozmawialiśmy o różnych rzeczach (m.in. o licencji GPL czy o ciekawych
  miejscach pracy (ponoć w Helionie są dystrybutory z piwem dla pracowników))
  zaczęło padać, więc przenieśliśmy się do piwnicy, tam zamówiliśmy galety
  i... czekaliśmy, rozmawiając o przeróżnych rzeczach (o tłumaczeniach
  książek, o nieobecnych też :-).  Dalej, dołączył do nas Paweł 'kravietZ'
  Krawczyk, a jednocześnie część osób opuściło Advocacon (spieszyli się
  na jakiś pociąg ;-)).  Tak więc z biegiem czasu z początkowych 20 osób
  Advocacon zmalał do Zbyszka, Ewy P., Jubala, Alexa, i mnie.  Około szóstej
  trzy z tych osób poszły, więc zostałem ja i zbyszek.  Dziesięć minut
  później przybył Daniel Podlejski (i zobył ostatni napis "advocacon"),
  po nim Goldie i ... przyłączył się do  Expert senior. ;-)  Pojawił
  się też Czesiu, Mdana i <???(żeby się pożegnać ;-)).  Żeby Ci, którzy
  tak szybko sobie poszli mieli wyrzuty sumienia :-poniżej znajdują się
  wyjątki z dyskusji z Experetm Filipem. :-

  Przygoda z Expertem seniorem.

  Ów Expert chyba chciał się wkręcić do gru^W klubu (!) dyskusyjnego. ;-
  Jednym z pierwszych pytań było o nasze założenia ideowe -- jaki mamy
  cel, do czego zmierzamy.  Dobrze określił to Daniel -- do dominacji nad
  światem.  Szybko!  Ja dodałem, że dyskutujemy oczywiście o wyższości
  świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. :- Ale dyskusja
  o tym, które są lepsze coś nie kleiła się. :-Dalej rozmawialiśmy
  o elektronice.  Np. kiedy otrzymano pierwszy elektron.  Zgodnie
  stwierdziliśmy, że to było ładnych parę miliardów lat temu, a kto...
  to już raczej kwestia teologiczna.  Co do teologii zaś, to w takim
  Nethacku panuje np.  równowaga -- są bóstwa Chaotyczne, Neutralne
  i Lawfulne, i (zakładając wiele gier) -- występują w podobnych ilościach.

  komputera ani róż.  Pytał też o jakieś centrum, siedzibę.  Uznaliśmy,
  że właściwie to nie mamy, ale jeśli już to takim miejscem jest
  Wrocław -- prawdę mówiąc, zakres działalności ma znacznie szerszy
  niż Advocacy. ;-) Próbowaliśmy też wspólnie ustalić naszą ideologię,
  on jest "faszystą, rojalistą, nacjonalistą", my trochę anarchistami.
  Jakie hasła nam przyświecają? :-)  Podał kilka całkiem niezłych,
  np. "Mind over matter", ale już cytat z Pascala dot. większości
  ludzkości w błocie, a nielicznych spoglądających w gwiazdy,
  był... bardzo trafny. :-)

  Około 20:30 ostatni advocatnicy udali się do domów... :-)

     Pozdrawiam,
         Dawid

  Temat: co się dzieje z Albatrosem?


  Twój przykład jest zupełnie chybiony,- spóldzielnie mieszkaniowe w pewnym
  sensie zrzeszaja WSPÓŁWŁAŚCICIELI mieszkan (spółdzielców własnie), a nie
  wynajmują mieszkań.
  Natomiast np. w TBS jednym z kryteriów przydziału mieszkania najemcy jest
  wysokość proponowanego przezeń czynszu ( gdy występuje konkurencja chętnych)


  przyklad nie jest raczej chybiony, bo skoro miasto moze zmienic zasady
  z realnego wyliczenia kosztow na konkurs ofert, to wowczas analogia
  moznaby zakladac ze spoldzielnia stwierdzi /np. zmieniajac statut/
  ze preferowani sa spoldzielcy z wieksza iloscia udzialow i wynikaja
  z tego dla nich okreslone korzysci.


  A więc uczciwie powinno dotowac działalność, którą uznaje za pożyteczną dla
  ogółu.
  Tyle tylko, ze wówczas sytuacja stałaby się bardziej przejrzysta, co być
  może wielu byłoby nie na rękę 9bo np. trudniej uzasadnić dotację do
  zyskownej restauracji, niż wynająć ją przy niskich sztucznie stawkach)


  no wiec wlasnie o to chodzi. prawde mowiac chyba nikogo z nas jakos
  szczegolnie, moze z wyjatkiem ogolnych norm sprawiedliwosci wzgledem
  szeregowych przedsiebiorcow, nie interesuje prywatny interes restauracji
  (w szczegolnosci na Starym Miescie), chyba, ze dane miejsce stanowi
  jakiejs szczegolnie miejskie dziedzictwo badz w inny sposob jest
  dla tego miasta pozyteczne?


  Nie odnoszę się do tego jednostkowego przypadku,- zresztą tu zdaje się sa
  pewne nierozstrzygnięte kwestie prawne


  no jak to sie nie odnosisz skoro odpisales Szuwaksowi? ;)


  Zgoda, tyle  że to z poruszonym przeze mnie problemem zupełnie nie koliduje.


  moim zdaniem wyraznie koliduje, bo swiadczy o braku konsekwencji wladz.
  jesli ma byc sprawiedliwie i skutecznie, to chyba nie wybiorczo?


  A przy okazji,- czy od b. dzierżawcy "Madame" juz coś wyegzekwowano?;-)


  nie wiem, to w koncu problem miasta ;). natomiast nie zdziwilbym sie,
  gdyby miasto na braku osiagniecia dwustronnego porozumienia nie wyszlo
  jak zablocki na mydle bo:

  "Klub Le Madame oraz sąsiadujące z nim galeria Ona i salonik prasowy
  zostały po rocznej walce wyeksmitowane z kamienicy przy Koźlej 12/Freta
  39. Burmistrz Śródmieścia Artur Brodowski zapowiada, że przetarg na
  lokale w kamienicy ogłosi w piątek lub poniedziałek. Mogą do niego
  stanąć wszyscy, ale pomieszczenia muszą być wykorzystane na działalność
  kulturalną.

  W przetargu będzie tylko jeden wygrany, bo miasto postanowiło połączyć
  dawne Le Madame, galerię Ona i salonik prasowy - wraz z piwnicami i
  strychem daje to prawie 3 tys. m kw. powierzchni. - Gdybyśmy chcieli
  dzielić to miejsce, musielibyśmy dzielić też instalacje wodociągowe,
  elektryczne - tłumaczy burmistrz Brodowski. Dodaje, że nowy najemca
  będzie mógł je podzielić.

  - Nie stać mnie na taki wynajem - mówi Krystian Legierski, były szef Le
  Madame. - Poza tym i tak nie wygralibyśmy. Nie po to nas wyrzucali, żeby
  teraz dać nam to miejsce. Byli właściciele klubu musieliby też zapłacić
  odszkodowanie za bezprawne użytkowanie pomieszczeń, jakiego domaga się
  od nich miasto. Taki warunek spełniła galeria Ona. I stanie do
  przetargu. - Nie sadzę, żeby na takich warunkach nam się udało, ale
  spróbujemy - mówi właściciel galerii Zbigniew Krawczyk."

  http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3446973.html

  highlights: "tylko jeden wygrany", "3 tys. m. kw. powierzchni",
  "pomieszczenia muszą być wykorzystane na działalność kulturalną."
  ciekawe jak wielu chetnych zglosi sie do wykorzystania tak duzego
  lokalu i czy miasto otrzyma za to satysfakcjonujaca stawke (przynajmniej
  lepsze warunki niz mogla wynegocjowac z Legierskim i oczywiscie nie
  zapominajmy ze tam bylo jeszcze dwoch wymienionych "lokatorow"). i czy
  profil kulturalny bedzie odpowiedni (co by nie mowic o Le Madame, nie
  mozna zapomniec chociazby o ich dzialalnosci teatralnej - spektaklach
  szescdziesieciu teatrow, w tym Rozmaitosci), czy po prostu ulokuje sie
  tam dresiarska dyskoteka.

  czyzby grozil kolejny pusty lokal z ktorego ani spolecznosc, ani miasto
  nie ma pozytku? bowiem wymachujac bronia, czasem mozna sobie strzelic w
  stope..

  Temat: PAN KŁAMIE PANIE BUCZYŃSKI Z LIDEXU

  | Ja rozumiem te wszystkie emocje, ale czy nie mozemy odczekac z dyskusja
  | _merytoryczna_, az wypowie sie p. Buczynski?
  | pzdr
  | (-) Leszek

  | Nie wydaje mi się, że muszę czekać z moją opinią o wypowiedzi Jacka, aż
  | ustosunkuje się do niej p. Buczyński. Poczułam się nią osobiście dotknięta,
  na
  | przykład zdaniem, że LIDEX stosuje pozamerytoryczne kryterium doboru. Zdaję
  | sobie też sprawę, że na odpowiedź Jacka nie mamy co czekać, gdyż sam

  | że nie jest zainteresowany dalszą dyskusją. A szkoda, bo chciałabym go
  jeszcze
  | spytać , co on miał wspólnego z konferencją "Towards the Community of
  | Democracies" z udziałem Albright w czercu zeszłego roku, do której się
  odnosi.
  | Tak się składa, że obrady plenarne, a potem jedną z grup roboczych
  tłumaczył
  w
  | Sejmie Artur Zapałowski razem ze mną, a Jacka nie widziałam od 1994 roku.

  | Pozdrawiam,
  | Magda Fitas
  | tel. 0601 94 52 57

  | -- Kolezance odpowiedziałem na priv, ale pustych zarzutów nie lubię
  (czyt.
  równiez: nie uzywam). Mój skromny wkład w tłumaczenie tamtej konferencji to
  wywiady i wystąpienia pp. Alejandro Toledo (wówczas jeszcze lider opozycji,
  dziś po ucieczce Fujimori - prezydent Peru), Francisco Fukuyama, George
  Soros,
  wspomniana Sekretarz Stanu M.Albright i pare innych osób - forum? rozmowy na
  zywo w studio TVP1 lub łączenie z wozu tranms.(prow. red.Kraśko,Gembarowski)
  oraz raport publicystyczny z całości wydarzenia (mam nagranie). O prywatnych
  rozmowach i spotkaniach P.Sorosa nie będę pisał bo mnie nie upowaznił (to
  było  - individually arranged) i tyle. 'Curiosity thy name is woman' (tylko
  pozyczam od Shakespeare'a i nie ośmielę się rzec 'Frailty') - znów się
  rozpisałem, moze jednak zaspokoiłem w części ciekawość Uroczej Płci Odmiennej?
  Kłaniam Kolezance
  Jacek Krawczyk    
  | --
  | Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

  jeszcze P.S. Przepraszam Kolegę (bez cienia wątpliwości) Bogdana


  Ambroziewicza (tu niejako per procura, osobiście równiez nie omieszkam),
  istotnie dostawiłem mu inną literę do nazwiska, dziękuję Magdzie za zwrócenie
  mi uwagi (ach te kobiety). Nawiasem - Bogdan, z którym pracowałem po raz
  pierwszy (a była to próba ognia i wody), jest człowiekiem otwartym i niezwykle
  zyczliwym (nie okazując młodszym i mniej doświadczonym kolegom cienia wyzszości
  czy innych równie brzydkich co częstych zachowań w tym światku) i tak samo obca
  mu jest małostkowość, co jako dobry przykład Kolezance Magdzie i innym
  Adwersarzom do naśladowania polecam.   --


  | Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

  --
  Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl


  --
  Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

  Temat: VA Ultimate Christmas Songs (5CD) (2008)


  Ultimate Christmas Songs (5CD)
  MP3 | 192(CBR) Kbit | 44Khz, stereo | 04:50:13 | 399 mb

  Song title
  CD 1:
  01. Dido - Christmas day
  02. Luvstar - Last christmas
  03. Sumptuastic - Jest taki dzien
  04. Katie Melua - Have yourself a merry little christmas
  05. Sarah Connor - Christmas in my heart
  06. John Lennon & Yoko Ono - Happy X-mas
  07. Christina Aguilera - The christmas song
  08. Andrzej Piaseczny & Mieczyslaw Szczesniak & Kuba Badach & Andrzej Lampert - Koleda dwoch serc
  09. Kasia Stankiewicz & K. Badach & M. Szczesniak - Tak jak snieg
  10. Do - Everyday is christmas
  11. Boys - Swiateczny czas
  12. Chris Rea - Driving home for christmas
  13. Krzysztof Krawczyk - Swieta juz
  14. Polish Christmas song
  15. Slade - Merry X-mas everybody
  16. Ha-dwa-o - Magia swiat

  CD 2:
  01. Shakin' Stevens - Marry christmas everyone
  02. Jocie Guo Mei Mei - Merry, merry X-mas(dance club mix)
  03. Verba - Ten czas
  04. Flyleaf - Christmas song
  05. Milk Inc. - Alone at Christmas
  06. Oleta Adams - Let it snow
  07. Paul McCartney - Wonderful christmastime
  08. John Bon Jovi - I wish, everyday could be like Christmas
  09. Gavin Degraw - Silver bells
  10. Abba - Happy new year
  11. Pin - Swiety czas
  12. Mariah Carey - All I want for Christmas is you
  13. John Bon Jovi - Please come home for Christmas
  14. Abba - Santa Claus is coming to town
  15. Candy Dulfer - Merry christmas, baby
  16. Focus - Swiateczne zyczenia

  CD 3:
  01. Anna Gigiel & Kuba Moleda - Christmas without you
  02. Elton John - Step into christmas
  03. Backstreet Boys - Christmas time
  04. Yello - Jingle bells
  05. Colbie Caillat - Mistletoe
  06. Michael Jackson - Little christmas tree
  07. Queen - Thank God it's Christmas
  08. Cliff Richards - Christmas time
  09. Basshunter - Jingle bells
  10. Dance Nation - You(special limited christmas edition)
  11. Crazy Frog - Last christmas
  12. Enya - Christmas
  13. Piotr Cugowski & Robert Janson & Artur Gadowski - Gloria
  14. Blackmore's night - Christmas eve
  15. Wham - Last Christmas
  16. Andre Rieu & his Johann Strauss orchestra - Jingle bells

  CD 4:
  01. Whitney Houston - Do you hear what I hear
  02. Lovetraxx Ltd - Christmas in your eyes
  03. Celine Dion - Happy christmas
  04. Cascada - Last christmas
  05. Rap All Stars - Last Christmas
  06. Louis Armstrong - White christmas
  07. Ania Szarmach - Coca-Cola christmas song
  08. Slawek Uniatowski - Na swieta czas do domu
  09. Chris Brown - This christmas
  10. Brian Adams - Christmas time
  11. Kasia Stankiewicz - Chcialabym byc Aniolem
  12. Amy Winehouse - I saw mummy kissing Santa Clause
  13. Rihanna - It just don't feel like X-mas
  14. Ania Szarmach - Obejmij mnie
  15. Crazy Frog - Jingle bells
  16. Greg Lake - I believe in father christmas

  CD 5:
  01. Chris Rea - Driving Home For Chrismas
  02. Aaron Neville - Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow
  03. Andy Williams - Sleigh Ride
  04. Mud - Lonely This Christmas
  05. Jim Reeves - O Come All Ye Faithful
  06. Tammy Wynette - Joy To The World
  07. Roger Whittaker - Twelve Days Of Christmas
  08. Ella Fitzgerald - Have Yourself A Merry Little Christmas
  09. Frankie Goes To Hollywood - The Power Of Love
  10. Adam Faith - Lonely Pup(In A Christmas Shop)
  11. Nat King Cole - The Christmas Song
  12. Bing Crosby - White Christmas
  13. Frank Sinatra - Santa Claus is Coming to Town
  14. Boney M - Jingle Bells
  15. Mel & Kim - Rockin' Around The Chrismas Tree
  16. Enya - Silent Night


  http://seasonone.pl/viewtopic.php?f=32&t=3027  Temat: Związek Pracodawców Kolejowych
  Związek Pracodawców Kolejowych, któremu przewodniczy Krzysztof Mamiński (były szef kolejarskiej "Solidarności"), w powszechnej opinii kolejarzy uchodzi za towarzystwo wzajemnej adoracji betonu PKP. Przyjrzyjmy się bliżej tej organizacji...

  Związek Pracodawców Kolejowych jest organizacją zrzeszającą 26 spółek Grupy PKP i jedną spółkę spoza Grupy. Jest to przedstawicielstwo pracodawców przede wszystkim w sprawach prowadzenia dialogu z partnerami społecznymi. Zgodnie z ustawą jest on partnerem do zawierania układów zbiorowych, a mówiąc dokładnie, Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy. Jest również organizacją, która reprezentuje interesy i stanowisko Pracodawców Kolejowych w ramach Zespołu Trójstronnego do spraw Kolejnictwa. Organizacja ta prowadzi również szkolenia, ekspertyzy, doradztwo prawne na rzecz swoich członków, czyli pracodawców w spółkach Grupy PKP.
  źródło: Wolna Droga

  ZARZĄD ZPK:

  Krzysztof Mamiński - prezes zarządu
  KPT-W "Natura-Tour" Sp. z o.o.

  Mirosław Pawłowski - wiceprezes zarządu
  PKP PLK S.A.

  Zenon Kozendra - członek zarządu
  PKP CARGO S.A.

  Henryk Pawłowski - członek zarządu
  CS Szkolenie i Doradztwo

  Andrzej Sojecki - członek zarządu
  PKP S.A.

  RADA GŁÓWNA ZPK:

  Maria Wasiak - przewodnicząca rady
  PKP S.A.

  Zbigniew Tracichleb - wiceprzewodniczący rady
  PKP LHS Sp. z o.o.

  Grażyna Blicharz - sekretarz rady
  PKP PLK S.A.

  Jerzy Jóźwik - członek rady
  Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o.

  Paweł Kanabaj - członek rady
  Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o.

  Lucyna Krawczyk - członek rady
  PKP Intercity Sp. z o.o.

  Maciej Libiszewski - członek rady
  PKP CARGO S.A.

  Artur Radwan - członek rady
  PKP Przewozy Regionalne

  Tadeusz Skobel - członek rady
  PKP Energetyka Sp. z o.o.
  Sp. z o.o.

  LISTA SPÓŁEK ZPK:

  * PKP S.A.
  * PKP PLK S.A.
  * PKP CARGO S.A.
  * PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o.
  * PKP Energetyka Sp. z o.o.
  * Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o.
  * PKP Informatyka Sp. z o.o.
  * PKP Intercity Sp. z o.o.
  * PKP LHS Sp. z o.o.
  * PKP SKM Sp. z o.o.
  * PKP WKD Sp. z o.o.
  * PNI Sp. z o.o.
  * DPNIK DOLKOM Sp. z o.o.
  * PNIUIK Sp. z o.o.
  * PPM-T Sp. z o.o.
  * ZRK DOM Sp. z o.o.
  * KPTW Natura-Tour Sp. z o.o.
  * CS SiD Sp. z o.o.
  * WAGREM Sp. z o.o.
  * Gorzów Wagony Sp. z o.o.
  * PKP CARGO WAGON Jaworzyna Sp. z o.o.
  * PKP CARGO WAGON Toruń Sp. z o.o.
  * PKP CARGO WAGON Kraków Sp. z o.o.
  * PKP CARGO WAGON Tarnowskie Sp. z o.o.
  * PKP CARGO SERVICE Sp. z o.o.
  * Koleje Mazowieckie Sp. z o.o.
  * CN-TK Sp. z o.o.

  Powyższe informacje pochodzą ze strony: www.zpkpkp.com.pl  Temat: [Czerwiec 2008] Primus Inter Pares - najlepsi uczniowie
  12 czerwca br. w miejskim ratuszu wyróżniono uczniów brzeskich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli sukcesy zarówno w nauce, jak i godnie reprezentowali swoją szkołę i miasto w różnego rodzaju konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.
  Wyróżnienia otrzymali także rodzice tych uczniów oraz nauczyciele. Okolicznościowe listy gratulacyjne i kwiaty wręczali burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński oraz przewodniczący Rady Miejskiej – Mariusz Grochowski.
  Zebrani podczas uroczystości mogli obejrzeć także program artystyczny, który przygotowali uczniowie i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu.
  Sławomir Mordka
  Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

  Wyróżnienia „Primus” oraz „Primus Inter Pares” otrzymali następujący uczniowie:

  PSP nr 1 w Brzegu
  1. Agata Rudyk
  2. Karolina Tesarowicz
  3. Patrycja Owsiak
  4. Anna Lorenc
  5. Beata Rosół
  6. Kamila Wenger
  7. Blanka Bieganowska
  8. Katarzyna Zatoń
  9. Marta Lewicka
  10.Kamila Skwarczyńska
  11.Patryk Kabała

  PSP nr 3 w Brzegu
  1. Patryk Bajor
  2. Michał Galas
  3. Jarosław Franczyk
  4. Natalia Bajor
  5. Kamila Zawada
  6. Marta Borkowska
  7. Przemysław Wawryk

  PSP nr 5 w Brzegu
  1. Marek Myrdzio _ „Primus Inter Pares”
  2. Anna Julia Birecka
  3. Wiktoria Szpineta

  Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu
  1. Dominika Wybult
  2. Małgorzata Kilar
  3. Piotr Bodura
  4. Dawid Danowski
  5. Anna Kopszak
  6. Magdalena Zawadzak
  7. Sebastian Koniarz
  8. Piotr Pawlita
  9. Rafał Worobiec
  10.Sebastian Gołębiewski
  11.Igor Grabowski
  12.Patryk Krawczyk
  13.Kamil Nicpoń
  14.Dawid Podgórski
  15.Waldemar Stanoszek
  16.Zbigniew Szumlakowski
  17.Mariusz Wojtyła
  18.Konrad Betka
  19.Jakub Białobrzycki
  20.Marcin Jelonek
  21.Radosław Panek
  22.Daniel Sadowniczy
  23.Laura Babiarz
  24.Ewelina Bider
  25.Aneta Bolek
  26.Żaneta Kędra
  27.Monika Nizio
  28.Marga Rudno- Rudzińska
  29.Agata Lubowiecka
  30.Klaudia Szwak
  31.Aleksandra Wantuch
  32.Sandra Rudyk
  33.Aleksandra Teklińska
  34.Monika Maciocha
  35.Natalia Jędrzejko
  36.Sara Dymińczuk
  37.Patrycja Łyskawa
  38.Monika Sanetra
  39.Aleksandra Frączyk
  40.Kamil Adwent
  41.Marek Szupieńko
  42.Artur Dudziak
  43.Damian Dmytryk

  Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu
  1. Anna Jurek
  2. Karolina Banach
  3. Zuzanna Tomków –„Primus Inter Pares”
  4. Paweł Florczuk
  5. Marek Gołąbek
  6. Igor Mazur
  7. Katarzyna Jeruszko – „Primus Inter Pares”
  8. Jolanta Sławska
  9. Agnieszka Dublańska

  Zespół Szkół nr 1
  1. Monika Soroka
  2. Rafał Malinowski
  3. Aleksandra Kosztowniak
  4. Roksana Aleksandrowicz
  5. Krystian Kędra
  6. Rafał Kędra
  7. Pamela Chojnacka
  8. Kaja Obierzyńska – „Primus Inter Pares „
  9. Agnieszka Wygaś
  10.Anita Chojnacka
  11.Ewelina Kiekisz
  12.Angelika Wojtarowicz
  13.Hanna Walkowicz
  14.Agata Adamczyk
  15.Natalia Bujnowska
  16.Marta Łazarewicz
  17.Aleksandra Mruklik
  18.Justyna Seremet
  19.Jagoda Sprawka
  20.Paulina Rosińska
  21.Katarzyna Gawlas
  22.Magdalena Pasternak
  23.Kornela Wieczorek
  24.Karolina Peczeniuk
  25.Agnieszka Pankraszów
  26.Patrycja Jakubowska
  27.Magdalena Dudek
  28.Agata Gadecka
  29.Angelina Imiłowska
  30.Patrycja Zyzik
  31.Monika Zyzik

  Zespół Szkół nr 2
  1. Justyna Lityńska
  2. Konrad Tokarczyk
  3. Monika Łukasik
  4. Kinga Majewska
  5. Karolina Wądrzyk
  6. Justyna Fedorowicz
  7. Karol Selak
  8. Łukasz Liszczyk  Temat: Wymiana mp3 innych niż KF
  CD 1:

  01. Dido - Christmas day
  02. Luvstar - Last christmas
  03. Sumptuastic - Jest taki dzien
  04. Katie Melua - Have yourself a merry little christmas
  05. Sarah Connor - Christmas in my heart
  06. John Lennon & Yoko Ono - Happy X-mas
  07. Christina Aguilera - The christmas song
  08. Andrzej Piaseczny & Mieczyslaw Szczesniak & Kuba Badach & Andrzej Lampert - Koleda dwoch serc
  09. Kasia Stankiewicz & K. Badach & M. Szczesniak - Tak jak snieg
  10. Do - Everyday is christmas
  11. Boys - Swiateczny czas
  12. Chris Rea - Driving home for christmas
  13. Krzysztof Krawczyk - Swieta juz
  14. Polish Christmas song
  15. Slade - Merry X-mas everybody
  16. Ha-dwa-o - Magia swiat

  CD 2:

  01. Shakin' Stevens - Marry christmas everyone
  02. Jocie Guo Mei Mei - Merry, merry X-mas(dance club mix)
  03. Verba - Ten czas
  04. Flyleaf - Christmas song
  05. Milk Inc. - Alone at Christmas
  06. Oleta Adams - Let it snow
  07. Paul McCartney - Wonderful christmastime
  08. John Bon Jovi - I wish, everyday could be like Christmas
  09. Gavin Degraw - Silver bells
  10. Abba - Happy new year
  11. Pin - Swiety czas
  12. Mariah Carey - All I want for Christmas is you
  13. John Bon Jovi - Please come home for Christmas
  14. Abba - Santa Claus is coming to town
  15. Candy Dulfer - Merry christmas, baby
  16. Focus - Swiateczne zyczenia

  CD 3:

  01. Anna Gigiel & Kuba Moleda - Christmas without you
  02. Elton John - Step into christmas
  03. Backstreet Boys - Christmas time
  04. Yello - Jingle bells
  05. Colbie Caillat - Mistletoe
  06. Michael Jackson - Little christmas tree
  07. Queen - Thank God it's Christmas
  08. Cliff Richards - Christmas time
  09. Basshunter - Jingle bells
  10. Dance Nation - You(special limited christmas edition)
  11. Crazy Frog - Last christmas
  12. Enya - Christmas
  13. Piotr Cugowski & Robert Janson & Artur Gadowski - Gloria
  14. Blackmore's night - Christmas eve
  15. Wham - Last Christmas
  16. Andre Rieu & his Johann Strauss orchestra - Jingle bells

  CD 4:

  01. Whitney Houston - Do you hear what I hear
  02. Lovetraxx Ltd - Christmas in your eyes
  03. Celine Dion - Happy christmas
  04. Cascada - Last christmas
  05. Rap All Stars - Last Christmas
  06. Louis Armstrong - White christmas
  07. Ania Szarmach - Coca-Cola christmas song
  08. Slawek Uniatowski - Na swieta czas do domu
  09. Chris Brown - This christmas
  10. Brian Adams - Christmas time
  11. Kasia Stankiewicz - Chcialabym byc Aniolem
  12. Amy Winehouse - I saw mummy kissing Santa Clause
  13. Rihanna - It just don't feel like X-mas
  14. Ania Szarmach - Obejmij mnie
  15. Crazy Frog - Jingle bells
  16. Greg Lake - I believe in father christmas

  CD 5:

  01. Chris Rea - Driving Home For Chrismas
  02. Aaron Neville - Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow
  03. Andy Williams - Sleigh Ride
  04. Mud - Lonely This Christmas
  05. Jim Reeves - O Come All Ye Faithful
  06. Tammy Wynette - Joy To The World
  07. Roger Whittaker - Twelve Days Of Christmas
  08. Ella Fitzgerald - Have Yourself A Merry Little Christmas
  09. Frankie Goes To Hollywood - The Power Of Love
  10. Adam Faith - Lonely Pup(In A Christmas Shop)
  11. Nat King Cole - The Christmas Song
  12. Bing Crosby - White Christmas
  13. Frank Sinatra - Santa Claus is Coming to Town
  14. Boney M - Jingle Bells
  15. Mel & Kim - Rockin' Around The Chrismas Tree
  16. Enya - Silent Night
  Temat: [RapidShare] RMF Najlepsza Muzyka Po Polsku 2
  Artysta: VA
  Album:RMF Najlepsza Muzyka Po Polsku 2
  Genere: Pop
  Year: 2008
  Label:Universal
  Quality:320kbps/44,1Hz/Stereo

  Track:

  CD 1:
  01. Feel - Jest Już Ciemno
  02. Kombii - Ślad
  03. T.Love - Warszawa
  04. Kasia Kowalska - ProwadĄ Mnie
  05. Lady Pank - Zawsze Tam Gdzie Ty
  06. Yugopolis & Kukiz - Miasto Budzi Się
  07. Myslovitz - Długość DĄwięku Samotności
  08. Big Day - W Dzień Gorącego Lata
  09. Artur Gadowski - Szczęśliwego Nowego Yorku
  10. Patrycja Markowska - Świat Się Pomylił
  11. Wilki - Na Zawsze I Na Wieczność
  12. Szymon Wydra & Carpe Diem - Jak Ja Jej To Powiem
  13. Kasia Cerekwicka - Na Kolana
  14. De Mono - Znów Jesteś Ze Mną
  15. 2+1 - ChodĄ, Pomaluj Mój Świat
  16. Ryszard Rynkowski - Za Młodzi Za Starzy
  17. Łukasz Zagrobelny - Życie Na Czekanie
  18. Varius Manx - Zamigotał Świat
  19. Stanisław Soyka - Tolerancja
  20. 2Maryla Rodowicz I Sławek Uniatowski - Będzie To Co Musi Być

  CD 2:
  01. Janusz Radek I Małgorzata Markiewicz - Psalm Dla Ciebie
  02. Krzysztof Krawczyk - Tylko Ty, Tylko Ja
  03. Robert Chojnacki & … - Niecierpliwi
  04. Goya - Smak Słów
  05. Maciej Silski - Gdy Umiera Dzień
  06. Lady Pank - Tacy Sami
  07. Kayah - Testosteron
  08. Perfect - Nie Płacz Ewka
  09. Anita Lipnicka - Historia Jednej Miłości
  10. Hey - Zazdrość
  11. Agnieszka Włodarczyk - Zawsze Byłam
  12. Kukiz I Piersi - Całuj Mnie
  13. Kobranocka - Kocham Cię Jak Irlandię
  14. T.Love - I Love You
  15. Kombii - Już Ci Nie Wybaczę
  16. Daab - Ogrodu Serce
  17. Doda - Katharsis
  18. Stachursky - Jedwab
  19. Brodka - Miałeś Być
  20. Maanam - Wyjątkowo Zimny Maj

  CD 3:
  01. Edyta Bartosiewicz - Jenny
  02. Urszula - Rysa Na Szkle
  03. Wilki - Eli Lama Sabachtani
  04. Ira - Londyn 8:15
  05. Reni Jusis - Magnes
  06. Robert Chojnacki & … - Budzikom Śmierć
  07. Borysewicz/Kukiz - Jeśli Tylko Chcesz
  08. 2+1 - Windą Do Nieba
  09. Kasia Kowalska - Antidotum
  10. Szymon Wydra & Carpe Diem - Teraz Wiem
  11. Mietek Szcześniak/Edyta Górniak - Dumka Na Dwa Serca
  12. De Mono - Siedem Dni
  13. Makowiecki Band - Miasto Kobiet
  14. Budka Suflera - Za Ostatni Grosz
  15. Ryszard Rynkowski - Wypijmy Za Błędy
  16. Gabriel Fleszar - Kto Panem, Kto Sługą
  17. Elektryczne Gitary - Co Powie Ryba?
  18. Natalia Kukulska - Piosenka Światłoczuła
  19. Anna Maria Jopek - Na Dłoni
  20. Gosia Andrzejewicz - Wstawaj Szkoda Dnia

  CD 4:
  01. Stachursky & In-Grid - I Love
  02. Chlopcy Z Placu Broni - Kocham Cię
  03. Łukasz Zagrobelny - Nieprawda
  04. Myslovitz - Sprzedawcy Marzeń
  05. Patrycja Markowska - Drogi Kolego
  06. Łzy - Oczy Szeroko Zamknięte
  07. Mafia - Imię Deszczu
  08. Olga Szomańska I Przemysław Branny - Niech Wszyscy Mówią
  09. Reni Jusis - Kilka Prostych Prawd
  10. Marcin Rozynek - Siłacz
  11. Maryla Rodowicz - Łatwopalni
  12. Kasia Kowalska - To Co Dobre
  13. Pűdelsi - Wolność Słowa
  14. Yugopolis & Kobra - W Oczy Patrzeć Mi…
  15. Universe - Tacy Byliśmy
  16. Hey I Edyta Bartosiewicz - Moja I Twoja Nadzieja
  17. Virgin - Znak Pokoju
  18. Kombi - Słodkiego Miłego Życia
  19. Robert Gawliński - Nie Stało Się Nic
  20. Elektryczne Gitary - To Już Jest Koniec

  haslo neposz  Temat: Z medalistami ME na turnieje PŚ w judo
  Bez powodzenia walczyli polscy judocy pierwszego dnia turnieju o Puchar Świata w Rzymie. W wadze 66 kg w repasażach odpadł Artur Kłys (Wisła Kraków), a w eliminacjach kategorii 73 kg – Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa).

  Po półtoramiesięcznej przerwie, przeznaczonej głównie na przygotowania do mistrzostw Europy w Belgradzie i potem start w tej imprezie, najlepsi judocy i judoczki wrócili do rywalizacji w turniejach o Puchar Świata, w których (oprócz ME i MŚ) można od teraz zdobywać punkty potrzebne w walce o olimpijskie kwalifikacje.

  – Dałem odpocząć Tomkowi Adamcowi, brązowemu medaliście z Belgradu – powiedział przed zawodami trener kadry judoków Marian Tałaj. – Po jego zdrowotnych kłopotach i wysiłku włożonym w mistrzowski turniej uznałem, że przyda mu się dłuższy odpoczynek. W Pucharze Świata pojawi się dopiero w Bukareszcie w drugiej połowie maja – dodał szkoleniowiec.

  Ekipa mężczyzn byłaby liczniejsza, gdyby nie pech Tomasza Kowalskiego. Opolanin został okradziony ze wszystkich dokumentów i nie może wyjechać za granicę. Próbujący pomóc Kowalskiemu w odzyskaniu dokumentów Krzysztof Węglarz - spóźnił się na samolot i do Włoch zawiozła go mama, samochodem, poinformował wiceprezes Polskiego Związku Judo, Juliusz Kowalczyk.

  W Vejen wystartowali:
  48 kg: Katarzyna Pułkośnik (Narew Łapy) i Kinga Kubicka (AZS Kielce), 52 kg: Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk), 57 kg: Inga Kołodziej (Gwardia Warszawa) i Małgorzata Bielak (AZS AWFiS Gdańsk), 63 kg: Paulina Raińczuk (AZS AWFiS Gdańsk) i Aneta Szczepańska (Olimpijczyk Włocławek), 70 kg: Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice), 78 kg: Katarzyna Wróbel (Śląsk Wrocław) i +78 kg: Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn)

  W Rzymie wystąpili:
  66 kg: Artur Kłys (Wisła Kraków), 73 kg: Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa), 81 kg: Robert Krawczyk (Czarni Bytom) i Łukasz Błach (Gwardia Wrocław), 90 kg: Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków), 100 kg: Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) i Kamil Panek (AZS AWFiS Gdańsk), +100 kg: Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) i Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa).

  na podst. PAP/Przegląd Sportowy

  Puchar Świata w Rzymie,
  sobota

  -60
  1. Dimitri Dragin FRA
  2. Nijat Shikhalizade AZE
  3. Ruben Houkes NED
  3. Elio Verde ITA
  5. Vakhtangi Khositashvili GEO
  5. Maxim Korotun UKR
  7. James Millar GBR
  7. Ashot Vardikyan ARM

  -66
  1. Miklós Ungvári HUN
  2. Giovanni Casale ITA
  3. Jonas Focke GER
  3. Tariel Zintiridis GRE
  5. Pedro Dias POR
  5. David Larose FRA
  7. Colin Oates GBR
  7. Ramil Gasimov AZE

  -73
  1. Elnur Mammadli AZE
  2. Bryan van Dijk NED
  3. Daniel Fernandes FRA
  3. Yoel Razvozov ISR
  5. Kiyoshi Uematsu ESP
  5. Zaza Kedelashvili GEO
  7. Gennadiy Bilodid UKR
  7. Luca Poeta ITA

  budo.pl
  Strona 2 z 2 • Zostało znalezionych 93 rezultatów • 1, 2

  Design by flankerds.com