Menu
menu      Strona Główna
menu      Artur Andrus Teksty
menu      Artur Boruc Fotki
menu      Artur i Minimki Gry
menu      Artur Rojek Mp3
menu      Artur Rojek Robinsonowie
menu      Artur 66
menu      Artur Adam
menu      Artur Arcis
menu      Artur Balazs
menu      Artur Banachowski
menu      Artur Boruc
menu      Artur Ceyrowski
menu      Artur charakterystyka
menu      Artur Dudek
menu      Artur Gold
  • program do pobrania elektrosym
  • dzwonki nokia e50
  • odtwarzaczy mp3
  • praca w izrael
  • ubieranki;avril
  • Widzisz wypowiedzi znalezione dla hasła: Artur Krawczyk





    Temat: Śpiący Lew

    Czy w sercu Bytomia stanie pruski pomnik?
    Gdzie ma stanąć lew, którego bytomianom odda Warszawa? - Rzeźba powinna być częścią pomnika, który przed wojną stał na rynku - uważa Jerzy Gorzelik, szef Ruchu Autonomii Śląska, i przekonuje, że władze miasta powinny odtworzyć monument, który upamiętniał żołnierzy poległych w wojnie francusko-pruskiej.

    Lew to rzeźba Theodora Kalidego, która zniknęła z bytomskiego parku w latach 50. minionego stulecia. Wcześniej lew zwieńczał pomnik poświęcony mieszkańcom powiatu bytomskiego, którzy zginęli w czasie wojny francusko-pruskiej w latach 1870-1871. Przed dwoma laty w warszawskim zoo odlew odnaleźli śląscy historycy.

    Bytom rozpoczął walkę o odzyskanie rzeźby. Stolica długo wzbraniała się przed zwrotem lwa. W końcu miastom udało się porozumieć. Wygląda na to, że oryginał trafi do Bytomia, a kopią zadowoli się stolica. - Jesteśmy dobrej myśli, ale ostateczna decyzja będzie znana pod koniec maja - unikają jednoznacznej odpowiedzi bytomscy urzędnicy, choć na internetowej witrynie urzędu miejskiego można już zagłosować, gdzie powinien stanąć lew. Oprócz rynku i placu Grunwaldzkiego mieszkańcy mogą również wskazać inne miejsce.

    - Nasz apel spotkał się z dużym odzewem. Ludzie dzwonią i przysyłają swoje propozycje drogą elektroniczną. Wiele osób sugeruje, że płyta rynku jest zbyt nowoczesna, żeby znowu stanął tu lew. Oprócz placu Grunwaldzkiego i Akademickiego bytomianie najczęściej wskazują skwer przy ul. Dworcowej - mówi Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzeczniczka bytomskiego magistratu.

    Tymczasem Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, nie ma wątpliwości, że najlepszym miejscem dla lwa jest rynek. - Lew znowu powinien zwieńczać pomnik Ślązaków poległych w wojnie francusko-pruskiej. Mamy zdjęcia i pełną listę nazwisk, która była wyryta na tablicach. Na tej podstawie bez problemu można by odtworzyć pomnik, który stał na rynku - przekonuje Gorzelik. Zapewnia, że RAŚ nie chce w żadnym wypadku gloryfikować pruskiego nacjonalizmu, a śpiący lew miał w tym czasie wymiar uniwersalny. - Gdyby to była triumfująca personifikacja Germanii, która królowała na pomnikach z tamtego okresu, to oczywiście nie proponowalibyśmy jej powrotu. Lew jest na tyle uniwersalny, że może również upamiętniać Ślązaków, którzy zginęli w późniejszych konfliktach - dodaje Gorzelik.

    Damian Doniec, radny z PO, przyznaje, że pomysł jest godny uwagi. - Taka była historia i nie ma sensu się z nią kłócić. Powinniśmy również zastanowić się nad takim rozwiązaniem - mówi.

    Jednak ta propozycja nie podoba się Arturowi Krawczykowi (PiS), przewodniczącemu rady miejskiej. - To był pruski pomnik, a, jak wiadomo, polityka Prus z niczym dobrym się w Polsce nie kojarzy. Lew powinien wrócić i stać się po prostu ozdobą parku lub któregoś z bytomskich palców - uważa Krawczyk.

    Jan Kazimierz Czubak, przedstawiciel bytomskiej lewicy w radzie miejskiej, również ma zastrzeżenia do pomysłu Gorzelika: - On nie jest nawet mieszkańcem Bytomia, dlatego powinniśmy poczekać na oficjalną propozycję prezydenta, jak najlepiej wyeksponować lwa. Nie odrzucam niczego z góry. Można by się zastanowić nad takim rozwiązaniem, ale pod warunkiem, że chodzi o upamiętnienie poległych Ślązaków, a nie triumfu państwa pruskiego - zaznacza radny.

    Zdaniem prezydenta Piotra Koja kwestia gdzie i w jakiej formie stanie lew jest wciąż otwarta. Choć, jak zaznacza, nie jest entuzjastą propozycji RAŚ-u.

    http://miasta.gazeta.pl/k...19,5232524.html






    Temat: Zmiana ochrony na G1/G2 - Powrót Sigmy
    Szanowni Państwo,

    w odpowiedzi na poruszone przez Państwa tematy związane z proponowaną zmianą ochrony budynków 25A i 25B chcielibyśmy służyć kilkoma wyjaśnieniami. Wszystkich Państwa zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami lub spotkania, gdyż nie wszystkie kwestie, szczególnie finansowe, mogę znaleźć się w miejscu dostępnym dla osób spoza naszej Wspólnoty.

    Poruszona przez Państwa kwestia braku informowania o zmianie ochrony: cały luty prowadziliśmy konsultacje z mieszkańcami odnośnie wspólnej ochrony i możliwych wyborów firmy, zbieraliśmy opinie, informacje oraz wyciągaliśmy wnioski ze składanych pism i maili. Mieliśmy zaledwie 6 tygodni na stworzenie planu gospodarczego, którego podstawą musi być konkretna decyzja co do przyszłego kształtu ochrony (wspólna 4 osoby w dzień i 3 w nocy lub oddzielna po 2 osoby na wspólnotę). Informację o propozycji zarządu przekazaliśmy każdemu członkowi na piśmie – skuteczniej poinformować wszystkich już nie można. Faktycznie mogliśmy tę informację umieścić na stronie internetowej – czego nie zrobiliśmy. W przyszłości postaramy się przykładać większą uwagę do przekazywania informacji przez www.
    Sprawę zmiany ochrony celowo poruszamy przed Zebraniem Ogółu Właścicieli, żeby wszystkim Państwu dać możliwość wypowiedzi, złożenia wniosku formalnego, niegodzenia się, przekonania większości członków Wspólnoty. Zdajemy sobie sprawę z podziału zdań na temat ochrony wśród członków Wspólnoty o czym świadczy zarówno ankieta jak i uchwała z 2008 roku. Nie ma innego, większego forum i jednocześnie organu Wspólnoty, dającego taką możliwość. W przypadku podjęcia decyzji np. w lipcu nie mielibyście Państwo takiej możliwości i to można nazwać postawieniem przed faktem. Obecna sytuacja jest wręcz przeciwna.
    Kwestia ceny: na podstawie licznych sygnałów od członków Wspólnoty (wielokrotne prośby o obniżenie zaliczki eksploatacyjnej, rozłożenia na raty nawet niewielkich niedopłat oraz informacji o problemach finansowych w domach) uznaliśmy, że jednym z priorytetów jest utrzymanie sumy opłat na podobnym, bądź niższym poziomie pomimo znacznego wzrostu cen (wywóz śmieci, energia elektryczna, gaz, woda, konserwacja, itp.)
    Opłata za ochronę stanowi znaczną część opłat – dla przeciętnego mieszkania około 10%. Przy wspólnej ochronie oszczędność na 12 roboczogodzinach na dobę jest niebagatelna (około 48 000zł rocznie.). Konkretne kwoty możemy podać Państwu przy osobistym spotkaniu – zapraszamy.
    Zarzuty i pochwały kierowane są pod adresem każdej firmy ochroniarskiej. Opinie są podzielone, a tu musieliśmy ustalić wspólne stanowisko z sąsiednią Wspólnotą. Nie jest to kwestia przejmowania czyjegoś zdania, a jedynie próba wypracowania konsensusu. Tylko we współpracy możemy osiągnąć korzyści płynące ze wspólnej ochrony.

    Odnośnie wynagrodzenia Zarządu zwracamy uwagę na fakt, że postulaty z 2007 roku oraz z Zebrania Właścicieli 2008 roku zostały zrealizowane, a wynagrodzenie obniżone od czerwca 2008 roku o 30%. Oprócz planów należy porównywać faktycznie wydane pieniądze (sprawozdanie finansowe). Wszystkie szczegóły finansowe wraz z wyjaśnieniem możecie Państwo od nas uzyskać przy osobistym spotkaniu.

    Jolanta Krawczyk
    Artur Milewski





    Temat: Dadci, Żemła-Krajewska, Krawczyk jadą na igrzyska !
    Dadci, Żemła-Krajewska, Krawczyk jadą na igrzyska
    PAP 13:55

    Adriana Dadci, Anna Żemła-Krajewska i Robert Krawczyk zdobyli prawo startu w olimpijskim turnieju judo w Atenach.

    Krawczyk nominację olimpijską wywalczył w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Osace, sięgając po brązowy medal w wadze 81 kg. Dadci i Żemła-Krajewska prawo startu wywalczyły w turniejach kwalifikacyjnych.

    Judoczki zakończyły już turniejową serię kwalifikacji. Ostatnie punkty do olimpijskiego rankingu będą mogły zebrać w majowych mistrzostwach świata w Bukareszcie. Przewaga Dadci i Żemły- Krajewskiej nad innymi pretendentkami do startu na olimpiadzie jest jednak tak znaczna, że nie wypadną poza czołową piątkę. A w przypadku judoczek piąte miejsce w rankingu, w każdej wadze, daje prawo startu w Atenach (u judoków - dziewiąte).

    Dadci jest liderką rankingu w wadze 70 kg, Żemła-Krajewska zajmuje trzecie miejsce w kategorii 48 kg.

    "Dadci i Żemła-Krajewska zdobyły miejsca w ekipie olimpijskiej. Reszta musi o to jeszcze walczyć w mistrzostwach Europy. Wymagania są wysokie. Np. Barbara Bukowska i Inga Gołaszewska, by wyjechać na olimpiadę, muszą wywalczyć w mistrzostwach Europy co najmniej piąte lokaty, dziewczęta z wagi 63 kg - finał ME, z kategorii najcięższych - brązowe medale" - powiedział dyrektor sportowy PZJudo, Jarosław Wołowicz.

    Dodał, iż także co najmniej pięciu polskich judoków ma jeszcze szansę wyjazdu na igrzyskach. Zawodników jednak czeka jeszcze jeden turniej kwalifikacyjny, na początku kwietnia w Tbilisi, który - jak podkreślił - może poprzewracać aktualne dziś listy kwalifikacyjne.

    W mistrzostwach Europy będzie można do rankingu zdobyć 120 punktów za wicemistrzostwo, 80 - za trzecie miejsce, 40 - za piąte ...Mistrz Europy, bez względu na miejsce zajmowane w rankingu, zdobędzie automatycznie prawo startu w igrzyskach (dla kraju - jak we wszystkich kwalifikacjach).

    Czołowe miejsca w europejskim rankingu i miejsca Polaków:

    Kobiety:

    48 kg: 1. Alina Alexandra Dumitru (Rumunia) - 310; 2. Lubow Bruletowa (Rosja) - 270; 3. Anna Żemła-Krajewska - 270 (Rosjanka wygrała turniej SuperA, Polka "tylko" turniej kategorii A)

    52 kg: 1. Ilse Heylen (Belgia) - 285; 2. Telma Monteiro (Portugalia) - 240; 3. Petra Nareks (Słowenia) - 195; 7. Barbara Bukowska - 72

    57 kg: 1. Isabel Fernandez (Hiszpania) - 380; 2. Lena Goeldi (Szwajcaria) - 230, 3. Sophie Cox (W. Brytania) - 150; 9. Inga Gołaszewska - 72; 14. Monika Cabaj - 25

    63 kg: Lucie Decosse (Francja) - 310; 2. Claudie Heill (Austria) - 240; 3. Sara Alvarez (Hiszpania) - 205; 10. Ewa Iwańska-Wiwatowska - 47; 13. Aneta Szczepańska - 31; 14. Weronika Raińczuk - 28

    70 kg: 1. Adriana Dadci - 330; 2. Rasa Sraka (Słowenia) - 290; 3. Catherine Jacques (Belgia) - 220

    78 klg: 1. Anastasija Matrosowa (Ukraina) - 280; 2. Lucia Morico (Włochy) - 270; 3. Uta Kuehnen (Niemcy) - 240; 7. Barbara Wójcicka - 56; 9. Agnieszka Chlipała - 19

    +78 kg: 1. Anne Sophie Mondiere (Francja) - 200; 2. Lucija Polouder (Słowenia) - 180; 3. Cwetana Bożiłowa (Bułgaria) - 131; 10. Magdalena Kozioł - 58, 12. Urszula Sadkowska - 35

    Mężczyźni:

    60 kg: 1. Ludwig Paischer (Austria) - 310; 17. Artur Kłys - 13 66 kg: 1. Dawid Morgoszwili (Gruzja) - 215; 17. Mateusz Michałek - 24 73 kg: 1. Kiyoshi Uematsu (Hiszpania) - 220; 6. Krzysztof Wiłkomirski - 121 81 kg: Dmitrij Nosow (Rosja) - 231. Robert Krawczyk zdobył awans olimpijski w MŚ 90 kg: Mark Huizinga (Holandia) - 215; 7. Przemysław Matyjaszek - 130 100 kg: 1. Ariel Zeevi (Izrael) - 335; 9. Paweł Smoliniec - 77; 12. Ppaweł Nastula - 64 +100 kg: 1. Juri Rybak (Białoruś) - 150; 9. Grzegorz Eitel - 54; 11. Janusz Wojnarowicz - 47.



    Temat: 18.11 Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA??
    Na zawodach dopisała publiczność oraz wystąpiła duża liczba zawodników.

    W wynikach podaje kolejno: imię, nazwisko, przynależność klubowa,wagę, sposób wygrania oraz czas.

    kategoria do 66 kg. , pierwszy krok
    Mateusz Pikuliński, MMA W-wa, 64,5kg wygrana przez balache w 4 min.-Sergiusz Machczyński, Kontakt W-wa, 64,8 kg.

    kategoria do 73 kg. , pierwszy krok
    Szymon Szymański, Dragon Sochaczew, 73.0 przez dżwignie na nogę w 3 min.-Kamil Wójcicki, Orkan Sochaczew, 67,2

    Dominik Każmierczak, Orkan Soch., 75.4, przez balache w 3 min.-Maciej Ćwiklak, MMA W-wa, 72.8

    kategoria do 83 kg. , pierwszy krok
    Leszek Wojtczyk, MMA Piotrków, 79.7 przez decyzje-Kasper Niedzielski, KSW Champion, 78.7

    Marcin Kruk, bez klubu W-wa, 79.9- Piotr Kolon, MMA W-wa, 81.4, przez balache w 4 min.

    Dariusz Nowara, MMA W-wa, 79.0- Marcin Szczepanowski, MMA Piotrków, 80.4, przez gilotyne w 1 min.

    Kolon, trójkąt w 4 min.-Kamil Grochulski, MMA Piotrków, 81.5

    kategoria do 93 kg. , pierwszy krok
    Mateusz Cieślukowski, MMA Augustów, 91.1, przez balache w 2 min -Łukasz Kosiorek, Bone Breakers Zgierz, 89.7

    Sławomir Cypel, Dragon, 88.6, przez kimure w 3 min- Janusz Trzepałka, MMA Józefów, 87.5

    Dariusz Czarnocki, MMA W-wa, 91.5- Artur Muszyński, MMA Pabianice, 93.0, decyzja

    Roman Drabik, MMA Piotrków, 86.2, TKO 1 min.- Kamil Żuchewicz, MMA W-wa, 89.9

    Mateusz Kalbarczyk, MMA W-wa, 84.7, TKO w 4 min.-Drabik

    kategoria od 93 kg. , pierwszy krok
    Krzysztof Młyński, MMA Olsztyn, 101.7-Tomasz Wiśniewski, MMA W-wa, 98.6, kimura w 4 min.

    Krzysztof Arazyn, MMA Józefów, 94.7-Piotr Darmofal, MMA Olsztyn, 101.6, duszenie w 3 min.

    Sebastian Kobierecki, Dragon, 99.7, poddanie w 4 min.-Karol Celiński, MMA Olsztyn, 104.7

    Borys Pardus, Nastula JFC, 114.9-Tomasz Wilk, MMA Olsztyn, 129.0, TKO w 2

    kategoria do 66 kg. , zaawansowani
    Przemysław Zbiciak, MMA Olsztyn,59 kg przez trójkąt w 2 min.-Artur Wojdak, MMA W-wa, 65,2

    Łukasz Rutkiewicz, MMA w-WA, 59,9-Sebastian Sadlej, AFC, 59,7 przez mata leo w 2 min.

    Zbiciak, balacha w 3 min.-Sadlej

    1.Zbiciak
    2.Sadlej
    3. Wojdak i Rutkiewicz

    kategoria do 73 kg. , zaawansowani
    Kuba Lejwoda, MMA W-wa, 73.0 przez TKO w 3 min.-Artur Okólski, RKT Radom, 71.3

    Jarosław Jarosz, AFC, 68.9 , przez gilotynę w 4 min.-iotr Kurowski, Klub Saska, 71.7

    Michał Elsner, RKT Radom, 72.5, przez trójkątne nogami w 5 min.-Sebastian Pietrowicz, KSW, 66.9

    Mateusz Sieja, AFC, 68.9 -wolny los
    ---------------------------------------------------------------

    Lejwoda- Jarosz przez decyzje

    Elsner przez decyzje - Sieja

    --------------------------------------------------------------

    Jarosz przez gilotyne w 3 min.- Elsner

    1. Jarosz
    2. Elsner
    3. Lejwoda i Sieja

    kategoria do 83 kg. , zaawansowani
    Sebastian Dorobek, FMS Namysłów, 81.1-Islam Merzhoev, MMA W-wa, 77.1, przez TKO w 4 min.

    Łukasz Christ, AFC, 82.3-Jarosław Faryna, RKT, 80.7, przez decyzje

    Łukasz Markułajtis, MMA Olsztyn, 83.0 - wolny los

    -----------------------------------------------

    Faryna przez dżwignie na noge w 5 min. - Markułajtis

    Merzhoev przez decyzje- Faryna

    1. Merzhoev
    2. Faryna
    3. Markułajtis

    kategoria do 93 kg. , zaawansowani
    Krzysztof Anuszewski, MMA W-wa, 90.4-Tomasz Majchrzak MMa Pabianice, 92.6, decyzja

    Anuszewski przez balache w 2 min.-Arkadiusz Krawczyk, MMA Pabianice, 87.9

    Majchrzak ,przeciwnik nie przystąpił do walki- Anuszewski

    1.Majchrzak
    2. Anuszewski
    3. Krawczyk

    kategoria od 93 kg. , zaawansowani
    Łukasz Porębski, MMA Olsztyn, 97.6 -Wojciech Orłowski, MMA Warszawa, 97.0, decyzja

    Paweł Morawski, MMA W-wa, 95.0 przez poddanie w 3 min.- Porębski

    Orłowski przez losowanie- Morawski

    1. Orłowski
    2. Morawski
    3. Porębski



    Temat: Polacy na ME
    Dzisijsza prasa podała:

    Artur Kłys pojechał do Mariboru na ME w judo, ale... Nie spełnił minimum

    Od dziś do niedzieli w Mariborze odbywać się będą mistrzostwa Europy seniorów i seniorek w judo.

    W słoweńskim mieście przebywa już 13 naszych judoków, którzy zostali zgłoszeni do turnieju indywidualnego.6 innych reprezentantów Polski, zgłoszonych do turnieju drużynowego, do rywalizacji przystąpi w niedzielę (większość z nich wyjedzie z kraju dopiero w sobotę; zadecydowały o tym względy oszczędnościowe).
    Oto skład reprezentacji Polski:
    kobiety
    - 48 kg: Anna Żemła-Krajewska (AZS AWF Gdańsk),
    52 kg: Barbara Bukowska (Czechowice-Dziedzice),
    57 kg: Inga Gołaszewska (Gwardia Integrum BGŻ Warszawa),
    63 kg: Aneta Szczepańska (Olimpijczyk Włocławek),
    70 kg: Adriana Dadci (AZS AWF Gdańsk),
    78 kg: Barbara Wójcicka (Błękitni Tarnów),
    ponad 78 kg: Magdalena Kozioł (AZS AWF Gdańsk);
    mężczyźni -
    66 kg: Tomasz Adamiec (UKJ Ryś Warszawa),
    73 kg: Adam Zajkowski (WOSS KS Warszawa),
    81 kg: Robert Krawczyk,
    90 kg: Przemysław Matyjaszek (obaj Czarni Bytom),
    100 kg: Paweł Nastula (WOSS KS Warszawa),
    ponad 100 kg: Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom).

    Ponadto do startu w turnieju drużynowym przewidziani są: kobiety - 52 lub 57 kg: Monika Cabaj, 70 kg: Paulina Raińczuk, 78 kg: Agnieszka Czepukojć (wszystkie AZS AWF Gdańsk; mężczyźni - 60 kg: Artur Kłys (Wisła Code Kraków), 81 kg: Bronisław Wołkowicz (AZS Gliwice), ponad 100 kg: Grzegorz Eitel (Gwardia Integrum BGŻ Warszawa).
    Przed rokiem, w ME w Paryżu, brązowy medal zdobyła Dadci, a piąte miejsca zajęli Żemła-Krajewska, Matyjaszek i Wołkowicz.

    Wielce utalentowany, 20-letni wiślak Artur Kłys- który w ubiegłym roku w ME juniorów w Budapeszcie zajął piąte miejsce, a w ME seniorów wystąpi po raz pierwszy - rywalizować będzie tylko w turnieju drużynowym. Nie spełnił on minimum, jakim było zajęcie dwukrotnie co najmniej 7. lokaty w turniejach kategorii "A" (był dwukrotnie dziewiąty). Jego trener klubowy Marek Tabaszewski sugerował prezesowi Polskiego Związku Judo Józefowi Wiśniewskiemu i szefowi wyszkolenia PZJ Jarosławowi Wołowiczowi włączenie Kłysa do reprezentacji mimo braku spełnienia minimum, ale nic nie wskórał. - Artur bił się w sześciu turniejach, ale miał problemy z barkiem i nie wypełnił minimum. Jest jednak w kadrze olimpijskiej Ateny 2006 i gdzieś powinien zaczynać sprawdzać swoje możliwości. Tym bardziej że w jego kategorii - do 60 kilogramów - nikt z Polaków nie wystartuje - powiedział wiślacki szkoleniowiec. Kłys udał się do Mariboru już wczoraj wraz z jednym z zawodników z Warszawy i jego ojcem. Wszyscy pojechali prywatnie, na własny koszt. Oficjalnie Kłys będzie w Mariborze dopiero w niedzielę. Wczoraj także do Mariboru udał się Tabaszewski, zaproszony na ME przez PZJ z innymi trenerami. Cała eskapada kosztuje go zaledwie 235 zł. Do tej pory polscy judocy w ME zdobyli 95 medali, w tym 17 złotych (po 3 złote Bogusława Olechnowicz, Beata Maksymow i Paweł Nastula). (FIL)

    Pozdrawiam

    Misiek2



    Temat: 18.11 Mistrzostwa Polski Amatorskiej Ligi MMA??
    Ok.
    Rzeczywiście wygląda to niejasno.
    Zwycięzców "wyboldowałem"

    kategoria do 66 kg. , pierwszy krok
    Mateusz Pikuliński, MMA W-wa, 64,5kg wygrana przez balache w 4 min.-Sergiusz Machczyński, Kontakt W-wa, 64,8 kg.

    kategoria do 73 kg. , pierwszy krok
    Szymon Szymański, Dragon Sochaczew, 73.0 przez dżwignie na nogę w 3 min.-Kamil Wójcicki, Orkan Sochaczew, 67,2

    Dominik Każmierczak, Orkan Soch., 75.4, przez balache w 3 min.-Maciej Ćwiklak, MMA W-wa, 72.8

    kategoria do 83 kg. , pierwszy krok
    Leszek Wojtczyk, MMA Piotrków, 79.7 przez decyzje-Kasper Niedzielski, KSW Champion, 78.7

    Marcin Kruk, bez klubu W-wa, 79.9- Piotr Kolon, MMA W-wa, 81.4, przez balache w 4 min.

    Dariusz Nowara, MMA W-wa, 79.0- Marcin Szczepanowski, MMA Piotrków, 80.4, przez gilotyne w 1 min.

    Kolon, trójkąt w 4 min.-Kamil Grochulski, MMA Piotrków, 81.5

    kategoria do 93 kg. , pierwszy krok
    Mateusz Cieślukowski, MMA Augustów, 91.1, przez balache w 2 min -Łukasz Kosiorek, Bone Breakers Zgierz, 89.7

    Sławomir Cypel, Dragon, 88.6, przez kimure w 3 min- Janusz Trzepałka, MMA Józefów, 87.5

    Dariusz Czarnocki, MMA W-wa, 91.5- Artur Muszyński, MMA Pabianice, 93.0, decyzja

    Roman Drabik, MMA Piotrków, 86.2, TKO 1 min.- Kamil Żuchewicz, MMA W-wa, 89.9

    Mateusz Kalbarczyk, MMA W-wa, 84.7, TKO w 4 min.-Drabik

    kategoria od 93 kg. , pierwszy krok
    Krzysztof Młyński, MMA Olsztyn, 101.7-Tomasz Wiśniewski, MMA W-wa, 98.6, kimura w 4 min.

    Krzysztof Arazyn, MMA Józefów, 94.7-Piotr Darmofal, MMA Olsztyn, 101.6, duszenie w 3 min.

    Sebastian Kobierecki, Dragon, 99.7, poddanie w 4 min.-Karol Celiński, MMA Olsztyn, 104.7

    Borys Pardus, Nastula JFC, 114.9-Tomasz Wilk, MMA Olsztyn, 129.0, TKO w 2

    kategoria do 66 kg. , zaawansowani
    Przemysław Zbiciak, MMA Olsztyn,59 kg przez trójkąt w 2 min.-Artur Wojdak, MMA W-wa, 65,2

    Łukasz Rutkiewicz, MMA w-WA, 59,9-Sebastian Sadlej, AFC, 59,7 przez mata leo w 2 min.

    Zbiciak, balacha w 3 min.-Sadlej

    1.Zbiciak
    2.Sadlej
    3. Wojdak i Rutkiewicz

    kategoria do 73 kg. , zaawansowani
    Kuba Lejwoda, MMA W-wa, 73.0 przez TKO w 3 min.-Artur Okólski, RKT Radom, 71.3

    Jarosław Jarosz, AFC, 68.9 , przez gilotynę w 4 min.-iotr Kurowski, Klub Saska, 71.7

    Michał Elsner, RKT Radom, 72.5, przez trójkątne nogami w 5 min.-Sebastian Pietrowicz, KSW, 66.9

    Mateusz Sieja, AFC, 68.9 -wolny los
    ---------------------------------------------------------------

    Lejwoda- Jarosz przez decyzje

    Elsner przez decyzje - Sieja

    --------------------------------------------------------------

    Jarosz przez gilotyne w 3 min.- Elsner

    1. Jarosz
    2. Elsner
    3. Lejwoda i Sieja

    kategoria do 83 kg. , zaawansowani
    Sebastian Dorobek, FMS Namysłów, 81.1-Islam Merzhoev, MMA W-wa, 77.1, przez TKO w 4 min.

    Łukasz Christ, AFC, 82.3-Jarosław Faryna, RKT, 80.7, przez decyzje

    Łukasz Markułajtis, MMA Olsztyn, 83.0 - wolny los

    -----------------------------------------------

    Faryna przez dżwignie na noge w 5 min. - Markułajtis

    Merzhoev przez decyzje- Faryna

    1. Merzhoev
    2. Faryna
    3. Markułajtis

    kategoria do 93 kg. , zaawansowani
    Krzysztof Anuszewski, MMA W-wa, 90.4-Tomasz Majchrzak MMa Pabianice, 92.6, decyzja

    Anuszewski przez balache w 2 min.-Arkadiusz Krawczyk, MMA Pabianice, 87.9

    Majchrzak ,przeciwnik nie przystąpił do walki- Anuszewski

    1.Majchrzak
    2. Anuszewski
    3. Krawczyk

    kategoria od 93 kg. , zaawansowani
    Łukasz Porębski, MMA Olsztyn, 97.6 -Wojciech Orłowski, MMA Warszawa, 97.0, decyzja

    Paweł Morawski, MMA W-wa, 95.0 przez poddanie w 3 min.- Porębski

    Orłowski przez losowanie- Morawski

    1. Orłowski
    2. Morawski
    3. Porębski



    Temat: Sportowe podsumowanie roku 2007 - WYNIKI
    WYNIKI

    W głosowaniu wzięło udział 79 osób (rekord)

    1. SPORTOWIEC ROKU
    1 Marcin Nowacki 275
    2 Kimberly Williams 214
    3 Tomasz Leśniak 198
    4 Joei Clyburn 173
    5 Łukasz Ogorzelec 172
    6 Tomasz Jaworski 166
    7 Marcin Stefaniszyn 146
    8 Marcin Pawluk 142
    9 Tomasz Rabanda 129
    10 Leszek Majdański 123
    11 Kamil Smuga 115
    12 Maciej Stępień 115
    13 Khaili Sanders 102
    14 Łukasz Szczucki 99
    15 Anna Marczewska 88
    16 Andrej Kowalew 83
    17 Krzysztof Pachołek 79
    18 Artur Zagórski 75
    19 Olena Proszczenko 74
    20 Marek Zagórski 72
    ważnych 48

    2. MŁODZIEŻOWIEC ROKU
    1 Adrian Tekliński 99
    2 Andrzej Bartkiewicz 87
    3 Bartosz Krocz 85
    4 Anna Krawczyk 83
    5 Natalia Bajor 78
    6 Mariusz Gnatowicz 76
    7 Paweł Boczarski 76
    8 Aleksandra Teklińska 74
    9 Natalia Jędrzejko 63
    10 Sebastian Gołębiewski 59
    ważnych 52

    3. OBCOKRAJOWIEC ROKU
    1 Kimberly Williams 167
    2 Joei Clyburn 142
    3 Olena Proszczenko 91
    4 Khaili Sanders 73
    5 Andrej Kowalew 68
    6 Ałła Jurlagina 41
    7 Jekaterina Dworska 34
    8 Amber Watts 30
    9 Ludmiła Lubarska 29
    ważnych 45

    4. TRENER ROKU
    1 Mariusz Andruchowicz 97
    2 Łukasz Zieliński 85
    3 Paweł Pietraszek 69
    4 Franciszek Moszumański 59
    5 Krzysztof Kubiak 56
    6 Janusz Korcala 51
    7 Robert Karlikowski 50
    8 Marek Szulczewski 49
    9 Krzysztof Leroch 45
    10 Jerzy Rusin 39
    ważnych 40

    5. KOSZYKARKA ROKU
    1 Kimberly Williams 134
    2 Justyna Daniel 84
    3 Joei Clyburn 79
    4 Joanna Chełczyńska 63
    5 Olena Proszczenko 60
    6 Mirela Pułtorak 59
    7 Khaili Sanders 55
    8 Anna Marczewska 44
    9 Magdalena Rzeźnik 39
    10 Daria Cybulak 13
    ważnych 42

    KOSZYKARSKA PIĄTKA ROKU (kobiety)
    Kimberly Williams, Justyna Daniel, Joei Clyburn, Joanna Chełczyńska, Olena Proszczenko

    6. KOSZYKARZ ROKU
    1 Maciej Stępień 101
    2 Adam Adamczyk 93
    3 Marcin Kucharski 69
    4 Krzysztof Pachołek 66
    5 Paweł Pacuła 62
    6 Tomasz Pieszyński 59
    7 Artur Zagórski 56
    8 Grzegorz Łyczkowski 39
    9 Marek Soroka 29
    10 Grzegorz Jarosławski 26
    ważnych 40

    KOSZYKARSKA PIĄTKA ROKU (mężczyźni)
    Maciej Stępień, Adam Adamczyk, Marcin Kucharski, Krzysztof Pachołek, Paweł Pacuła

    7. PIŁKARZ ROKU
    1 Marcin Nowacki 92
    2 Tomasz Jaworski 83
    3 Paweł Boczarski 58
    4 Kamil Smuga 54
    5 Janusz Fabijaniak 42
    6 Łukasz Bonar 37
    7 Bartosz Kruk 35
    8 Piotr Grzyb 30
    9 Tomasz Rabanda 28
    10 Mariusz Świtoń 24
    11 Artur Adasik 19
    12 Mariusz Zuzek 19
    13 Stefan Karnatowski 19
    14 Marek Zagórski 17
    15 Tomasz Raczyński 15
    16 Łukasz Błaszczyk 15
    17 Łukasz Szpak 14
    18 Kamil Mazurkiewicz 12
    19 Zenon Białek 9
    20 Grzegorz Wierzba 8
    ważnych 42

    PIŁKARSKA JEDENASTKA ROKU
    Kamil Smuga - Piotr Grzyb, Artur Adasik, Mariusz Zuzek, Marcin Nowacki, Paweł Boczarski, Janusz Fabijaniak, Łukasz Bonar, Bartosz Kruk, Tomasz Jaworski, Tomasz Rabanda

    8. SZCZYPIORNIAK ROKU
    1 Łukasz Ogorzelec 134
    2 Marcin Stefaniszyn 78
    3 Kamil Herudziński 67
    4 Mateusz Janklowski 56
    5 Bartosz Galar 53
    6 Łukasz Szczucki 49
    7 Tomasz Pociecha 38
    8 Krzysztof Bort 38
    9 Sebastian Gołębiewski 37
    10 Maciej Golda 26
    11 Szymon Suwiczak 25
    12 Konrad Betka 24
    13 Piotr Sendra 23
    14 Waldemar Stanoszek 23
    15 Piotr Łabowski 19
    ważnych 46

    SIÓDEMKA SZCZYPIORNISTÓW ROKU
    Marcin Stefaniszyn - Łukasz Ogorzelec, Kamil Herudziński, Mateusz Janklowski, Bartosz Galar, Łukasz Szczucki, Tomasz Pociecha

    9. KOLARZ ROKU
    1 Tomasz Leśniak 120
    2 Adrian Tekliński 110
    3 Andrzej Bartkiewicz 83
    4 Łukasz Młodynia 64
    5 Kajetan Skrobich 59
    6 Paweł Pac 59
    7 Wojciech Pszczolarski 51
    8 Dominika Żukowska 36
    9 Mateusz Łysy 36
    10 Damian Zagajski 12
    ważnych 42

    10. POLSKI SPORTOWIEC ROKU
    1 Euzebiusz Smolarek 272
    2 Robert Kubica 252
    3 Adam Małysz 209
    4 Otylia Jędrzejczak 162
    5 Agnieszka Radwańska 147
    6 Paweł Korzeniowski 146
    7 Paweł Zagumny 145
    8 Marek Plawgo 140
    9 Grzegorz Tkaczyk 135
    10 Justyna Kowalczyk 129
    11 Tomasz Adamek 117
    12 Mateusz Sawrymowicz 91
    13 Leszek Blanik 76
    14 Szymon Kołecki 64
    15 Sylwia Gruchała 57
    16 Tomasz Gollob 44
    17 Lidia Chojecka 43
    18 Piotr Reiss 33
    19 Przemysław Stańczyk 29
    20 Dorota i Mariusz Siudkowie 19
    ważnych 42



    Temat: XV Wojewódzkie Biegi Przełajowe "Czerwonka 2008"
    Wyniki - Kategoria VII - klasa VI chłopcy

    Miejsce Nazwisko i Imię Szkoła Gmina punkty
    1 Czubkowski Damian Bukwałd Dywity 20
    2 Mielnicki Karol SP 3 Biskupiec Biskupiec 15
    3 Radziszewski Roger Jeziorany Jeziorany 12
    4 Szulc Marcin Czerwonka Biskupiec 9
    5 Stefański Jakub Tuławki Dywity 7
    6 Trzciński Piotr SP 3 Biskupiec Biskupiec 5
    7 Tałałaj Wiktor Radostowo Jeziorany 4
    8 Podralski Jakub Bredynki Biskupiec 4
    9 Dąbrowski Filip SP 3 Biskupiec Biskupiec 4
    10 Wojciechowski Kornel Radostowo Jeziorany 4
    11 Radomski Sylwester Borki Wlk. Biskupiec 3
    12 Kieza Cezary Jeziorany Jeziorany 3
    13 Sobolewski Cezary Tuławki Dywity 3
    14 Brakoniecki Damian Jeziorany Jeziorany 3
    15 Worona Artem SP 2 Biskupiec Biskupiec 3
    16 Gołaszewski Marek Lutry Kolno 3
    17 Szmalc Mateusz SP 3 Biskupiec Biskupiec 3
    18 Zawadzki Artur Olsztynek Olsztynek 3
    19 Połoch Marcin Dzietrzychowo Sępopol 3
    20 Kiżewski Patryk Dzietrzychowo Sępopol 3
    21 Stundzis Mateusz SP 3 Biskupiec Biskupiec 2
    22 Sobótka Alan Dywity Dywity 2
    23 Banaś Kamil Lutry Kolno 2
    24 Śmiech Tomasz Kandyty Górowo Iławeckie 2
    25 Kownacki Konrad Dzietrzychowo Sępopol 2
    26 Karwowski Paweł Dywity Dywity 2
    27 Piekarski Patryk Czerwonka Biskupiec 2
    28 Oszmiańczuk Marek Franknowo Jeziorany 2
    29 Radomski Mateusz SP 2 Biskupiec Biskupiec 2
    30 Pawlicki Szymon Olsztynek Olsztynek 2
    31 Szwydowski Patryk Jeziorany Jeziorany 2
    32 Kośnik Łukasz Lutry Kolno 2
    33 Szuwarski Mateusz Dywity Dywity 2
    34 Raciborski Kamil Dywity Dywity 2
    35 Płóciennik Kacper Borki Wlk. Biskupiec 2
    36 Kurek Artur Kobułty Biskupiec 2
    37 Wojciechowski Jakub Łankiejmy Korsze 2
    38 Grabowski Artur Czerwonka Biskupiec 2
    39 koleśnik Michał Czerwonka Biskupiec 2
    40 Chądzyński Adam Dywity Dywity 2
    41 bugaj Cezary Czerwonka Biskupiec 2
    42 Uliszewski Rafał Kobułty Biskupiec 2
    43 Orzechowski Adam Woszczele Ełk 2
    44 Budny Arkadiusz Franknowo Jeziorany 2
    45 Adamiec Cezary Radostowo Jeziorany 2
    46 Zakrzewski Piotr Kandyty Górowo Iławeckie 2
    47 Kozar Paweł Lutry Kolno 2
    48 Paszko Karol Woszczele Ełk 2
    49 Brodziński Paweł Olsztynek Olsztynek 2
    50 Bzdyra Krystian SP 3 Biskupiec Biskupiec 2
    51 Reinl Tomasz SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
    52 Kowalik Seweryn Radostowo Jeziorany 1
    53 Piątkowiak Bartosz Lutry Kolno 1
    54 Romańczuk Paweł SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
    55 Klimaszeski Mateusz Węgój Biskupiec 1
    56 Dać Patryk Dzietrzychowo Sępopol 1
    57 Mendyk Szymon SP 3 Biskupiec Biskupiec 1
    58 Jarząbek Rafał SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
    59 Fordoński Mateusz SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
    60 Wójtowicz Michał Czerwonka Biskupiec 1
    61 Traks dariusz Bredynki Biskupiec 1
    62 Frątczak Maciej SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
    63 Ostrówka Paweł Lutry Kolno 1
    64 Rokita Oskar SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
    65 Bartoń Mateusz SP 2 Biskupiec Biskupiec 1
    66 Masłowski Adam Czerwonka Biskupiec 1
    67 Miśków Adam Straduny Ełk 1
    68 Krawczyk Tomasz Straduny Ełk 1
    69 Świsłocki Paweł SP 2 Biskupiec Biskupiec 1



    Temat: Prasówki
    http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,4 ... 16885.html

    [Częstochowa] Bez nocnych autobusów nie ma życia (nocnego)

    Częstochowa po godz. 23 zamiera, ponieważ tylko nielicznych stać na taksówki, a tramwaj nocny nie dociera do większości dzielnic. W czwartek radni rozpatrzą wniosek o dołożenie MPK 400 tys. zł na uruchomienie dwóch nocnych linii autobusowych.

    Z miast porównywalnej wielkości tylko w Kielcach jest - jak w Częstochowie - jedna linia nocna. Podobnie w o połowę mniejszym Opolu, lecz w pozostałych miastach komunikacja jest bardziej rozbudowana (patrz ramka).

    Tramwaj nocny już dawno przestał Częstochowie wystarczać - gdy uruchamiano go pół wieku temu, nie było bloków Parkitki, osiedla na Wyczerpach, a Grabówka czy Lisiniec miały rzadszą zabudowę. - Ludzie wychodzą z barów o godz. 22, żeby zdążyć na ostatni autobus. A mogliby przecież spokojnie posiedzieć do godz. 1-2, przynosząc zyski barom, knajpkom, dyskotekom - mówi student Artur Michalski.

    M.in. przez brak nocnej komunikacji ul. Wieluńska ledwie egzystuje. Bo na taksówki nie każdego stać.

    To właśnie korzystający z uroków życia - a nie jak w PRL-u piekarze, zdążający przed świtem do pracy - są od dwóch dekad głównymi klientami komunikacji nocnej. - Dziś jest ona niedostosowana do ich potrzeb. A przecież mieszkańcy mają prawo do komfortu podróży i swobodnego dostępu do komunikacji o każdej porze - także w nocy - mówi radny Jacek Krawczyk, który do projektu budżetu na 2008 r. złożył poprawkę o przyznaniu MPK dodatkowych 400 tys. zł na rozbudowę komunikacji nocnej. Będzie głosowana we czwartek.

    Krawczyk przedstawił jednocześnie kompletny projekt nowych połączeń, opracowany przez Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej (CKMKM). Wzorowany jest na sprawdzonych w Polsce i Europie rozwiązaniach: ? częstsze kursy w noce poprzedzające dni wolne, a także do godz. 1.30, bo później ruch zamiera ? łatwy do zapamiętania rozkład - czyli odjazdy o stałej końcówce minutowej ? bezpieczeństwo podróży, a więc w każdym nocnym autobusie i tramwaju monitoring, bądź ochroniarz zapobiegający ekscesom (i przejazdom na gapę) ? przesiadki bez czekania.

    Nocą kursowałby, jak dziś, tramwaj oraz dwie linie autobusowe. O jednej porze zjeżdżałyby się w Alejach, gdzie miałyby parominutowy postój. - Po to, by wygodnie przesiąść się, jadąc np. z Lisińca na Stradom - wyjaśnia CKMKM.

    Trasa tramwaju oczywiście nie zmieniłaby się, za to jeździłby częściej: w ciągu tygodnia do godz. 1.30 co 30 minut, później co godzinę. W noce przed dniami wolnymi kursowałby do północy co 15 min., następnie co 30.

    Natomiast dwie linie autobusowe, w próbnym okresie - CKMKM wspomina o roku - funkcjonowałyby tylko w noce przed dniami wolnymi. - Tak właśnie organizują komunikację miasta średniej wielkości w Europie - przekonuje klub. - Oczywiście w razie potrzeby można by rozszerzyć kursowanie autobusów na cały tydzień.

    Linia nr "N2" łączyłaby Błeszno, przez Zawodzie i centrum, z Parkitką, Grabówką i Lisińcem, zaś "N3" - Wyczerpy, przez śródmieście, ze Stradomiem. Autobusy "N2" pojawiałyby się na przystankach co 30 min., a nad ranem co 60. "N3" kursowałby co godzinę. Nocą wyjeżdżać miałyby najstarsze jelcze, które są sukcesywnie wycofywane z eksploatacji. Montaż kamer oraz dodatkowe zabezpieczenie kabiny kierowcy miałyby zapewnić bezpieczeństwo.

    "Ogromnie ważna jest promocja komunikacji. Plakaty reklamowe, zwierające mapkę i rozkład, powinny wisieć w pubach i kawiarenkach. Musi je wykonać profesjonalna agencja reklamowa, by młodzi ludzie potraktowali ją poważnie" - konstatuje CKMKM.

    Co na to MPK? - Dopiero zaczęliśmy analizować projekt. Dlatego nic na razie nie mogę powiedzieć - mówi "Gazecie" wiceprezes Andrzej Głuch.

    Podstawowe pytanie brzmi: czy 400 tys. zł - jeśli radni zgodzą się w ogóle je przyznać - starczy na nocną komunikację? CKMKM szacuje: autobusy i tramwaje przejadą rocznie 100 tys. km, czyli dopłata za kilometr wyniesie 4 zł. W miastach, gdzie na obsługę linii urządza się przetargi, przewoźnicy żądają 4,50-5 zł za km. Ale bez utargu za bilety, który zabiera miasto. - Jeśli MPK nie zechce jeździć nocą, to można rozpisać otwarty przetarg. Może znajdzie się chętny - nie zniechęca się Krawczyk.

    Nocą w innych miastach

    ? Białystok - 3 linie kursujące od poniedziałku do soboty (bez niedziel) ? Kielce - 1 linia ? Lublin - 3 linie, które kursują z czwartku na piątek, z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę ? Olsztyn - 2 linie ? Opole - 1 linia ? Rzeszów - 2 linie ? Toruń - 3 linie, z tego jedna kursuje tylko w noce poprzedzające dni wolne od pracy.



    Temat: Sportowe podsumowanie roku 2007 - WYNIKI
    REGULAMIN KONKURSU
    1. W głosowaniu mogą brać udział tylko zarejestrowani użytkownicy forumbrzeg.pl
    2. Głosujemy na formularzu umieszczonym na stronie www.forumbrzeg.pl/plebiscyt
    3. Plebiscyt zawiera 10 kategorii
    4. Nie trzeba głosować we wszystkich kategoriach
    5. Aby w danej kategorii głos był ważny należy wypełnić w niej wszystkie pola
    6. Aby oddany głos był ważny konieczne jest podanie swojego nicka z forumbrzeg.pl oraz adresu e-mail
    7. Forumowicze zarejestrowani na forum do końca 2007 roku podają tylko nick
    8. Forumowicze zarejestrowani w 2008 roku oprócz nicka muszą podać dodatkowo swoje imię i nazwisko
    9. Głosujemy do końca 2 lutego 2008 roku

    TU GŁOSUJEMY

    KATEGORIE I KANDYDACI
    Kandydaci zostali wybrani głównie na podstawie wyboru sportowców i trenerów poszczególnych miesięcy w 2007 roku oraz plebiscytów klubowych.

    1. SPORTOWIEC ROKU
    Joei Clyburn (koszykówka)
    Tomasz Jaworski (piłka nożna)
    Andrej Kowalew (szachy)
    Tomasz Leśniak (kolarstwo)
    Leszek Majdański (brydż)
    Anna Marczewska (koszykówka)
    Marcin Nowacki (piłka nożna)
    Łukasz Ogorzelec (piłka ręczna)
    Krzysztof Pachołek (koszykówka)
    Marcin Pawluk (baseball)
    Olena Proszczenko (koszykówka)
    Tomasz Rabanda (piłka nożna)
    Khaili Sanders (koszykówka)
    Łukasz Szczucki (piłka ręczna)
    Kamil Smuga (piłka nożna)
    Marcin Stefaniszyn (piłka ręczna)
    Maciej Stępień (koszykówka)
    Kimberly Williams (koszykówka)
    Artur Zagórski (koszykówka)
    Marek Zagórski (piłka nożna)

    2. MŁODZIEŻOWIEC ROKU
    Natalia Bajor (tenis stołowy)
    Andrzej Bartkiewicz (kolarstwo)
    Paweł Boczarski (piłka nożna)
    Mariusz Gnatowicz (koszykówka)
    Sebastian Gołębiewski (piłka ręczna)
    Natalia Jędrzejko (piłka nożna)
    Anna Krawczyk (softball)
    Bartosz Krocz (lekkoatletyka)
    Adrian Tekliński (kolarstwo)
    Aleksandra Teklińska (koszykówka)

    3. OBCOKRAJOWIEC ROKU
    Joei Clyburn (koszykówka)
    Jekaterina Dworska (koszykówka)
    Ałła Jurlagina (koszykówka)
    Andrej Kowalew (szachy)
    Ludmiła Lubarska (koszykówka)
    Olena Proszczenko (koszykówka)
    Khaili Sanders (koszykówka)
    Amber Watts (koszykówka)
    Kimberly Williams (koszykówka)

    4. TRENER ROKU
    Mariusz Andruchowicz (kosz/piłka)
    Robert Karlikowski (piłka ręczna)
    Janusz Korcala (piłka nożna)
    Krzysztof Kubiak (koszykówka)
    Krzysztof Leroch (koszykówka)
    Franciszek Moszumański (kolarstwo)
    Paweł Pietraszek (piłka ręczna)
    Jerzy Rusin (piłka ręczna)
    Marek Szulczewski (piłka ręczna)
    Łukasz Zieliński (baseball)

    5. KOSZYKARKA ROKU
    Joanna Chełczyńska
    Joei Clyburn
    Daria Cybulak
    Justyna Daniel
    Anna Marczewska
    Olena Proszczenko
    Mirela Pułtorak
    Magdalena Rzeźnik
    Khaili Sanders
    Kimberly Williams

    6. KOSZYKARZ ROKU
    Adam Adamczyk
    Grzegorz Jarosławski
    Marcin Kucharski
    Grzegorz Łyczkowski
    Krzysztof Pachołek
    Paweł Pacuła
    Tomasz Pieszyński
    Marek Soroka
    Maciej Stępień
    Artur Zagórski

    7. PIŁKARZ ROKU
    Artur Adasik
    Zenon Białek
    Łukasz Błaszczyk
    Paweł Boczarski
    Łukasz Bonar
    Janusz Fabijaniak
    Piotr Grzyb
    Tomasz Jaworski
    Stefan Karnatowski
    Bartosz Kruk
    Kamil Mazurkiewicz
    Marcin Nowacki
    Tomasz Rabanda
    Tomasz Raczyński
    Kamil Smuga
    Łukasz Szpak
    Mariusz Świtoń
    Grzegorz Wierzba
    Marek Zagórski
    Mariusz Zuzek

    8. SZCZYPIORNIAK ROKU
    Konrad Betka
    Krzysztof Bort
    Bartosz Galar
    Maciej Golda
    Sebastian Gołębiewski
    Kamil Herudziński
    Mateusz Janklowski
    Piotr Łabowski
    Łukasz Ogorzelec
    Tomasz Pociecha
    Piotr Sendra
    Waldemar Stanoszek
    Marcin Stefaniszyn
    Szymon Suwiczak
    Łukasz Szczucki

    9. KOLARZ ROKU
    Andrzej Bartkiewicz
    Tomasz Leśniak
    Mateusz Łysy
    Łukasz Młodynia
    Paweł Pac
    Wojciech Pszczolarski
    Kajetan Skrobich
    Adrian Tekliński
    Damian Zagajski
    Dominika Żukowska

    10. POLSKI SPORTOWIEC ROKU
    Tomasz Adamek (boks)
    Leszek Blanik (gimnastyka)
    Lidia Chojecka (lekkoatletyka)
    Sylwia Gruchała (szermierka)
    Tomasz Gollob (żużel)
    Otylia Jędrzejczak (pływanie)
    Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów)
    Paweł Korzeniowski (pływanie)
    Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
    Robert Kubica (Formuła 1)
    Adam Małysz (skoki narciarskie)
    Marek Plawgo (lekkoatletyka)
    Agnieszka Radwańska (tenis)
    Piotr Reiss (piłka nożna)
    Mateusz Sawrymowicz (pływanie)
    Dorota i Mariusz Siudkowie (łyżwiarstwo figurowe)
    Euzebiusz Smolarek (piłka nożna)
    Przemysław Stańczyk (pływanie)
    Grzegorz Tkaczyk (piłka ręczna)
    Paweł Zagumny (siatkówka)[/b]



    Temat: IV Liga 2008/09
    Derby brzeskiego powiatu pomiędzy Olimpią Lewin Brzeski, a GKS Grodków zakończyło się podziałem punktów.
    Oba zespoły bardzo ostrożnie rozpoczęły to spotkanie i na pierwszy groźny strzał na bramkę trzeba było czekać aż do 15. minuty, kiedy to Marcin Worek uderzał z dystansu na bramkę Olimpii. Piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż nad poprzeczką. Chwilę później pod druga bramką przed swoją szansa stanął Daniel Wolny, ale będąc sam na sam z bramkarzem uderzył bardzo niecelnie. Po tych dwóch akcjach na boisku zarysowała się przewaga grodkowian, którzy częściej przebywali na połowie Olimpii. Gospodarze z kolei mieli kłopoty z przedostaniem się pod bramkę gości, którzy szybko rozbijali ich ataki. W 20. minucie groźnym strzałem głową popisał się Rafał Wołowicz, ale udana interwencją popisał się Sławomir Szkuta. Ataki grodkowian zostały zwieńczone sukcesem w 29. minucie, kiedy to na indywidualna akcje zdecydował się zaledwie 17-letni Daniel Szylar, który strzałem w „długi róg” uzyskał prowadzenie dla GKS. Jeszcze przed przerwą GKS miał okazję do tego, by podwyższyć prowadzenie, ale swoich szans nie wykorzystali Marcin Worek i Paweł Witkowski. Na wyrównanie miała też szansę Olimpia, ale strzały Artura Tomaszewskiego i Daniela Wolnego również nie znalazły drugi do bramki.
    Po przerwie piłkarze z Lewina Brzeskiego wyszli bardzo zmobilizowani, z ogromną chęcią na odwrócenie losów spotkania i już po kilkudziesięciu sekundach gry Daniel Wolny uderzał na bramkę gości, ale znów był to niecelny strzał. Zespół Olimpii w drugiej połowie był znacznie groźniejszym zespołem niż przed przerwą, ale grodkowianie umiejętnie bronili swojego prowadzenia. Było tak jednak tylko do 81. minuty. Wówczas dobre podanie Daniela Wolnego wykorzystał Sebastian Pasternak, wyrównując stan meczu na 1:1. Do końca meczu pozostawało niewiele czasu, a remis nie satysfakcjonował żadnego z zespołów. W końcowym fragmencie meczu oba zespoły rzuciły się więc do ataku i ten okres obfitował w wiele akcji, które powinny były zakończyć się zdobyczami brakowymi. W zespole z Grodkowa dwukrotnie strzelał najskuteczniejszy zawodnik IV ligi – Piotr Tuchowski oraz Daniel Szylar, a w Olimpii najlepszą okazję zmarnował ponownie Daniel Wolny, który będąc tylko przed bramkarzem Maciejem Stopińskim posłał piłkę wysoko nad bramkę.
    Wynik meczu już nie uległ zmianie i skończyło się na podziale punktów. Boisko Olimpii pozostało więc niezdobyte, zespól ten zaliczył bowiem kolejny 20 mecz ligowy bez porażki na własnym boisku. Lewinianie ostatnio przegrali u siebie 19 maja 2007 w meczu z Klasy A z LZS Popielów 0:1.

    Olimpia Lewin Brzeski – GKS Grodków 1:1 (0:1)
    0:1 – Daniel Szylar (29); 1:1 – Sebastian Pasternak (81)
    Olimpia: Sławomir Szkuta – Adam Oliwa, Tomasz Maternowski, Maciej Moczko, Marek Kita, Grzegorz Krzyżanowski (66, Rafał Tomaszewski), Artur Tomaszewski, Kamil Tramsz, Kamil Koziarski (49, Roman Krawczyk), Sebastian Pasternak, Daniel Wolny; trener Rafał Tomaszewski
    GKS: Maciej Stopiński – Paweł Gąsior, Marcin Włodarczyk, Przemysław Porębski, Wojciech Żarów, Grzegorz Maryszczak, Ireneusz Gortowski, Marcin Worek, Paweł Witkowski (58, Mateusz Wojda), Daniel Szylar, Rafał Wołowicz (64, Piotr Tuchowski); trener Marcin Włodarczyk



    Temat: Judo Bukareszt
    Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) uplasował się na 3. pozycji w wadze 100 kg w turnieju o Puchar Świata w judo w Bukareszcie. Polak w pojedynku o miejsce na podium pokonał Brytyjczyka Petera Cousinsa. W wadze tej triumfował Rosjanin Aschab Kostojew.

    Pięciu innych polskich judoków walczących w niedzielę odpadło z rywalizacji w eliminacjach - w wadze 81 kg mistrz Europy Robert Krawczyk (Czarni Bytom) i Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa), 90 kg: Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków) oraz +100 kg Janusz Wojnarowicz (Czerni Bytom) i Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa).

    W sobotę piąte miejsce w turnieju zajął Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa), w wadze 73 kg.

    W Bukareszcie najlepiej spisali się judocy z Białorusi, którzy triumfowali w dwóch kategoriach.

    60 kg:
    1. Nestor Chergiani (Gruzja),
    2. Pavel Petrikov (Czechy),
    3. Georgij Zantaraja (Gruzja) i Ludwig Paischer (Austria)

    66 kg:
    1. Dux Elmot (Holandia),
    2. Javier Delgado (Hiszpania),
    3. Pedro Dias (Portugalia) i Oscar Penas (Hiszpania)

    73 kg:
    1. Vsevolods Zelonijs Łotwa),
    2. Gennadij Biłodid (Białoruś),
    3. Akos Braun (Węgry) i Sezer Huysuz (Turcja),
    5. Jaromir Jeżek (Czechy) i Krzysztof Wiłkomirski (Polska)

    81 kg
    1. Siarhej Szundzikau (Białoruś)
    2. Antonio Ciano (Włochy)
    3. Saba Gawaszeliszwili (Gruzja) i Giorgi Bainduraszwili (Gruzja)

    90 kg
    1. Ilias Nikolaos Iliadis Grecja)
    2. Andrej Kazusionak (Białoruś)
    3. Irakli Cirekidze (Gruzja) i Henk Grol (Holandia)

    100 kg
    1. Aschab Kostojew (Rosja)
    2. Daniel Hadfi (Wegry)
    3. Asłan Unaszchotłow (Rosja) i Przemysław Matyjaszek (Polska)

    +100 kg
    1. Juri Rybak (Białoruś)
    2. Jauheni Kawaluski (Białoruś)
    3. Matthieu Thorel (Francja) i Martin Padar (Estonia)

    Wyniki Polaków:

    60 kg:
    Mariusz Rowicki (Ryś Warszawa) –
    Remus Hilitanu (Rumunia) 3:0,
    Pavel Petrikov (Czechy) 0:10,
    repesaże: Fabrice Flamond (Belgia) 10:0,
    Joao Cardoso (Portugalia) 0:7

    66 kg:
    Tomasz Adamiec (Ryś Warszawa) –
    Zvi Szafran (Izrael) 3:0,
    Johannes Herzig (Niemcy) 10:0,
    Miklos Ungvari (Węgry) 3:0,
    Deniss Kozlovs (Łotwa) 0:10,
    repesaże: Pedro Dias (Portugalia) 0:3

    Artur Kłys (Wisła Kraków) –
    Simon Mohorovic (Słowenia) 0:10

    73 kg:
    Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa) –
    Aleksandr Buryłow (Rosja) 5:0,
    Bryan van Dijk (Holandia) 3:0,
    Akos Braun (Węgry) 0:10,
    repesaże: Kanstancin Samionau (Białoruś) 3:0,
    Matthew Purssey (W. Brytania) 3:0,
    o 3 miejsce: Sezer Huysuz (Turcja) 0:3.

    81 kg:
    Robert Krawczyk (Czarni Bytom) -
    Christoph Keller (Niemcy) 0:10

    Łukasz Bałanda (AZS UW Warszawa) –
    Florian Rinnenthaler (Austria) 7:0
    Kamił Magomiedow (Rosja) 10:0
    Giorgi Bainduraszwili (Gruzja) 0:7

    90 kg:
    Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków) -
    Igor Spasojevic (Słowenia) 10:0
    Karolis Bauza (Litwa) 0:10

    100 kg
    Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) -
    Rju Mijalkovic (Serbia) 7:0
    Benjamin van Leeuwaarde (Holandia) 10:0
    Nodar Metreweli (Gruzja) 10:0
    Daniel Hadfi (Węgry) 0:10
    o 3. miejsce: Peter Cousins (W. Brytania) 10:0

    +100 kg
    Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) -
    Zoltan Csizmadia (Wegry) 0:10

    Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa) -
    Jose de Mingo (Hiszpania) 0:7.

    budo.pl



    Temat: Odszkodowanie po wypadku dostaniesz szybciej



    Odszkodowanie po wypadku dostaniesz szybciej - nowelizacja kodeksu cywilnego

    Firmy ubezpieczeniowe straciły uprzywilejowaną pozycję w kontakcie z klientami. Od wczoraj obowiązuje nowelizacja kodeksu cywilnego, która lepiej chroni osoby ubezpieczone. Co to oznacza? Zdecydowanie szybciej będą wypłacane odszkodowania - pisze DZIENNIK.

    "Tak naprawdę chodziło o dostosowanie prawa do realiów gospodarki. Dotychczasowe przepisy pochodziły z lat 60., kiedy występowały inne relacje między firmą ubezpieczeniową a klientem" - mówi DZIENNIKOWI Krystyna Krawczyk, dyrektor Biura Rzecznika Ubezpieczonych. "Najważniejsze było złagodzenie nierówności między obiema stronami" - dodaje.

    Rzeczywiście nowe przepisy są wyjątkowo prokonsumenckie. Firmy ubezpieczeniowe w ciągu 30 dni od zdarzenia będą musiały wypłacić odszkodowanie osobie, która ucierpiała w wypadku drogowym. Nie będą też mogły odmówić odszkodowania w przypadku, gdy klient spóźni się kilka dni z opłaceniem składki.
    Kierowcy nie ukrywają radości. Pan Marek w maju zeszłego roku miał wypadek w Łodzi. Jego auto zostało doszczętnie zniszczone. Na samą decyzję o przyznaniu odszkodowania czekał dwa miesiące. "Pieniądze dostałem dopiero pod koniec sierpnia. Cztery miesiące byłem uziemiony" - opisuje.

    W podobnym tonie wypowiada się gdańszczanin Izydor Sławiński, właściciel uszkodzonego volkswagena golfa. "Nareszcie prawo nakłada jakieś obowiązki na ubezpieczycieli, a nie tylko na nas, klientów. Cieszę się tym bardziej, że stłuczka, w której ucierpiało moje auto, nie była zawiniona przeze mnie. Gdybym do tego miał jeszcze użerać się z ubezpieczycielem, uważałbym to za wyjątkowo niesprawiedliwe" - mówi DZIENNIKOWI.

    Pod nowymi przepisami podpisują się też właściciele warsztatów samochodowych. "Do tej pory często to ubezpieczyciel był panem sytuacji. Nieraz widziałem, jak poszkodowani uczestnicy kolizji musieli jeszcze dopłacać firmom ubezpieczeniowym. A i ja sam się cieszę, że w przypadku rozliczeń bezgotówkowych szybko i bez problemu otrzymam zwrot kosztów poniesionych podczas naprawy aut moich klientów" - twierdzi Artur Sobótka, właściciel warsztatu blacharskiego z Gdańska.

    Janusz Popiel, prezes stowarzyszenia Alter Ego pomagającego osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, uważa jednak, że nowe przepisy nie zawsze będą przestrzegane. "Zabrakło zapisów umożliwiających pociągnięcie ubezpieczycieli do odpowiedzialności za działania niezgodne z prawem" - wytyka błędy Popiel.

    Co na to przedstawiciele firm ubezpieczeniowych? Coraz głośniej się mówi, że po nowelizacji kodeksu podniosą składki. "Trwają prace nad wytycznymi odnośnie do zmiany przepisów, dlatego do momentu ich zakończenia powstrzymam się od komentarza" - ucina Magdalena Olborska z biura prasowego PZU SA.

    Bardziej rozmowny jest Marek Dmytryk, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych w firmie Uniqa. "Prawo daje nowe uprawnienia klientom i patrząc na inne rynki europejskie, zmiany były konieczne. Przepisy wprowadzają pewne utrudnienia dla nas, ale na razie nie narzekamy. Zobaczymy, jak nowa wykładnia będzie sprawdzała się w praktyce" - mówi i zapewnia w DZIENNIKU, że firma nie podniesie cen.

    A Zbigniew Kwaśniewski, rzecznik konsumentów z Łodzi, ma nadzieję, że nowelizacja prawa spowoduje, że mniej osób będzie się skarżyło na ubezpieczycieli. "W zeszłym roku mieliśmy ponad sto zgłoszeń, w tym roku zapowiadało się, że będzie podobnie" - podlicza.



    Temat: Myslovitz idzie na zasłużony odpoczynek
    Ostatnie koncerty i co dalej z Myslovitz?

    Jeszcze tylko dwa koncerty i Myslovitz zaczyna roczną przerwę. Co muzycy będą robić w 2008 r.? Czy potem znów się zejdą i będą razem grać? Fani zadają sobie te pytania już od kilku miesięcy.

    Przed wakacjami Myslovitz ogłosił, że przez cały rok 2008 nie będzie grać koncertów. Nie jest tajemnicą, że za tą decyzją stoi lider grupy Artur Rojek. - Bardzo się z tej przerwy cieszę. Od dawna o tym myślałem. Wolałbym nawet, żeby to były dwa lata. Ale ustaliliśmy, że przez rok nie gramy koncertów i tak będzie - mówi wokalista.

    Dla pozostałych muzyków rok to jednak za dużo. Bracia Jacek (bas) i Wojtek (perkusja) Kuderscy woleliby, żeby przerwa była krótsza.

    - Granie w Myslovitz to od lat mój stały dochód. W przyszłym roku będzie inaczej, ale dam radę. Lepsze byłoby pół roku, bo jednak okres letni to dużo koncertów i pieniędzy - mówi bez ogródek perkusista.

    - Wiem, że dla zespołu to trudna sytuacja: wokalista zarządził przerwę, więc przerwa musi być, bo wokalistę trudno zastąpić. Nie jestem w stanie uszczęśliwić wszystkich, a nie chcę unieszczęśliwiać siebie. W związku z brakiem koncertów każdy z nas będzie uboższy finansowo, ja też. Ale nie znaczy to, że nie będę na siebie zarabiał w inny sposób. Od lat działam poza Myslovitz - mówi Rojek. Nie wyklucza nagrania solowej płyty, bo ma "dużo odłożonych swoich piosenek". W przyszłym roku będzie organizował trzecią edycję Off Festivalu, ma prowadzić audycję radiową, cały czas pisze też recenzje płytowe i współpracuje z innymi artystami.

    Własny album na wiosnę zapowiada basista Jacek Kuderski. - Pracowałem nad nim kilka lat. Będzie nazywał się "Eksperyment 2004-2007". Sam nagrałem wszystkie instrumenty i wokale, taka jednoosobowa orkiestra. To będą piosenki, ale nie rockowe. Wyrzuciłem wszystkie, które mogłyby kojarzyć się z Myslovitz - wyjawia.

    Dla jego brata Wojtka muzycznym priorytetem na przyszły rok jest wydanie drugiej płyty Penny Lane (założył ją razem z Mietallem Walusiem z Negatywu) i jej promocja koncertowa. Perkusista od roku jest mysłowickim radnym, teraz chce jeszcze bardziej zająć się problemami miasta.

    - Nie znaczy to, że dotąd je olewałem, bo grałem dużo koncertów. Reaguję na wszystkie sygnały, jakie dostaję od mieszkańców miasta - zapewnia.

    Solowy album chce nagrać gitarzysta i klawiszowiec Przemek Myszor. - To będzie płyta z moimi piosenkami, ale zaproszę na nią gości, bo jestem towarzyski. Kilku artystów prosiło mnie też o pomoc w kwestiach kompozytorskich i aranżacyjnych. Jeśli ze wszystkim zdążę, to w przyszłym roku powinny ukazać się trzy płyty z moim udziałem. Mam też plan na projekt studyjny z Pawłem Krawczykiem (Hey) i Mariuszem Szypurą (Silver Rocket) - wymienia Myszor.

    Najmniej konkretne plany ma gitarzysta Wojtek Powaga, wciąż zaskoczony decyzją o rocznej przerwie. Nie ukrywa, że wcale go ona nie cieszy (tak naprawdę z całej grupy zadowolony jest tylko Rojek). - Muzyk to mój wymarzony zawód. Zawsze chciałem grać. Kiedyś, jeszcze w szkole, jeździłem przez miesiąc na praktyki do Huty Szopienice. Musiałem wstawać o czwartej rano. Postanowiłem sobie, że zrobię wszystko, żebym nie musiał pracować na szóstą rano - mówi. Ale przyszły rok przeznacza na odpoczynek. - Może zapiszę się na karate, może będę jeździł po świecie. Na pewno pojadę na narty - dodaje.

    Obu braciom Kuderskim niedawno urodziły się córki: Jackowi - Tamara, Wojtkowi - Pola Maria. Również kilkumiesięcznego potomka - Franciszka - doczekał się Rojek. Dzięki przerwie będą mieli więcej czasu dla domu i rodziny.

    - Nie bez znaczenia jest życie prywatne - przyznaje lider zespołu. - Będę więcej z synem i żoną, bo chcę głównie pracować w domu. Ale ta przerwa jest potrzebna wszystkim. Mam nadzieję, że spowoduje zmiany, które pomogą nam w nagraniu następnej płyty.

    Myslovitz nie zamierza bowiem, jak obawia się wielu fanów, kończyć działalności. Na pierwsze próby muzycy mają spotkać się we wrześniu. - "2009" to nowa płyta Myslovitz - mówią.

    - Rok to dużo czasu, a wiadomo jaki mamy rynek. Ale Myslovitz jest mocną marką. Mam nadzieję, że przez ten czas nie zniknie ze świadomości ludzi. Jak znów zaczniemy grać, to przyjdą na koncerty choćby po to, żeby zobaczyć, czy wyrosły nam wąsy, brzuchy czy rogi - kończy Wojtek Powaga.

    Na czwartkowy, pożegnalny koncert Myslovitz w katowickim Mega Clubie nie ma biletów już od tygodnia. Na szybko zorganizowano więc występ dodatkowy w tym samym miejscu (wtorek 18 grudnia, godz. 19.30, bilety 32 i 37 zł)

    Gazeta Wyborcza Katowice



    Temat: Czerna - rekolekcje 2009
    Program rekolekcji CZERNA 2009

    Styczen

    9-11 Sw. Pawel Apostolem nadziei. Listy do Tesaloniczan i 2 List do Koryntian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Bartlomiej J. Kucharski OCD

    16-18 Sw. Pawel o godnosci malzenstwa. List do Efezjan. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Rafal Myszkowski OCD

    Luty

    5-9 "Niebo miejcie w duszy" (o. Anzelm). Rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 18 roku zycia. Mateusz Bochenski OCD

    13-15 Zyc ku chwale Bozego majestatu. Dni skupienia z bl. Elzbieta od Trójcy Przenajswietszej otwarte dla wszystkich. Krzysztof Zywczynski OCD

    16-20 Jestes dla nas wedrowców jak zorza poranna. Ze Swietymi Karmelu rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 18 roku zycia. Krzysztof Urbanski OCD

    20-22 Pokochac swoja slabosc - dni skupienia ze sw. Teresa od Dzieciatka Jezus. Otwarte dla wszystkich. Grzegorz Irzyk OCD

    Marzec

    6-8 Sw. Pawel Apostolem pokory. List do Kolosan. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Andrzej Szewczyk OCD

    13-15 "Dziwna to rzecz, Pawle!" (DGK II, 22, 12). Sw. Jan od Krzyza i sw. Pawel Apostol. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Piotr Linka OCD

    20-22 "Zacheuszu, zejdz predko". Dni skupienia o spowiedzi otwarte dla wszystkich. Krzysztof Górski OCD

    27-29 "Wyszedl na zewnatrz i gorzko zaplakal" (Lk.22,62). Grzech i doswiadczenie przebaczenia. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Grzegorz Irzyk OCD

    Kwiecien

    19-22 "Otworzylem swe Serce jako zywe zródlo milosierdzia, niech z niego czerpia wszystkie dusze" (Dz. 1520). Dla Czcicieli Milosierdzia Bozego. Grzegorz Irzyk OCD

    24-26 Wszystko jest laska. Dla rodzin Sióstr Karmelitanek Bosych i Kleryków Prowincji Krakowskiej. Andrzej Ruszala OCD

    29-4.05 Nie jestes juz niewolnikiem, lecz synem. Droga wzrastania w dojrzalosci chrzescijanskiej. Otwarte dla wszystkich. Andrzej Szewczyk OCD

    Maj

    8-10 Dom na skale. Dni skupienia dla malzenstw. Adam Hrabia OCD

    13-18 "...aby czlowiek Bozy byl doskonaly..." (2 Tm 3, 17). Droga zycia ze sw. Pawlem w pelni prawdy i milosci do chwaly. Otwarte dla wszystkich. Rafal Maria Prusko OCD

    22-24 Dobra Nowina w moim zyciu wg sw. Pawla. Dni skupienia dla czytelników dwumiesiecznika "Glos Karmelu". dr Danuta Piekarz - o. Bartlomiej J. Kucharski OCD

    Czerwiec
    3-8 Wielkosc wezwania - wielkosc slabosci. Droga Dzieciectwa Duchowego wedlug sw. Teresy od Dzieciatka Jezus. Formacyjne I rok. Krzysztof Górski OCD

    12-14 Sw. Pawel - Apostol milosci. 1 List do Koryntian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Pawel Porwit OCD

    20-25 Dawid - berlo i miecz - III cz. Otwarte dla wszystkich. Albert Wach OCD

    26-30 Zaufaj Panu juz dzis. Ze Swietymi Karmelu rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 15 roku zycia. Krzysztof Urbanski OCD

    Lipiec

    1-6 Laska nawrócenia i madrosci. Rekolekcje ze sw. Edyta Stein i Romanem Brandstaetterem - otwarte dla wszystkich. Bartlomiej J. Kucharski OCD

    7-12 Sw. Pawel Apostol: Wydobyty dla Ewangelii. Otwarte dla wszystkich. Piotr Scibor OCD

    13-16 Karmelitanski skarb. Rekolekcje maryjne otwarte dla wszystkich. Jan Krawczyk OCD

    17-22 Tajemnica Apokalipsy - jak zyc w trudnych czasach. Dla nauczycieli i wychowawców. Marian Zawada OCD

    23-28 Eucharystia uswieceniem naszej rodziny. Dla malzenstw. Adam Hrabia OCD

    29-2.08 "...Jezus prosi was, abyscie byli prorokami nowej epoki, poslancami Jego milosci..." (Benedykt XVI). Rozeznawanie drogi zyciowej dla dziewczat od 18 roku zycia. Lukasz Nowak OCD

    Sierpien

    21-24 VI Spotkanie Mlodych ze Swietymi Karmelu. Sw. Jan od Krzyza. Wszelkie informacje i zgloszenia: Pawel Porwit OCD, nr tel. (012)2583070 lub 784621684, e-mail: powolania@karmel.pl

    25-30 Piekno kontemplacji. Formacyjne o modlitwie - IV etap. Bartlomiej J. Kucharski OCD

    Wrzesien

    11-13 Kosciól w nauczaniu sw. Pawla. 1 List do Koryntian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Arkadiusz Smagacz OCD

    16-21 "...zyc w posluszenstwie Jezusowi Chrystusowi" (Regula Karmelu, 2), bo jakze inaczej? Otwarte dla wszystkich. Rafal Maria Prusko OCD

    Pazdziernik

    2-4 Spotkanie przy studni w upalne poludnie. Dni skupienia o modlitwie otwarte dla wszystkich. Krzysztof Górski OCD

    9-11 Wierze w Ducha Swietego kierujacego moim zyciem. Otwarte dla wszystkich. Grzegorz Firszt OCD

    16-18 Z Patronka misji - sw. Teresa od Dzieciatka Jezus - w szkole sw. Pawla. Otwarte dla wszystkich. Szczepan Praskiewicz OCD

    23-25 dni skupienia dla dziewczat.

    Listopad

    6-11 "Szukajcie Mnie a zyc bedziecie" (Am 5, 4). Rekolekcje ze sw. Teresa od Jezusa otwarte dla wszystkich. Artur Rychta OCD

    27-29 Sw. Pawel - Apostol wiary. List do Rzymian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Albert Wach OCD

    Grudzien
    11-13 Sw. Pawel - Apostol wiary. List do Rzymian. Dni skupienia otwarte dla wszystkich. Albert Wach OCD

    Inne szczególy na stronie: http://www.karmel.pl/rekolekcje/index.php



    Temat: Sprawozdanie z Advocaconu
    Właściwie to mieliśmy uzgodnić wspólną wersję z Danielem i Zbyszkiem,
    ale coś Zbyszek się nie odezwał jeszcze (miał jakieś kilkanaście
    minut ;-)), więc to taka wersja robocza sprawozdanka.  Oczywiście
    jest chronologiczna inaczej, ale nie chce mi się już poprawiać. :-

    Advocacon zaczął się o 13:13 Pod^W w Ogródku.  Gdy przyszedłem na miejscu
    byli już [poprawić, bo pewnie kogoś pominąłem :-] Grzesiek Sapijaszko
    z synem, Zbyszek Okoń, Marcin Jagodziński, Jakub Martyński, Radek Gancarz
    oraz grupa z Ircozaura: Mirosław 'Jubal' Baran, Janusz 'Alex' urbanowicz,
    Antek Goldstein oraz Marta i Artur Bartniccy.  Furorę zrobiły małe
    metalowe napisy "advocacon" (i jeden taki wieelki, śliczny też :-))
    Wkrótce potem przybyła grupa, skąd inąd charakterystyczna dla MKHMów:
    Robert Maron, Kasia Kulpa, Ziemek Borowski, Grzesiu Grudziński,
    Magdalena Maria 'Skrzacik' Bodnarowska.  Następnie przyszła Ewa Pawelec.
    Rozmawialiśmy o różnych rzeczach (m.in. o licencji GPL czy o ciekawych
    miejscach pracy (ponoć w Helionie są dystrybutory z piwem dla pracowników))
    zaczęło padać, więc przenieśliśmy się do piwnicy, tam zamówiliśmy galety
    i... czekaliśmy, rozmawiając o przeróżnych rzeczach (o tłumaczeniach
    książek, o nieobecnych też :-).  Dalej, dołączył do nas Paweł 'kravietZ'
    Krawczyk, a jednocześnie część osób opuściło Advocacon (spieszyli się
    na jakiś pociąg ;-)).  Tak więc z biegiem czasu z początkowych 20 osób
    Advocacon zmalał do Zbyszka, Ewy P., Jubala, Alexa, i mnie.  Około szóstej
    trzy z tych osób poszły, więc zostałem ja i zbyszek.  Dziesięć minut
    później przybył Daniel Podlejski (i zobył ostatni napis "advocacon"),
    po nim Goldie i ... przyłączył się do  Expert senior. ;-)  Pojawił
    się też Czesiu, Mdana i <???(żeby się pożegnać ;-)).  Żeby Ci, którzy
    tak szybko sobie poszli mieli wyrzuty sumienia :-poniżej znajdują się
    wyjątki z dyskusji z Experetm Filipem. :-

    Przygoda z Expertem seniorem.

    Ów Expert chyba chciał się wkręcić do gru^W klubu (!) dyskusyjnego. ;-
    Jednym z pierwszych pytań było o nasze założenia ideowe -- jaki mamy
    cel, do czego zmierzamy.  Dobrze określił to Daniel -- do dominacji nad
    światem.  Szybko!  Ja dodałem, że dyskutujemy oczywiście o wyższości
    świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. :- Ale dyskusja
    o tym, które są lepsze coś nie kleiła się. :-Dalej rozmawialiśmy
    o elektronice.  Np. kiedy otrzymano pierwszy elektron.  Zgodnie
    stwierdziliśmy, że to było ładnych parę miliardów lat temu, a kto...
    to już raczej kwestia teologiczna.  Co do teologii zaś, to w takim
    Nethacku panuje np.  równowaga -- są bóstwa Chaotyczne, Neutralne
    i Lawfulne, i (zakładając wiele gier) -- występują w podobnych ilościach.

    komputera ani róż.  Pytał też o jakieś centrum, siedzibę.  Uznaliśmy,
    że właściwie to nie mamy, ale jeśli już to takim miejscem jest
    Wrocław -- prawdę mówiąc, zakres działalności ma znacznie szerszy
    niż Advocacy. ;-) Próbowaliśmy też wspólnie ustalić naszą ideologię,
    on jest "faszystą, rojalistą, nacjonalistą", my trochę anarchistami.
    Jakie hasła nam przyświecają? :-)  Podał kilka całkiem niezłych,
    np. "Mind over matter", ale już cytat z Pascala dot. większości
    ludzkości w błocie, a nielicznych spoglądających w gwiazdy,
    był... bardzo trafny. :-)

    Około 20:30 ostatni advocatnicy udali się do domów... :-)

       Pozdrawiam,
           Dawid





    Temat: co się dzieje z Albatrosem?


    Twój przykład jest zupełnie chybiony,- spóldzielnie mieszkaniowe w pewnym
    sensie zrzeszaja WSPÓŁWŁAŚCICIELI mieszkan (spółdzielców własnie), a nie
    wynajmują mieszkań.
    Natomiast np. w TBS jednym z kryteriów przydziału mieszkania najemcy jest
    wysokość proponowanego przezeń czynszu ( gdy występuje konkurencja chętnych)


    przyklad nie jest raczej chybiony, bo skoro miasto moze zmienic zasady
    z realnego wyliczenia kosztow na konkurs ofert, to wowczas analogia
    moznaby zakladac ze spoldzielnia stwierdzi /np. zmieniajac statut/
    ze preferowani sa spoldzielcy z wieksza iloscia udzialow i wynikaja
    z tego dla nich okreslone korzysci.


    A więc uczciwie powinno dotowac działalność, którą uznaje za pożyteczną dla
    ogółu.
    Tyle tylko, ze wówczas sytuacja stałaby się bardziej przejrzysta, co być
    może wielu byłoby nie na rękę 9bo np. trudniej uzasadnić dotację do
    zyskownej restauracji, niż wynająć ją przy niskich sztucznie stawkach)


    no wiec wlasnie o to chodzi. prawde mowiac chyba nikogo z nas jakos
    szczegolnie, moze z wyjatkiem ogolnych norm sprawiedliwosci wzgledem
    szeregowych przedsiebiorcow, nie interesuje prywatny interes restauracji
    (w szczegolnosci na Starym Miescie), chyba, ze dane miejsce stanowi
    jakiejs szczegolnie miejskie dziedzictwo badz w inny sposob jest
    dla tego miasta pozyteczne?


    Nie odnoszę się do tego jednostkowego przypadku,- zresztą tu zdaje się sa
    pewne nierozstrzygnięte kwestie prawne


    no jak to sie nie odnosisz skoro odpisales Szuwaksowi? ;)


    Zgoda, tyle  że to z poruszonym przeze mnie problemem zupełnie nie koliduje.


    moim zdaniem wyraznie koliduje, bo swiadczy o braku konsekwencji wladz.
    jesli ma byc sprawiedliwie i skutecznie, to chyba nie wybiorczo?


    A przy okazji,- czy od b. dzierżawcy "Madame" juz coś wyegzekwowano?;-)


    nie wiem, to w koncu problem miasta ;). natomiast nie zdziwilbym sie,
    gdyby miasto na braku osiagniecia dwustronnego porozumienia nie wyszlo
    jak zablocki na mydle bo:

    "Klub Le Madame oraz sąsiadujące z nim galeria Ona i salonik prasowy
    zostały po rocznej walce wyeksmitowane z kamienicy przy Koźlej 12/Freta
    39. Burmistrz Śródmieścia Artur Brodowski zapowiada, że przetarg na
    lokale w kamienicy ogłosi w piątek lub poniedziałek. Mogą do niego
    stanąć wszyscy, ale pomieszczenia muszą być wykorzystane na działalność
    kulturalną.

    W przetargu będzie tylko jeden wygrany, bo miasto postanowiło połączyć
    dawne Le Madame, galerię Ona i salonik prasowy - wraz z piwnicami i
    strychem daje to prawie 3 tys. m kw. powierzchni. - Gdybyśmy chcieli
    dzielić to miejsce, musielibyśmy dzielić też instalacje wodociągowe,
    elektryczne - tłumaczy burmistrz Brodowski. Dodaje, że nowy najemca
    będzie mógł je podzielić.

    - Nie stać mnie na taki wynajem - mówi Krystian Legierski, były szef Le
    Madame. - Poza tym i tak nie wygralibyśmy. Nie po to nas wyrzucali, żeby
    teraz dać nam to miejsce. Byli właściciele klubu musieliby też zapłacić
    odszkodowanie za bezprawne użytkowanie pomieszczeń, jakiego domaga się
    od nich miasto. Taki warunek spełniła galeria Ona. I stanie do
    przetargu. - Nie sadzę, żeby na takich warunkach nam się udało, ale
    spróbujemy - mówi właściciel galerii Zbigniew Krawczyk."

    http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3446973.html

    highlights: "tylko jeden wygrany", "3 tys. m. kw. powierzchni",
    "pomieszczenia muszą być wykorzystane na działalność kulturalną."
    ciekawe jak wielu chetnych zglosi sie do wykorzystania tak duzego
    lokalu i czy miasto otrzyma za to satysfakcjonujaca stawke (przynajmniej
    lepsze warunki niz mogla wynegocjowac z Legierskim i oczywiscie nie
    zapominajmy ze tam bylo jeszcze dwoch wymienionych "lokatorow"). i czy
    profil kulturalny bedzie odpowiedni (co by nie mowic o Le Madame, nie
    mozna zapomniec chociazby o ich dzialalnosci teatralnej - spektaklach
    szescdziesieciu teatrow, w tym Rozmaitosci), czy po prostu ulokuje sie
    tam dresiarska dyskoteka.

    czyzby grozil kolejny pusty lokal z ktorego ani spolecznosc, ani miasto
    nie ma pozytku? bowiem wymachujac bronia, czasem mozna sobie strzelic w
    stope..





    Temat: PAN KŁAMIE PANIE BUCZYŃSKI Z LIDEXU

    | Ja rozumiem te wszystkie emocje, ale czy nie mozemy odczekac z dyskusja
    | _merytoryczna_, az wypowie sie p. Buczynski?
    | pzdr
    | (-) Leszek

    | Nie wydaje mi się, że muszę czekać z moją opinią o wypowiedzi Jacka, aż
    | ustosunkuje się do niej p. Buczyński. Poczułam się nią osobiście dotknięta,
    na
    | przykład zdaniem, że LIDEX stosuje pozamerytoryczne kryterium doboru. Zdaję
    | sobie też sprawę, że na odpowiedź Jacka nie mamy co czekać, gdyż sam

    | że nie jest zainteresowany dalszą dyskusją. A szkoda, bo chciałabym go
    jeszcze
    | spytać , co on miał wspólnego z konferencją "Towards the Community of
    | Democracies" z udziałem Albright w czercu zeszłego roku, do której się
    odnosi.
    | Tak się składa, że obrady plenarne, a potem jedną z grup roboczych
    tłumaczył
    w
    | Sejmie Artur Zapałowski razem ze mną, a Jacka nie widziałam od 1994 roku.

    | Pozdrawiam,
    | Magda Fitas
    | tel. 0601 94 52 57

    | -- Kolezance odpowiedziałem na priv, ale pustych zarzutów nie lubię
    (czyt.
    równiez: nie uzywam). Mój skromny wkład w tłumaczenie tamtej konferencji to
    wywiady i wystąpienia pp. Alejandro Toledo (wówczas jeszcze lider opozycji,
    dziś po ucieczce Fujimori - prezydent Peru), Francisco Fukuyama, George
    Soros,
    wspomniana Sekretarz Stanu M.Albright i pare innych osób - forum? rozmowy na
    zywo w studio TVP1 lub łączenie z wozu tranms.(prow. red.Kraśko,Gembarowski)
    oraz raport publicystyczny z całości wydarzenia (mam nagranie). O prywatnych
    rozmowach i spotkaniach P.Sorosa nie będę pisał bo mnie nie upowaznił (to
    było  - individually arranged) i tyle. 'Curiosity thy name is woman' (tylko
    pozyczam od Shakespeare'a i nie ośmielę się rzec 'Frailty') - znów się
    rozpisałem, moze jednak zaspokoiłem w części ciekawość Uroczej Płci Odmiennej?
    Kłaniam Kolezance
    Jacek Krawczyk    
    | --
    | Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

    jeszcze P.S. Przepraszam Kolegę (bez cienia wątpliwości) Bogdana


    Ambroziewicza (tu niejako per procura, osobiście równiez nie omieszkam),
    istotnie dostawiłem mu inną literę do nazwiska, dziękuję Magdzie za zwrócenie
    mi uwagi (ach te kobiety). Nawiasem - Bogdan, z którym pracowałem po raz
    pierwszy (a była to próba ognia i wody), jest człowiekiem otwartym i niezwykle
    zyczliwym (nie okazując młodszym i mniej doświadczonym kolegom cienia wyzszości
    czy innych równie brzydkich co częstych zachowań w tym światku) i tak samo obca
    mu jest małostkowość, co jako dobry przykład Kolezance Magdzie i innym
    Adwersarzom do naśladowania polecam.   --


    | Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

    --
    Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl


    --
    Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl





    Temat: VA Ultimate Christmas Songs (5CD) (2008)


    Ultimate Christmas Songs (5CD)
    MP3 | 192(CBR) Kbit | 44Khz, stereo | 04:50:13 | 399 mb

    Song title
    CD 1:
    01. Dido - Christmas day
    02. Luvstar - Last christmas
    03. Sumptuastic - Jest taki dzien
    04. Katie Melua - Have yourself a merry little christmas
    05. Sarah Connor - Christmas in my heart
    06. John Lennon & Yoko Ono - Happy X-mas
    07. Christina Aguilera - The christmas song
    08. Andrzej Piaseczny & Mieczyslaw Szczesniak & Kuba Badach & Andrzej Lampert - Koleda dwoch serc
    09. Kasia Stankiewicz & K. Badach & M. Szczesniak - Tak jak snieg
    10. Do - Everyday is christmas
    11. Boys - Swiateczny czas
    12. Chris Rea - Driving home for christmas
    13. Krzysztof Krawczyk - Swieta juz
    14. Polish Christmas song
    15. Slade - Merry X-mas everybody
    16. Ha-dwa-o - Magia swiat

    CD 2:
    01. Shakin' Stevens - Marry christmas everyone
    02. Jocie Guo Mei Mei - Merry, merry X-mas(dance club mix)
    03. Verba - Ten czas
    04. Flyleaf - Christmas song
    05. Milk Inc. - Alone at Christmas
    06. Oleta Adams - Let it snow
    07. Paul McCartney - Wonderful christmastime
    08. John Bon Jovi - I wish, everyday could be like Christmas
    09. Gavin Degraw - Silver bells
    10. Abba - Happy new year
    11. Pin - Swiety czas
    12. Mariah Carey - All I want for Christmas is you
    13. John Bon Jovi - Please come home for Christmas
    14. Abba - Santa Claus is coming to town
    15. Candy Dulfer - Merry christmas, baby
    16. Focus - Swiateczne zyczenia

    CD 3:
    01. Anna Gigiel & Kuba Moleda - Christmas without you
    02. Elton John - Step into christmas
    03. Backstreet Boys - Christmas time
    04. Yello - Jingle bells
    05. Colbie Caillat - Mistletoe
    06. Michael Jackson - Little christmas tree
    07. Queen - Thank God it's Christmas
    08. Cliff Richards - Christmas time
    09. Basshunter - Jingle bells
    10. Dance Nation - You(special limited christmas edition)
    11. Crazy Frog - Last christmas
    12. Enya - Christmas
    13. Piotr Cugowski & Robert Janson & Artur Gadowski - Gloria
    14. Blackmore's night - Christmas eve
    15. Wham - Last Christmas
    16. Andre Rieu & his Johann Strauss orchestra - Jingle bells

    CD 4:
    01. Whitney Houston - Do you hear what I hear
    02. Lovetraxx Ltd - Christmas in your eyes
    03. Celine Dion - Happy christmas
    04. Cascada - Last christmas
    05. Rap All Stars - Last Christmas
    06. Louis Armstrong - White christmas
    07. Ania Szarmach - Coca-Cola christmas song
    08. Slawek Uniatowski - Na swieta czas do domu
    09. Chris Brown - This christmas
    10. Brian Adams - Christmas time
    11. Kasia Stankiewicz - Chcialabym byc Aniolem
    12. Amy Winehouse - I saw mummy kissing Santa Clause
    13. Rihanna - It just don't feel like X-mas
    14. Ania Szarmach - Obejmij mnie
    15. Crazy Frog - Jingle bells
    16. Greg Lake - I believe in father christmas

    CD 5:
    01. Chris Rea - Driving Home For Chrismas
    02. Aaron Neville - Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow
    03. Andy Williams - Sleigh Ride
    04. Mud - Lonely This Christmas
    05. Jim Reeves - O Come All Ye Faithful
    06. Tammy Wynette - Joy To The World
    07. Roger Whittaker - Twelve Days Of Christmas
    08. Ella Fitzgerald - Have Yourself A Merry Little Christmas
    09. Frankie Goes To Hollywood - The Power Of Love
    10. Adam Faith - Lonely Pup(In A Christmas Shop)
    11. Nat King Cole - The Christmas Song
    12. Bing Crosby - White Christmas
    13. Frank Sinatra - Santa Claus is Coming to Town
    14. Boney M - Jingle Bells
    15. Mel & Kim - Rockin' Around The Chrismas Tree
    16. Enya - Silent Night


    http://seasonone.pl/viewtopic.php?f=32&t=3027



    Temat: Związek Pracodawców Kolejowych
    Związek Pracodawców Kolejowych, któremu przewodniczy Krzysztof Mamiński (były szef kolejarskiej "Solidarności"), w powszechnej opinii kolejarzy uchodzi za towarzystwo wzajemnej adoracji betonu PKP. Przyjrzyjmy się bliżej tej organizacji...

    Związek Pracodawców Kolejowych jest organizacją zrzeszającą 26 spółek Grupy PKP i jedną spółkę spoza Grupy. Jest to przedstawicielstwo pracodawców przede wszystkim w sprawach prowadzenia dialogu z partnerami społecznymi. Zgodnie z ustawą jest on partnerem do zawierania układów zbiorowych, a mówiąc dokładnie, Ponadzakładowych Układów Zbiorowych Pracy. Jest również organizacją, która reprezentuje interesy i stanowisko Pracodawców Kolejowych w ramach Zespołu Trójstronnego do spraw Kolejnictwa. Organizacja ta prowadzi również szkolenia, ekspertyzy, doradztwo prawne na rzecz swoich członków, czyli pracodawców w spółkach Grupy PKP.
    źródło: Wolna Droga

    ZARZĄD ZPK:

    Krzysztof Mamiński - prezes zarządu
    KPT-W "Natura-Tour" Sp. z o.o.

    Mirosław Pawłowski - wiceprezes zarządu
    PKP PLK S.A.

    Zenon Kozendra - członek zarządu
    PKP CARGO S.A.

    Henryk Pawłowski - członek zarządu
    CS Szkolenie i Doradztwo

    Andrzej Sojecki - członek zarządu
    PKP S.A.

    RADA GŁÓWNA ZPK:

    Maria Wasiak - przewodnicząca rady
    PKP S.A.

    Zbigniew Tracichleb - wiceprzewodniczący rady
    PKP LHS Sp. z o.o.

    Grażyna Blicharz - sekretarz rady
    PKP PLK S.A.

    Jerzy Jóźwik - członek rady
    Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o.

    Paweł Kanabaj - członek rady
    Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o.

    Lucyna Krawczyk - członek rady
    PKP Intercity Sp. z o.o.

    Maciej Libiszewski - członek rady
    PKP CARGO S.A.

    Artur Radwan - członek rady
    PKP Przewozy Regionalne

    Tadeusz Skobel - członek rady
    PKP Energetyka Sp. z o.o.
    Sp. z o.o.

    LISTA SPÓŁEK ZPK:

    * PKP S.A.
    * PKP PLK S.A.
    * PKP CARGO S.A.
    * PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o.
    * PKP Energetyka Sp. z o.o.
    * Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o.
    * PKP Informatyka Sp. z o.o.
    * PKP Intercity Sp. z o.o.
    * PKP LHS Sp. z o.o.
    * PKP SKM Sp. z o.o.
    * PKP WKD Sp. z o.o.
    * PNI Sp. z o.o.
    * DPNIK DOLKOM Sp. z o.o.
    * PNIUIK Sp. z o.o.
    * PPM-T Sp. z o.o.
    * ZRK DOM Sp. z o.o.
    * KPTW Natura-Tour Sp. z o.o.
    * CS SiD Sp. z o.o.
    * WAGREM Sp. z o.o.
    * Gorzów Wagony Sp. z o.o.
    * PKP CARGO WAGON Jaworzyna Sp. z o.o.
    * PKP CARGO WAGON Toruń Sp. z o.o.
    * PKP CARGO WAGON Kraków Sp. z o.o.
    * PKP CARGO WAGON Tarnowskie Sp. z o.o.
    * PKP CARGO SERVICE Sp. z o.o.
    * Koleje Mazowieckie Sp. z o.o.
    * CN-TK Sp. z o.o.

    Powyższe informacje pochodzą ze strony: www.zpkpkp.com.pl



    Temat: [Czerwiec 2008] Primus Inter Pares - najlepsi uczniowie
    12 czerwca br. w miejskim ratuszu wyróżniono uczniów brzeskich szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli sukcesy zarówno w nauce, jak i godnie reprezentowali swoją szkołę i miasto w różnego rodzaju konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.
    Wyróżnienia otrzymali także rodzice tych uczniów oraz nauczyciele. Okolicznościowe listy gratulacyjne i kwiaty wręczali burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński oraz przewodniczący Rady Miejskiej – Mariusz Grochowski.
    Zebrani podczas uroczystości mogli obejrzeć także program artystyczny, który przygotowali uczniowie i nauczyciele z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Brzegu.
    Sławomir Mordka
    Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu

    Wyróżnienia „Primus” oraz „Primus Inter Pares” otrzymali następujący uczniowie:

    PSP nr 1 w Brzegu
    1. Agata Rudyk
    2. Karolina Tesarowicz
    3. Patrycja Owsiak
    4. Anna Lorenc
    5. Beata Rosół
    6. Kamila Wenger
    7. Blanka Bieganowska
    8. Katarzyna Zatoń
    9. Marta Lewicka
    10.Kamila Skwarczyńska
    11.Patryk Kabała

    PSP nr 3 w Brzegu
    1. Patryk Bajor
    2. Michał Galas
    3. Jarosław Franczyk
    4. Natalia Bajor
    5. Kamila Zawada
    6. Marta Borkowska
    7. Przemysław Wawryk

    PSP nr 5 w Brzegu
    1. Marek Myrdzio _ „Primus Inter Pares”
    2. Anna Julia Birecka
    3. Wiktoria Szpineta

    Publiczne Gimnazjum nr 1 w Brzegu
    1. Dominika Wybult
    2. Małgorzata Kilar
    3. Piotr Bodura
    4. Dawid Danowski
    5. Anna Kopszak
    6. Magdalena Zawadzak
    7. Sebastian Koniarz
    8. Piotr Pawlita
    9. Rafał Worobiec
    10.Sebastian Gołębiewski
    11.Igor Grabowski
    12.Patryk Krawczyk
    13.Kamil Nicpoń
    14.Dawid Podgórski
    15.Waldemar Stanoszek
    16.Zbigniew Szumlakowski
    17.Mariusz Wojtyła
    18.Konrad Betka
    19.Jakub Białobrzycki
    20.Marcin Jelonek
    21.Radosław Panek
    22.Daniel Sadowniczy
    23.Laura Babiarz
    24.Ewelina Bider
    25.Aneta Bolek
    26.Żaneta Kędra
    27.Monika Nizio
    28.Marga Rudno- Rudzińska
    29.Agata Lubowiecka
    30.Klaudia Szwak
    31.Aleksandra Wantuch
    32.Sandra Rudyk
    33.Aleksandra Teklińska
    34.Monika Maciocha
    35.Natalia Jędrzejko
    36.Sara Dymińczuk
    37.Patrycja Łyskawa
    38.Monika Sanetra
    39.Aleksandra Frączyk
    40.Kamil Adwent
    41.Marek Szupieńko
    42.Artur Dudziak
    43.Damian Dmytryk

    Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu
    1. Anna Jurek
    2. Karolina Banach
    3. Zuzanna Tomków –„Primus Inter Pares”
    4. Paweł Florczuk
    5. Marek Gołąbek
    6. Igor Mazur
    7. Katarzyna Jeruszko – „Primus Inter Pares”
    8. Jolanta Sławska
    9. Agnieszka Dublańska

    Zespół Szkół nr 1
    1. Monika Soroka
    2. Rafał Malinowski
    3. Aleksandra Kosztowniak
    4. Roksana Aleksandrowicz
    5. Krystian Kędra
    6. Rafał Kędra
    7. Pamela Chojnacka
    8. Kaja Obierzyńska – „Primus Inter Pares „
    9. Agnieszka Wygaś
    10.Anita Chojnacka
    11.Ewelina Kiekisz
    12.Angelika Wojtarowicz
    13.Hanna Walkowicz
    14.Agata Adamczyk
    15.Natalia Bujnowska
    16.Marta Łazarewicz
    17.Aleksandra Mruklik
    18.Justyna Seremet
    19.Jagoda Sprawka
    20.Paulina Rosińska
    21.Katarzyna Gawlas
    22.Magdalena Pasternak
    23.Kornela Wieczorek
    24.Karolina Peczeniuk
    25.Agnieszka Pankraszów
    26.Patrycja Jakubowska
    27.Magdalena Dudek
    28.Agata Gadecka
    29.Angelina Imiłowska
    30.Patrycja Zyzik
    31.Monika Zyzik

    Zespół Szkół nr 2
    1. Justyna Lityńska
    2. Konrad Tokarczyk
    3. Monika Łukasik
    4. Kinga Majewska
    5. Karolina Wądrzyk
    6. Justyna Fedorowicz
    7. Karol Selak
    8. Łukasz Liszczyk



    Temat: Wymiana mp3 innych niż KF
    CD 1:

    01. Dido - Christmas day
    02. Luvstar - Last christmas
    03. Sumptuastic - Jest taki dzien
    04. Katie Melua - Have yourself a merry little christmas
    05. Sarah Connor - Christmas in my heart
    06. John Lennon & Yoko Ono - Happy X-mas
    07. Christina Aguilera - The christmas song
    08. Andrzej Piaseczny & Mieczyslaw Szczesniak & Kuba Badach & Andrzej Lampert - Koleda dwoch serc
    09. Kasia Stankiewicz & K. Badach & M. Szczesniak - Tak jak snieg
    10. Do - Everyday is christmas
    11. Boys - Swiateczny czas
    12. Chris Rea - Driving home for christmas
    13. Krzysztof Krawczyk - Swieta juz
    14. Polish Christmas song
    15. Slade - Merry X-mas everybody
    16. Ha-dwa-o - Magia swiat

    CD 2:

    01. Shakin' Stevens - Marry christmas everyone
    02. Jocie Guo Mei Mei - Merry, merry X-mas(dance club mix)
    03. Verba - Ten czas
    04. Flyleaf - Christmas song
    05. Milk Inc. - Alone at Christmas
    06. Oleta Adams - Let it snow
    07. Paul McCartney - Wonderful christmastime
    08. John Bon Jovi - I wish, everyday could be like Christmas
    09. Gavin Degraw - Silver bells
    10. Abba - Happy new year
    11. Pin - Swiety czas
    12. Mariah Carey - All I want for Christmas is you
    13. John Bon Jovi - Please come home for Christmas
    14. Abba - Santa Claus is coming to town
    15. Candy Dulfer - Merry christmas, baby
    16. Focus - Swiateczne zyczenia

    CD 3:

    01. Anna Gigiel & Kuba Moleda - Christmas without you
    02. Elton John - Step into christmas
    03. Backstreet Boys - Christmas time
    04. Yello - Jingle bells
    05. Colbie Caillat - Mistletoe
    06. Michael Jackson - Little christmas tree
    07. Queen - Thank God it's Christmas
    08. Cliff Richards - Christmas time
    09. Basshunter - Jingle bells
    10. Dance Nation - You(special limited christmas edition)
    11. Crazy Frog - Last christmas
    12. Enya - Christmas
    13. Piotr Cugowski & Robert Janson & Artur Gadowski - Gloria
    14. Blackmore's night - Christmas eve
    15. Wham - Last Christmas
    16. Andre Rieu & his Johann Strauss orchestra - Jingle bells

    CD 4:

    01. Whitney Houston - Do you hear what I hear
    02. Lovetraxx Ltd - Christmas in your eyes
    03. Celine Dion - Happy christmas
    04. Cascada - Last christmas
    05. Rap All Stars - Last Christmas
    06. Louis Armstrong - White christmas
    07. Ania Szarmach - Coca-Cola christmas song
    08. Slawek Uniatowski - Na swieta czas do domu
    09. Chris Brown - This christmas
    10. Brian Adams - Christmas time
    11. Kasia Stankiewicz - Chcialabym byc Aniolem
    12. Amy Winehouse - I saw mummy kissing Santa Clause
    13. Rihanna - It just don't feel like X-mas
    14. Ania Szarmach - Obejmij mnie
    15. Crazy Frog - Jingle bells
    16. Greg Lake - I believe in father christmas

    CD 5:

    01. Chris Rea - Driving Home For Chrismas
    02. Aaron Neville - Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow
    03. Andy Williams - Sleigh Ride
    04. Mud - Lonely This Christmas
    05. Jim Reeves - O Come All Ye Faithful
    06. Tammy Wynette - Joy To The World
    07. Roger Whittaker - Twelve Days Of Christmas
    08. Ella Fitzgerald - Have Yourself A Merry Little Christmas
    09. Frankie Goes To Hollywood - The Power Of Love
    10. Adam Faith - Lonely Pup(In A Christmas Shop)
    11. Nat King Cole - The Christmas Song
    12. Bing Crosby - White Christmas
    13. Frank Sinatra - Santa Claus is Coming to Town
    14. Boney M - Jingle Bells
    15. Mel & Kim - Rockin' Around The Chrismas Tree
    16. Enya - Silent Night




    Temat: [RapidShare] RMF Najlepsza Muzyka Po Polsku 2
    Artysta: VA
    Album:RMF Najlepsza Muzyka Po Polsku 2
    Genere: Pop
    Year: 2008
    Label:Universal
    Quality:320kbps/44,1Hz/Stereo

    Track:

    CD 1:
    01. Feel - Jest Już Ciemno
    02. Kombii - Ślad
    03. T.Love - Warszawa
    04. Kasia Kowalska - ProwadĄ Mnie
    05. Lady Pank - Zawsze Tam Gdzie Ty
    06. Yugopolis & Kukiz - Miasto Budzi Się
    07. Myslovitz - Długość DĄwięku Samotności
    08. Big Day - W Dzień Gorącego Lata
    09. Artur Gadowski - Szczęśliwego Nowego Yorku
    10. Patrycja Markowska - Świat Się Pomylił
    11. Wilki - Na Zawsze I Na Wieczność
    12. Szymon Wydra & Carpe Diem - Jak Ja Jej To Powiem
    13. Kasia Cerekwicka - Na Kolana
    14. De Mono - Znów Jesteś Ze Mną
    15. 2+1 - ChodĄ, Pomaluj Mój Świat
    16. Ryszard Rynkowski - Za Młodzi Za Starzy
    17. Łukasz Zagrobelny - Życie Na Czekanie
    18. Varius Manx - Zamigotał Świat
    19. Stanisław Soyka - Tolerancja
    20. 2Maryla Rodowicz I Sławek Uniatowski - Będzie To Co Musi Być

    CD 2:
    01. Janusz Radek I Małgorzata Markiewicz - Psalm Dla Ciebie
    02. Krzysztof Krawczyk - Tylko Ty, Tylko Ja
    03. Robert Chojnacki & … - Niecierpliwi
    04. Goya - Smak Słów
    05. Maciej Silski - Gdy Umiera Dzień
    06. Lady Pank - Tacy Sami
    07. Kayah - Testosteron
    08. Perfect - Nie Płacz Ewka
    09. Anita Lipnicka - Historia Jednej Miłości
    10. Hey - Zazdrość
    11. Agnieszka Włodarczyk - Zawsze Byłam
    12. Kukiz I Piersi - Całuj Mnie
    13. Kobranocka - Kocham Cię Jak Irlandię
    14. T.Love - I Love You
    15. Kombii - Już Ci Nie Wybaczę
    16. Daab - Ogrodu Serce
    17. Doda - Katharsis
    18. Stachursky - Jedwab
    19. Brodka - Miałeś Być
    20. Maanam - Wyjątkowo Zimny Maj

    CD 3:
    01. Edyta Bartosiewicz - Jenny
    02. Urszula - Rysa Na Szkle
    03. Wilki - Eli Lama Sabachtani
    04. Ira - Londyn 8:15
    05. Reni Jusis - Magnes
    06. Robert Chojnacki & … - Budzikom Śmierć
    07. Borysewicz/Kukiz - Jeśli Tylko Chcesz
    08. 2+1 - Windą Do Nieba
    09. Kasia Kowalska - Antidotum
    10. Szymon Wydra & Carpe Diem - Teraz Wiem
    11. Mietek Szcześniak/Edyta Górniak - Dumka Na Dwa Serca
    12. De Mono - Siedem Dni
    13. Makowiecki Band - Miasto Kobiet
    14. Budka Suflera - Za Ostatni Grosz
    15. Ryszard Rynkowski - Wypijmy Za Błędy
    16. Gabriel Fleszar - Kto Panem, Kto Sługą
    17. Elektryczne Gitary - Co Powie Ryba?
    18. Natalia Kukulska - Piosenka Światłoczuła
    19. Anna Maria Jopek - Na Dłoni
    20. Gosia Andrzejewicz - Wstawaj Szkoda Dnia

    CD 4:
    01. Stachursky & In-Grid - I Love
    02. Chlopcy Z Placu Broni - Kocham Cię
    03. Łukasz Zagrobelny - Nieprawda
    04. Myslovitz - Sprzedawcy Marzeń
    05. Patrycja Markowska - Drogi Kolego
    06. Łzy - Oczy Szeroko Zamknięte
    07. Mafia - Imię Deszczu
    08. Olga Szomańska I Przemysław Branny - Niech Wszyscy Mówią
    09. Reni Jusis - Kilka Prostych Prawd
    10. Marcin Rozynek - Siłacz
    11. Maryla Rodowicz - Łatwopalni
    12. Kasia Kowalska - To Co Dobre
    13. Pűdelsi - Wolność Słowa
    14. Yugopolis & Kobra - W Oczy Patrzeć Mi…
    15. Universe - Tacy Byliśmy
    16. Hey I Edyta Bartosiewicz - Moja I Twoja Nadzieja
    17. Virgin - Znak Pokoju
    18. Kombi - Słodkiego Miłego Życia
    19. Robert Gawliński - Nie Stało Się Nic
    20. Elektryczne Gitary - To Już Jest Koniec

    haslo neposz



    Temat: Z medalistami ME na turnieje PŚ w judo
    Bez powodzenia walczyli polscy judocy pierwszego dnia turnieju o Puchar Świata w Rzymie. W wadze 66 kg w repasażach odpadł Artur Kłys (Wisła Kraków), a w eliminacjach kategorii 73 kg – Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa).

    Po półtoramiesięcznej przerwie, przeznaczonej głównie na przygotowania do mistrzostw Europy w Belgradzie i potem start w tej imprezie, najlepsi judocy i judoczki wrócili do rywalizacji w turniejach o Puchar Świata, w których (oprócz ME i MŚ) można od teraz zdobywać punkty potrzebne w walce o olimpijskie kwalifikacje.

    – Dałem odpocząć Tomkowi Adamcowi, brązowemu medaliście z Belgradu – powiedział przed zawodami trener kadry judoków Marian Tałaj. – Po jego zdrowotnych kłopotach i wysiłku włożonym w mistrzowski turniej uznałem, że przyda mu się dłuższy odpoczynek. W Pucharze Świata pojawi się dopiero w Bukareszcie w drugiej połowie maja – dodał szkoleniowiec.

    Ekipa mężczyzn byłaby liczniejsza, gdyby nie pech Tomasza Kowalskiego. Opolanin został okradziony ze wszystkich dokumentów i nie może wyjechać za granicę. Próbujący pomóc Kowalskiemu w odzyskaniu dokumentów Krzysztof Węglarz - spóźnił się na samolot i do Włoch zawiozła go mama, samochodem, poinformował wiceprezes Polskiego Związku Judo, Juliusz Kowalczyk.

    W Vejen wystartowali:
    48 kg: Katarzyna Pułkośnik (Narew Łapy) i Kinga Kubicka (AZS Kielce), 52 kg: Monika Cabaj (AZS AWFiS Gdańsk), 57 kg: Inga Kołodziej (Gwardia Warszawa) i Małgorzata Bielak (AZS AWFiS Gdańsk), 63 kg: Paulina Raińczuk (AZS AWFiS Gdańsk) i Aneta Szczepańska (Olimpijczyk Włocławek), 70 kg: Katarzyna Piłocik (MKS Czechowice-Dziedzice), 78 kg: Katarzyna Wróbel (Śląsk Wrocław) i +78 kg: Urszula Sadkowska (Rekord Olsztyn)

    W Rzymie wystąpili:
    66 kg: Artur Kłys (Wisła Kraków), 73 kg: Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa), 81 kg: Robert Krawczyk (Czarni Bytom) i Łukasz Błach (Gwardia Wrocław), 90 kg: Krzysztof Węglarz (Wisła Kraków), 100 kg: Przemysław Matyjaszek (Czarni Bytom) i Kamil Panek (AZS AWFiS Gdańsk), +100 kg: Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom) i Grzegorz Eitel (Gwardia Warszawa).

    na podst. PAP/Przegląd Sportowy

    Puchar Świata w Rzymie,
    sobota

    -60
    1. Dimitri Dragin FRA
    2. Nijat Shikhalizade AZE
    3. Ruben Houkes NED
    3. Elio Verde ITA
    5. Vakhtangi Khositashvili GEO
    5. Maxim Korotun UKR
    7. James Millar GBR
    7. Ashot Vardikyan ARM

    -66
    1. Miklós Ungvári HUN
    2. Giovanni Casale ITA
    3. Jonas Focke GER
    3. Tariel Zintiridis GRE
    5. Pedro Dias POR
    5. David Larose FRA
    7. Colin Oates GBR
    7. Ramil Gasimov AZE

    -73
    1. Elnur Mammadli AZE
    2. Bryan van Dijk NED
    3. Daniel Fernandes FRA
    3. Yoel Razvozov ISR
    5. Kiyoshi Uematsu ESP
    5. Zaza Kedelashvili GEO
    7. Gennadiy Bilodid UKR
    7. Luca Poeta ITA

    budo.pl




    Strona 2 z 2 • Zostało znalezionych 93 rezultatów • 1, 2

    Design by flankerds.com